Şiddete uğrayan kaç kişi var?

Ailenizden şiddet görüyor musunuz, kimlerden? sevgiliniz? kocanız/karınız? babanız? anneniz? abileriniz/ablalarınız? arkadaşlarınız?

neden dolayı buna maruz kaldınız? kaç kere şiddete uğradınız? yıllarca? bir kere? aylarca?

hatta abartıp işkence yapan oldu mu?

ne düşündünüz? hala o insanla-rla beraber misiniz? neden?

Anket sorusu----> psikolojinize nasıl yansıdı bu durum?

• Hala tedavi görüyorum.psikoloğa/psikiyatriye gidiyorum.zor zamanlardı gerçekten..ve hala peşimde-ler
    0% (0)4% (1)1% (1)Oy Ver
  • Bende de şiddet göre göre bi şiddet eğilimi oluştu çocuğum olduğunda ona vurmaktan korkuyorum.sevgilimi tartaklamışlığım var daha önceden.bi psikoloğada gitmek istemiyorum deli değilim ben.
    8% (4)0% (0)6% (4)Oy Ver
  • Şiddet bende tabi derin izler bıraktı.ama bunun nasıl kötü birşey olduğunu bildiğimden.şiddete karşı bir insan oldum.şiddete uğrayan benim gibi biriyle karşılaşınca dayanamıyorum.asla çocuklarıma eşime şiddet uygulamam tabi dışardaki insanlarada
    17% (8)21% (5)18% (13)Oy Ver
  • Hala şiddete maruz kalıyorum.başka çarem yok...durumum kötü..hiçbir yardım almıyorum.
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • Şiddete uğramadım ama şahit oldum bir kaçına.gerçekten kötü bir durum.karşı taraf bana şiddet kullanmadıkça bende şiddet kullanmam.
    75% (36)75% (18)75% (54)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
he bi de şunu cidden çok merak ediyorum.---> daha önce babasından ya da eski eşinden vs vs şiddet gören kadınlar(erkeklerde vardır ama kadınlar %98ini oluşturuyo) nasıl oluyoda yeniden ona şiddet gösterebilecek potansiyeldeki erkekle evleniyorlar? asıl bu durumdan kaçmalı değil mi insan? ama araştırmalara göre dayak yiyenlerin çoğu yine onları döven eziyet eden kişilere denk düşünyorlarmış.halbuki insan daha dikkatli olmalı değil mi? bunun sebebi nedir sizce?

0|0
24|13

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 13

• Yer Ümraniye Caddede Yürüyordum, Çok kalabalık olmasına ragmen adam kadını tekme tokat dövüyordu, kadın çok çaresizdi, adam hem dövüyor hemde suratına tükürüyordu.

Ama kimse yardıma bile gelmedi sanki hiçbirşey yokmuş gibi davranıyordu bütün insanlar :(

0|0
    0|0
    • aile kavgasına karışılmaz mantığını yürütüyo herkes.açıkçası ben kız halimle müdehale etmeye çalışırdım ya da bi polis falan çağırırdım.yazık...

• bi kaç arkadaşımla yürüyorduk çarşının ortasında eşini dövüyo bizde adamı aldık feln bizede vurdu dövdük dövmesine polis geldi böyle böyle anlattık herşeyi herkes şahit kadın ne dedi bilmek istemzsin o benim kocam size ne...bi daha sen görürde yardım edermisin

• iyi de kadın öyle demek zorunda.o adamla kavga etmek kesin çözüm değil kadın bunun farkında.kocasını tekrar salacaklardır zaten daha öncede yaşamış olmalı bunu.korku b*kuna öyle demesi normaldir.ayrıca eşine muhtaç bırakılmış bir kadın olmalı.kendi ayakları üstünde duramadığı belli.

• Küçük yaşlarda iken yediğimiz haltlar sonucunda yemişizdir sopa .

Hak ettiğim için yedim kimseye kızmadım belki onlar umursamaz olsalardı şuan olduğum kişi olamazdım :)

0|0
    0|0
    • ama bence bi çocuk sopayı yicek kıvama gelmeden önce yoğrulmalı.kişilik 5 yaşına kadar gelişir ve önemlidir.

• cümlemizin :))

• Amin . :)

• Kadına şiddete karşıyım kesinlikle.

2|1
    0|0
  • çoooooooooooooooooooooooooooook gördüm yakınım da olur du hep yatakdan çok ağlayarak uyanmışımdır ama az da olsa da yaşamışımdır ama yapmamışımdır

0|0
    0|0
    • hadi yaa...bunun sendeki etkisi noldu peki? ya da şiddet gören her kim ise ona yardım etmeyi denedin mi?

• aaa hadi yaa.bak bu iyi işte.babanın bu durumunu sevdim.çünkü çok zordur.mutluluğunuz daim olur inşallah :)

• inşallah cümlemizin

• babamdan bir fiske yemişliğim yoktur. annemden yediğim şiddetin haddi hesabı yoktur ama terlikler, kemerler. ama hangisini daha çok seversin dersen, anne mi seçerim derim. onun şiddetini severim:)

0|0
    0|0
    • :)) e tabi annenin şiddeti bile yumuşaktır genelde :) fakat babalar vurdumu kulak tözünü bile patlatıyor vallahi.ama yinede çocuğu şiddetle terbiye etmek çok yanlış.hepimizin ailesi öyle terbiye etmeye çalışmıştır.eskiden bi cahillik vardı.ama şimdi insanlar daha bilinçli daha hoşgörülü bakmaya başladı bu olaylara.

• cocukluktan ergenliğe kadar 3-4 kere dayak yedim sağlam yedim... ama hakettiğimi düşünüyorum... sırtıma sopa kırılmıştı bi kere hatta:) fakat daha sonra kimse el kaldırmadı bana... e haliyle dayakla bi yere varılmaz... belki kimileri kınayacak ama iyi ki o aralar dayak yemişim babamdan... yoksa daha büyükişler acardım başa:D

0|0
    0|0
    • ne yaptın ki?

bence dayağa gerek kalmadan çocuk eğitilirse makul olur.

• bi kere daha kayısı ermeden çağlayken ağacta ne kadar varsa toplamıştım... bi kere de daha 15 yaşındayken eve 1 de girmiştim... bi de sofraya küsmüştüm...

• bence bunlar için dövülmemeliydin...ama tabi her ailenin yapısı farklı...

• Şiddete uğramadım, şiddetle karşılaşmadım da. Böyle bir durumun yakınlarımda gerçekleşmesine izin vermem.

0|0
    0|0
  • kadına yada çocuklara el kaldırmak çok düşük bir davranış modeli,bu arada kadınlarda şiddet yerine bağırarak hakaret edebiliyorlar..buda kadın şiddeti bana göre...önemli olan herkesin birbirine saygılı davranması...

0|0
    0|0
  • Çok küçükken babam dövmeye çalışırdı.. Ama pek faydalı olmuyordu.. Yine aynı davranışları sergiliyordum.. Şiddeti çözüm olarak nasıl düşünebiliriz ki...

(Profil resmini hangi filmden aldınız. Merak ettim de anlayamadım..

Çok güzel duruyor...)

0|0
    0|0
    • kesinlikle çözüm değil..banada çözüm olmadı.ben kendimi geliştirdim açıkçası.

profil resmin---> I'm Sorry I Love You dizifilm'inden bir kare :)

• psikolojik şiddet nolacak peki

0|0
    0|0
    • onuda alalım tabi içine bu sorunun :) nasıl bi psikolojik şiddet gördün gördüysen?

• işyerimizde yoğun şekilde görüyorum ve görüyoruz, hatta bazen öyleki çaycı (onu küçümsek için değil örnek olsun diye yazdım) arkadaş bizden üstün seviyede onların yanında,

• hadi ya... :S hayat...

• Kadınlardan psikolojik siddet görüyoruz

0|0
    0|0
    • he söyle naptılar sana? :D

• Evet neden olmasın :D Herkese anladığı dilden konuşulması gerektiğini düşünenlerdenim.

• kısasa kısas diysun yani :) iyi bakalım sen onu uygula :)

• şiddet karşıyım sevgililerine yada eşlerine vuran acizdir zaten

0|0
    0|0
  • sanırım kolaylıkla herkes ben diyemeyecektir..

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 23

• cocukluğum boyunca hem sahit oldum hem magruz kaldım 5 yasındakı bi çocugun ne sucu olabilrki şiddet görecek sekilde babam zevk için yapardı bunu yıllarca dewam etti dıarda melek olan ewde seytana dönüşen bi adamdı alkolun arkasına sıgınırdı aradan yıllar gectiii o hayatımda yok bende gecemeyen izler bıraktı onun gibi baba eş gördüğüm için erkeklerden korkuyorum..3 yıldır onu hiç görmedim bayram doğumgunu vs..hiçbirinde aramadım nerde oldugunu nerde oldugumu bilmio aramazda kızının ne durumda oldugu umrunda bile değil onu allaha havale ediyorum kendi zevkleri peşinde kosan biriydi cocuğu kazanmak marifet değil bi ömür yanında olmak anne baba olmaktır bence...

0|1
    0|0
    • kesinlikle..yaşadıkların zor şeyler olmalı..kimi aldatmaz ama şiddet uygular kişi aldatır ama şiddet uygulamaz kimi yalancıdır kimi çocukları sevmez kimi aşırı mütasıptır kimi aşırı çılgın kimi içer kimi kumara eli gider zor valla...

• zararı olan bi babadansa insan hiç babam olmasın diyo yani.çünkü senin hayatını bu yönde etkilemeye hatta aslında değiştirmeye kimsenin hakkı yok.bi tane daha sen yok bu dünyada.hayatının terazisini etkiler böyle durumlar.şimdi mutluluğu bulman çok iyi.Allah mutluluğunu daim etsin =)

• helal olsun

• evlenmeden asla anlayamıyor insan bende eşimden şiddet gördüm ve 4 günlük rapor alarak tek celsede boşandım. annemde babamdan çok şiddet gördü zamanında şiddete çok karşıyım çocuğuma asla şiddet uygulamadım sokakta bile çocuğunu döven yada ona bağıran birilerini görsem sinirlerim tepeme çıkıyor.

0|0
    0|0
  • hiç şiddete maruz kalmadım .. ama küçükken mahallemizde oturan bir kadının çocuğunu bıçakla korkuttuğunu görmüştüm .. üzerinden yıllar ama bilinç altıma öyle bir yerleşmiş ki şu anda en çok korktuğum şey bıçaktır .. çok sonra farkettim bu korkumun nedenin bu olay olduğunu ..

0|0
    0|0
    • vay anasını...sen böylesine etkilendiysen o çocuk nolmuştur kim bilir..

• sadece uzkatan görendim ama bu bile beni mahvetmiş ... onu düşünemiyorum bile ..

• şahit oldum

böle varya o kocayı meydanda sallandırmak lazım

0|0
    0|0
    • evet bende şahit oldum bi kadının oğluyla atıştı bi kaç adam oğlunu kimi kovalamaya gitti herşeyden habersiz kadınıda oracıkta dövdüler ben atılıyordum az kaldı hemen jandarmayı aradım.jandarma geldi ifadelerini aldı.pislik herif ayağıyla kadının kafasını falan ezdi.kadının suçu bile yoktu.sırf o çocuğun annesi diye.

• senin yerine ben yaparım sakin ol

• kadına kalkan eller kırılsın

0|0
    0|1
  • 16 yaşıma kadar gördüm.Babamdan hiç görmedim hasta olduğundan dolayı beni koruyamazdıda.Abimden ve annemden çok şiddet gördüm.En çok abimden , hastanelik bile oldum 2 defa.Başka bir şeye sinirlendi mi gelir bana patlardı.Şimdi okulu yüzünden aynı evde değiliz ve çok rahatım.Babam sağlamken annemi çok döverdi şahit olurdum hep abimde babama çekmiş o yüzden annem hep abime kızardı bana vurduğunda.

0|0
    0|0
    • aslında abin öyle görmeseydi belkide öyle olmazdı.ama bazı şeyleri durdurabilmekte insanın elinde.en azından şimdi rahat olmana çoks evindim canım...

• teşekkür ederim

• ben ugaramdim ama sahid olmusudm komsuda bir icmis halda evine gelen bir kisi karisini fena benzetmsdi sanki erkekmis gbi cx yazigim gelmsdi ((bence cok kotu bir sey zaten kadina siddet uygulayan erkek erkek deyildr diye dusunuyorum kim-olursa olsun siddet uygulmamali kimse -kimseye erkde olsa kadinda olsaa

0|0
    0|1
    • aynen ama hangi mantıkla çalışıyorsa bunların beyinleri ya yumruklarında ya uçkurlarında.

• bencede aykacim

• elebtde canim belel olmamaalidaa eslinde

• bi kere babam tokat attı bı kere de sevgılım attı ama onu karsılıgını verdım ama bı kere de tekme atmıstı kalcamın etı yrtılmıs saglam bı ıgne yemıstım :(

0|1
    0|0
  • şahit oldum ufakta olsa yaşadım

0|0
    0|0
    • nasıl bir etki bıraktı sende?..

• fenaa yaa...

• o fotonun hali ne kız çabuk değiştir:)))seni döveni öldürürüm kız enişteye selam

• erkek arakdaşımdan görmedin buna asla ve asla müsade etmem

küçükken birkaç kez ailemden görmüştüm oda çok önceydi zaten

0|0
    0|0
  • çocukken babam, abilerimle bana sıra dayağı atardı . çok dayak yemişliğim vardır. şuan babam eve gelince aynı ortamda fazla bulunamıyorum hepsi bu

0|0
    0|0
    • aile bağlarınıda bitiriyorlar..ellerine geçen sadece nefret.öfke ekip nefret biçiyorlar..

• Siddete maruz kaldim.

Yillarca psikolaga gittim,hala da gidiyorum ama herhangi bir iz yok pesimde.Zor zamanlardi ama gecti.

Psikologa gitmek sohbet etmek iyi geliyor.

0|0
    0|0
    • bu çok güzel işte.o durumda psikoloğa gitmekten çekinmemişsin etmemişsin.çoğu insan gitmeye çekiniyo.sen en doğru olanını yapmışsın sevindim.peki kimden gördün bu şiddeti?

• güncelleme icin

cünkü evden bir an önce kurtulabilmek icin evlilik konusunda aceleci davraniyorlar, dolayisiyla yanlis kisiyi sectiklerini evlendikten sonra ögreniyorlar.

veya es secimi zaten baba yaptigi icin kendi kafasina uygun olanini seciyor.

0|0
    0|1
    • evet yaaa yağmurdan kaçarken doluya tutulmak deyimi tam da buna uygun bi durum işte..

• Şiddete uğramadım ..

0|0
    0|0
  • psikolojik olarak şiddete ugruyorum...

0|1
    0|0
  • Şiddet bir çözüm değildir kimseye vurmadım , vuramam en son sevgilimden tokat yemiştim .

0|0
    0|0
    • sen mi inan ki inanmıyorum sen dövmüş olma çocuğu

• vuv...gururuna çok dokunduğuna eminim.bedenen değil ama ruhen yaralar insanı..umarım o sevgilinle değilsindir hala?..

ILoveYou55@genelde güçlü kadınlar kendilerinden daha güçlü erkeklerden hoşlanır.

• Ne işim olur be bana tokat atan adamla . BEnde dövdüm meral etmeyin

• Eski sevgilim, aylarca... Etkisi oldu tabi... Unuttum gitti, ama affedemiyorum kendimi.

0|0
    0|0
    • hadiii...aylarcaa...ah be kuzum ya keşke izin vermeseydin.inşallah bir daha böyle biri çıkmaz karşına..

• Bazen görünenin ardına bakmak gerekiyo onu da görmeye sevmeyen bir göz gerek,

• Bizim evde kızılcık sopası vardı odada herkesin görebileceği bir yerde onunla hep korkutulurdum amma onunla bir kere dayak yedim. Annemin metod genelde dize yatırıp çat çat cıplak popoyaterlıkle vurmaktı. Bır kere banyoda dayak yemıstım. Kabahatimse acık bı kıyafetle dısarı cıkmamdı. Eve gelınce babam annemı zılgıtladı. Orp. Mu olcak basımıza sen cocuguna edep veremıyorsun dedı. Annem de banyoda soydu benı ıslata ıslata dövdü. Popoma cımcıkler saplak attı bır de acık olan yerlerıme kollarıma ve bacaklarıma terlıkle vurdu.

0|0
    0|0
  • Şiddete uğramadım ama şahit oldum bir kaçına.gerçekten kötü bir durum.karşı taraf bana şiddet kullanmadıkça bende şiddet kullanmam.

0|0
    0|0
  • psikolojik şiddet sayılır mı

0|0
    0|0
  • Yemin ediyorum geciririm suratının ortasına, siddet te ne demekmis! Tabi bu sevgilim, arkadaşlarım vs. için geçerli, anneme babama yapmazdım galiba :p

0|0
    0|0
    • dimi yaaa şiddette neymiş yumruğu geçir suratının ortasına :D

• Küçükken şiddet gördüm. İşkence derecesine gelmedi hiç.

Şiddetten hoşlanıyorum ama nerede uygulayacağını bilecek. Mesela yatırsın popoma şaplak atsın sevgilim/eşim sorun değil fakat ardından sarılmayı da bilsin.

Bana kıyamıyorlar. Denk düşmüyor demekki.

0|0
    0|1
    • 1)o eksiyi ben vermedim öncelikle onu söyleyeyim :)

2)şaplak durumu kalçaya fantazi anlamında iyidir :)))

• annem, babam ve1 keresinde de dedem dövmüştü hatırlamak bile istyemiyorum küçüklüğümü

0|0
    0|1
    • uvv... :S hatırlamak istemediğin kadar fenaysa..Allah sabır versin daha da..

• öyle hastanelik derecesi bakımından demedim şiddetin boyutu olamaz şiddet şiddettir. bende şiddet görüdğümü hatırlamak istemiyorum o bakımdan öyle yazdım :(

Yükleniyor...