Paranın insanları bozduğunu düşünüyor musunuz?

Paranın insanları bozduğunu düşünüyor musunuz?

0|0
620

En İyi Erkek Görüşü

• Kendini bilen insanı bozamaz ahlaki değerleri olan alçak gönüllü ve nerden geldiğini bilen ve nerede duracağını bilen insanlar için geçerli bu ama baba parası yiyen ve hazırdan miras ile sonradan zengin olan insanları bozar rahmetli dayımın dediği gibi biri olurlar Sonradan görme gavurdan dönme ... ;) Hel hasılı bazı insanları bozar genelleme yapamam ...

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 19

• Para sistemi insanların ihtiyaçları ve ihtirasları ile ilgili bir kişisel yönlendirici bir araçdır. Genel itibariyle para insanı bozar ve daha çok olumsuz tavırlar sergilemesine sebep olur. Toplumların genel ahlak durumlarına yön verir. Para sisteminin değişmesi ve yerine değerler biçimini alacak yeni bir kavram ve aracın çıkması zorunludur. Ekolojiden tutunda ekonomiye kadar para herşeyi bozmaktadır. Dolayısıyla insan ahlakınıda kötü etkilemektedir. Para değerinin ve aracının yerine + puan , - puan ve yönlendirci önerilerin alacak yeni bir değer sistemi finansal sistemden tutunda insan yaşamına kadar yerini almalıdır. Örneğin insanlar olumlu iş ve davranışlarında ve üretkenliklerinde + puan almalı, tam tersinde ise - puan almalıdırlar. Ayrıca bütün bunlara teşvik edici ve yönlendirici bir sistemin para sisteminin yerini almalıdır. Dolayısıyla bu günki para kavramı insan ahlakından, insanın olumsz davranışlarının egosunun ve küstahlıklarının çıkmasına sebep olmaktadır. Çünki bu insanın gücü elde etme çabasından ve hırsından, yarışından kaynaklanmaktadır. Özellikle gücü ve ilgiyi görmeyi isteyen insanlar para tutkusuyla ahlaksız ve karaktersiz egolara girmektedir. Aynı şekilde parası olmayan insanlarında onu elde etmek için ahlaksız davranışlara ve işlere girmelerine sebep olmaktadır. Evet kısacası para ve para sistemi insanı bozar. İstisnalar kaideyi bozmaz; bazı insanlar paranın sunduğu olumsuz davranışlardan etkilenmeyerek, para sisteminin getirdiği olumsuz davranışlardan etkilenmemektedir ama genel ititbariyle istisnalar kaideyi bozmaz diyerek bu insanların çok küçük bir bölüm olduğunu söyleyebilirim.
    Şükrü Can Kökten

0|0
    0|0
  • Her insanı bozmaz.

0|0
    0|0
  • Para sabit ve etkisiz bir araçtır. Bozamaz yani. Senin dediğin rahatlayınca gerçek yüzünü sergileyen mahluk sanırım.

0|0
    0|0
  • Genelde bozuyor. Kendisinden başka kimseyi önemsemeyen hep bana diyen bir zihniyet. Alışmadık bünyede nasıl bir tesir göstereceği pek belli olmuyor. Sonradan görmelere bakın demek istediğimi çok rahat anlarsınız. Genelde böyle arada çok iyi insanlar var onlar istisna.

0|0
    0|0
  • Para insanları bozmaz. Güç insanları bozar. Şuan para gücü temsil ettiği için göz önündeki paradır. Oysa asıl olay güçtür.

0|0
    0|0
  • Kimse parasının hayrını bilmez . Para şeytanın oyuncağı insanda tutsağıdır. Hayrını bilen zaten parasızdır Allah yolunda . !

0|0
    0|0
  • hayır para insanı bozmak kıymetini bilmesen ben znegnim ben param var yok efendim işte böyle söyle ? işte o zaman bozar insanı ben milli bir sporcuyum aldıgım net maşş 2 bucuk milyar 19 yasındayım beni param asla bozmadı ve bozmaz neden cünkü ben param ile hava atmam ondan zengin gençleri gibi!

0|0
    0|0
  • Yüca rabbim beni parayla sınasa da ogrensek bu sorunun cevabını

1|0
    0|0
  • Beni bozdu,ters etki yarattı evcimen oldum baya ya kendimden sıkılmak üzreyim

0|0
    0|0
  • para para para varlıgı bir dert yoklugu yara

0|0
    0|0
  • Para dinine bağlı olmayan ALLAH'tan korkmayan insanları bozar.

0|1
    0|0
  • para insanı bozmaz ÖZÜNE döndürür. Çoğu insanında özü bozuk olduğu için para bozuyor diye söylenir.

0|1
    0|0
  • hayır bence bozmaz

0|0
    0|0

• para her zaman hidrolik görevi görür.

0|0
    0|0
  • yüzde 100 katkısız :D

0|0
    0|0
  • Para bozmuyor kişilikleri açığa çıkarıyor

0|0
    0|0
  • Bence bozoyor benim cevremdekilerim eli biraz para gördü bi simarmalar kendini begenmeler.

0|0
    0|0
  • 500 liram varsada paylaşarak harcarım 5 liram da varsa paylaşırım.

0|0
    0|1
  • parasızlıkta bozar insanı

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• İrade meselesi ama şeytana uyan çok

0|0
    0|0
  • İnsan bozulmaya meyilliyse paranın suçu yok.

0|0
    0|0
  • Evet fazlası bozar

0|0
    0|0
  • paranın bozmadığı şey mi kalmış ? düzenden tut, aileden tut, aşka kadar ...

0|0
    0|0
  • Para değil hırs ve kibir insanları bozmakta.

0|0
    0|0
  • Tabikide

0|0
    0|0
Yükleniyor...