Dayım Şizofreni, doktor benden de şüphelendi sanırım :(

Merhaba arkadaşlar

Benim obsesif kompulsif bozukluğum var. (Takıntı hastalığı)

Geçen doktora gittim obsesyonlarım artığı için, ailede rahatsızlığı olan var mı diye sordu, dayımın şizofren hastası olduğunu söyledim. O da bana bir kaç soru sordu..

Bazen insanların hakkımda konuştuğunu düşünüyorum, evde gizli bir şey konuşunca acaba eşim dinleme cihazı koymuşmudur diye düşünüyorum, eşim telefon hediye etmişti, içinde dinleme cihazı varmıdır diye düşündüğüm bile oldu :(

Ve doktor bana 560 soruluk fiyatı 130 TL olan bir test yapıp öyle ilaç yazacağını söyledi.

acaba para tuzağıımı yoksa sizce gerekir mi bilemedim ben :(

Güncellemeler:
Şunu da belirteyim. Test çok saçma netten baktım.. 'afrikada aslan avına çıkmak istermiydiniz, sabahları hangi duyguyla uyanıyorsunuz, sinirlerinize hakim olablyormusunuz falan filannn

0|0
3|8

En İyi Erkek Görüşü

• normalsin sen boşver paranı ziyan etme :)

ne psikolojik sorunlular var piyasada rahatsızım demiyor senin düşüncelerin hafif kalır :)

1|0
    0|0
    • :) orası öyle tabi. ama ailede böyle problemi olan biri olunca korkuyor insan.

• bizimde ırsi var ara sıra çıkıyor şizofreni nesil nesil sende olsa bile hafif var şüphecilik olarak o testi olunca iyileşmiyeceksin vüilaç ta verilse içme derim daha da bozabilir seni biraz şüpheci olmanın nesi kötü :)

toplumun yarısı da zaten takınıtılı sala gitisn geniş tut kendini yeterli derim

Erkekler Ne Diyor 7

• Sürekli kafana takılmaktansa 1 kere bu parayı ver en azından kafanda soru işareti kalmaz.

1|0
    0|0
  • buraya espirili bir yorum yapacaktım ama alınırsın diye yapmadım... bence doktorunu dinle yada başka bir doktora daha görün sonra kararını ver

1|0
    0|0
    • Yine de çok naziksin arkadaşım sağol :) ama merak ettim şimdi :)

• yok yok ulu orta burda olmaz şimdi... ama lütfen yinede başka bir doktora görün oda aynı şeyleri söylerse ilacını alırsın saçma sandığın şey belkide hayatını değiştirir

• Haklısın bana saçma gelmesi yeterli değil.. başka doktora görünmeyi bende düşündüm. Teşekkürler yorumun için..

• bu tür hassas konularda tek bir doktora güvenme mutlaka en az başka hastanenin doktorunada git bak bakalım söylediklerinde tutarsızlık varmı sonuçta sağlık bu tamamen güvendikten sonra başla tedaviye ..

haa bu arada şizofrenlik yapıp 50 doktora da gitme emi :D

0|0
    0|0
  • Bu düşünceler bende de var. Bence takma kafana.

1|0
    0|0
  • testi yap doktor isine karisma bir bildigi vardir

1|0
    0|0
  • herşeyde biraz şizofrenilik vardır

1|0
    0|0
  • senin düşündüklerini şizofrenler düşünür hemen tedaviye başlasan iyi olur inş bişey yoktur

1|0
    0|0
    • Başka neler düşünür peki bu şizofrenler..

• böyle her zaman izlendiklerini gizli işler yapıldığını birilerinin onu öldüreceğini düşünebilirler.yada hayli görünmeyen karakterler yer alır hayatlarında.

• Yook öyle düşüncelerim yok çok şükür, hayali bişeylerde görmüyorum çok şükür. Yinede teşekkür ediyorum.

Kızlar Ne Diyor 3

• bence o testi yap ne amaçla verildiğini bilemezsin sonuçta sağlık, doktoruna güvenmek zorundasın, o parayı verip o kontrollerden geçmezsen belkide hayatına maal olacak kimbilir. o yüzden maddiyata takılma derim ben...

1|0
    0|0
    • Test o kadar saçma ki.. yok afrikada aslan avına çıkmak istermisniz falan.. ondan kafam karıştı bide.. internette buldum testi. teşekkür ediyorum

• bizim için saçma olabilir fakat psikoloklar o çok saçma sorulardan neler çıkarıyorlar neler böyle düşünme bence

• Teşekkür ediyorum arkadaşım haklısın

• yaptırman gerekir

1|0
    0|0
  • Bi yaptır bence. Denemekten zarar gelmez.

1|0
    0|0
    • peki bilginiz var mı şizofreni hakkında.. sizce bu düşündüğüm şeyleri normal bir insan da düşünür mü

• Hayır ben kullanmıyorum benimkisi okadar ileri değil sadece psikolojik tedavi almıştım. Şuan daha iyiyim.

• Ne güzel, hiç kullanmaman ve ilerlememesi dileğiyle..

Yükleniyor...