Avrupa maçlarında ülke takımını desteklemek ya da desteklememek

Almanya'da toplamda 9-10 seneye yakın yaşadım. Orayı da burayı da iyi biliyorum. Burada çok ilginç bir konu var sporda. Mesela FB'Lİ olarak GS'yi desteklemediğimde sanki çok yanlış bir iş yapmışım gibi gözüküyor. Oysa Almanya'da mesela Hertha Berlin maç yapsa bir İngiliz takımıyla, diğer Alman kulüplerin umurunda bile olmaz. Hatta emin olun çoğu İngiliz takımı yensin ister. Çünkü başka takımların sayesinde fazla kulüp gitsin kaygısı yok adamlarda. Herkes kendi takımını düşünür. Burada ise sanki insanlar mecburmuş gibi, Avrupada ülke takımını desteklemeleri bekleniyor. Onun için bir GS'li bugün FB'yi desteklemek zorunda değil, desteklemesini de beklemem.

0|0
5|2

En İyi Kız Görüşü

• ts ve bjk desteklerim fenerbahçe asla

0|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Açık konuşmak gerekirse bunu yapamıyorum ben.Gs 'liyim fb nin bugün maçı var yensede olur yenmesede benim için.Kendimi kötü hissediyorum böyle düşündüğüm için ama engelde olamıyorum.Gerçi bende bu sadece fb için oluyor.Bjk,ts vs. diğer takımların yenmesini istiyorum canı gönülden.

1|1
    0|0
    • Dün berabere bitince sevindim. Kendimi kötü falanda hissetmedim.

• Yani yapacak birşey yok bu saatten sonra.Düşünceler ve duygular değişmaz.

• ülkemi desteklerim.

1|1
    0|0
    • Ülkeyi desteklemiyorsun. Yabancı futbolcularla dolu bir kulübü destekliyorsun arada çok fark var. Milli takım ülkeyi temsil eder.

• Ama sonucta bir ülkeyi temsil ediyor o takımlar.bence bir türk Avrupada Gs oynadığı zaman gs'li,Fb oynadığı zaman fb'li,Bjk oynadı bjk'li olmalı. Almaniyada tabi kendini düşünür,çünkü çoğu futbolda başarılı kulüpler.ama Türkiyenin buna hazır olduğunu düşünmüyorum belki zamanla Real ya Barca gibi kulüpleri olursa düşünebilir. Eğer Türkiyeyi temsil ediyorsa kulüp ayrımı yapılmamalı(galatasaraylıyım)

0|0
    0|0
    • Yanılıyorsun. Almanyada çok küçük takımlar bile başka takımları umursamaz. Kasaba takımı bile Avrupaya gitse, Bayernlinin ya da Herthalının desteklemeyeceğini biliyorum.

• desteklemem fenevi bjkyi desteklerim

0|2
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• ben o takımın kazandığı puanlarla avrupda yer alıyorsam ben desteklerim 2 3 yıldır fb de gs de avrupada yoktu bjk taşıyordu belkide bjk aldığı puanlar sayesinde direk katıldı gs.o yüzden dün gs kazansaydı bana yarayacaktı berabere kalınca ben ne kazandım hiç birşey

0|0
    0|1
  • Ben desteklemem şahsen bir tarafta kıbrıs rum kesminin takımı olsa veya yunan bir takım olsa diğer tarafta fenevbahçe olsa ben yine kıbrıs rum kesmi veya yunan takımını desteklerim. Bunun nefretini diğer taraftarların fenevbahçeden nefret etmesini oluşturan temel unsur Azize Yıldırımdır!

1|1
    0|0
    • aziz yıldırım gidincede değişen bir şey olmaz merak etme psikoloji farklı aziz yıldırım sadece bahanedir bence

Yükleniyor...