Önyargılarınız neye göredir?

Herkesin önyargıları vardır, öyle yada böyle

Önyargılarınız

Hayat tecrübelerinize göre midir,

Yoksa gözünüzün gördüğü kadar mıdır?

• Hayat tecrübemelerime dayalıdır.
    63% (68)68% (36)65% (104)Oy Ver
  • Gözümün gördüğünden ötesini görmem.
    28% (30)15% (8)24% (38)Oy Ver
  • Diğer. (Belirtiniz)
    9% (10)17% (9)11% (19)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
28|19

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 28

Erkekler Ne Diyor 18

• Kendi bilgim, tecrübem + başkalarının hayatlarından çıkarabildiğim dersler.

İşin içine bilgi ve tecrübe girdiğinde biraz önyargıdan çıkıyor bence. Önyargı malum biraz daha negatif bir durum. Benim için, karşındaki kişiyi, olayı doğru tanımlama demek daha uygun olur.

Çok kuğul konuştum aga :d

0|1
    0|0
  • çoğu zaman tecrübeyle alakalı olmayabiliyor insanlar farklı ruh hallerinde olabiliyor bilmediğin için pat ön yargıyı yapıştırmak abes tir asla böyle bir yanılgıya sokmam kendimi

zmanla o kişi gösterir bana nasıl biri olduğunu

0|1
    0|0
  • iyi akşamlar soran,

tecrübe genellikle önyargıyı doğurur ama ondan önce duyduğun sözler kişiye veya maddeye karşı önyargılı olman için bir sebeptir... bana gelince önyargılı olmamaya çalışırım insana karşı... ölçüp tarttıktan sonra kendime göre doğrusu ve yanlışını görür ona göre hareket ederim...

0|1
    0|0
  • üniversiteye başladığımdan beridir bi ile karşı ön yargım oldu.artık kralı gelse bu ön yargıyı değiştiremez.o ildekiler ALLAHA yakın bana uzak olsunlar.eskidend e tipini beğenmediğim biraz da sinirli görünen insanlara karşı ön yargım vardı.asla arkadaşlık etmem konuşmam diyordum.ama yaşayarak bu ön yargımdan kurtuldum.

0|1
    0|0
  • önyargı demişsin işte. gözünün gördüğüde vardır bunun içinde hayat tecrübeside. şöyle ki, eğer bi zenci tarafından dolandırılırsanız sadece bi zenci tarafından dolandırılmış olursunuz değil mi? sonra bi zenciden dayak yerseniz yine sadece bu olmuş olur. ama 2 side olursa bilinç altın zencilere keti vurur. ön yargılar böyle oluşur. küçükken sevmediğimiz bi çocuğun burnuna göre bile birilerine ön yargılı davranabiliriz. olabildiğince herkese eşit davranmaya çalışıyorum ama önyargıları bastırmakta kolay değil be :D

0|0
    0|0
  • hayat tecrübelerime göre konuşurum veya susarım

1|1
    0|0
  • Karşı cins gibi giyinen davrananlara ön yargılıyım =((

0|1
    0|0
  • kürtlere karşı çok önyargılıyım emmmeee haklıyım ya.

0|1
    1|0
    • kardeşim milliyetçilik yapmayalım lütfen

insanı ırk olarak yargılamak yanlış

arkasında dönen binlerce iş varken ırka yüklenmek çok doğru değil

seni anlıyorum ama lütfen

• ön yargım yoktur çünkü herzaman haksız çıkıyoruz bu konuda kimse göründügü gibi olmuyor çünkü

0|1
    0|0
  • ön yargıları yıkmak atomu parçalamaktan zordur

0|1
    0|0
  • ne bilim takılıyorum öyle işte

0|1
    0|0
  • ön yargım pek yoktur. gözlem yapıp karşımdakini anlamaya çalışırım. zaten merak olunca ön yargıda pek olmuyor. yargılarım kişiye göre zamanla oluşuyor.

0|0
    0|0
  • kişiye her yönden bakarım giydiği kıyafetten konuşmasına kadar 10 dakka sonrada notunu veririm erkek yada bayan farketmez

0|0
    0|0
  • Hayat tecrübemelerime dayalıdır.

0|0
    0|0
  • Başlarda hoş sohbet edip 5dk geçmeden yargılarımı savurabilirim.. Ama bunlar önyargı degil kesin yargıdır ne sölersem doğru çıkar .s

0|0
    0|0
  • Gözümün gördüğünden ötesini görmem

0|0
    0|0
  • Sanane...

Cevabın cok uzun ya da çok kısa...

0|0
    1|1
  • hayat tecrübesine dayalıdır.bazı olayları yaşayıp karşınıza çıktıkça o olay hakkında ön yargı kırılabilir.

örneğin önceden sevmediğim tatmadığım yemeği şimdi severek yiyorum.

ön yargıları kırma lazım

0|1
    0|0
Yükleniyor...