Yollar gördüğünüz dilencilere ne kadar inanıyorsunuz..?

Yollarda hep aynı tipleri görüyorum.. Devlet memuru gibi hergün sokaklarda dolaşıp insanların duygularını sömürüyorlar.BU insanlara hala para veren var mı..? Siz bu dilencileri ne kadar samimi buluyorsunuz..?

0|0
14|6

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 13

• Ben elimden geldiği kadar dilencilere para veriyorum ve onlar beni dolandırıyorlarsa o onlarin sorunları.Benden çıkan parayı ben helal ediyorum.

0|0
    1|1
  • genç görnce inanmıorum tabi ama bazn utana sıkana yaslı bi dede gelip istynce cebmde sadece yol parm olsun onu ble ckrtıp veriorm

0|0
    1|1
  • gerçek ihtiyacı olana vermek gerkir , ama anlayamıyorsun işte bazıları meslek haline getirmiş bu işi ...

0|0
    0|0
  • ewet bıde bazıları yüzsüz oluyor belkıde cogunlugu yada bana denk gelenler bılmıyorum bı kere bı yerden gecıyoruz kadın gölgelıkte elını acmıs dılenıyor allah rızası ıcın falan dedı yengemde ıyı yerını bulmussun dedı o da sende gel beraber bulalım yolumuzu dedı :)

0|0
    0|0
  • Mecideyköyde bir adam var ayakları ayakları dizlerine kadar yok adam o şekilde eline ayakkabı gecırmış boynunda bir kutu var içinde sakız ,yara bandı,selpak,çakmak satıyor bu adamı gördükten sonra dilenci para vermek içimden gelmiyor en azından satıyor,dilenmiyor.

1|0
    0|0
  • hepsi samımı degıl ama gercekten muhtaclarda var yaslı gozu gormeyen amcalar

0|0
    0|0
  • Dilencilere inanmam para da vermem. Bi keresinde sakat gibi oturmus bi dilenciyle karsılastım köpeğimi gezdirirken. Millet acıyıp para veriyodu. Köpeğimi son anda dibine geldiğimizde gördü ve korkuyla ayaklanıp kaçmaya basladı. Onu öyle kosarken görenler hemen bedduaya basladılar.

O zamandan beri hiçbirine inanmam :D

0|0
    0|0
  • gözünden anlaşılıyo zaten gerçekten ihtiyacı olup olmadığı o zaman veriyorum ama sürekli gördüğüm dilenciler var bebe belik hepsine görev veriyo hepsi ayrı yerde dileniyorlar artık alıştığımız için vermiyorum bir de arsız oluyorlar :D

0|0
    0|0
  • Bilmiyorum ama ben veriyorum yani o allahla senin aranda olan bir şey ayrıcada benim arkamdan hayır duası etmesi bile yeterli benim için

0|0
    0|0
  • gerçekten paraya ihtiyacı olan insan zaten dilenmez. utanır çekinir...

1|0
    0|0
  • yanina bebek getriyolar yagmurda yasta dayanmiyorum o zaman yoksa normal

de vermem para falan

0|0
    0|0
  • Psikolojime bagli. Bazi amcalara belki yardim edebilirim.

0|0
    0|0
  • Çok taş kalpliyim ben...Acımam samimi bulmam..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Eskisi kadar inandırıcılıkları kalmadı bence dilencilerin.Dilencilik sektörü bitti.Dilenciler kan ağlıyor. :)

2|1
    0|0
  • size el acan insani kinamayin! ihtiyaci olmadigini bildiginiz halde dileniyorsa istersen verme ama rencide edecek biseyde demek cunku size el acilan el Allahin elidir verilen sadaka Allaha verilen birc gibidir verirsen sevap kazanirsin vermezsen sen bilirsin ama sakin kinamayin rencide etmeyin

0|0
    0|0
  • dilencileri bulmam.. ama bakarım, adamcağız-kadıncağız kalem satıyo, mendil satıyo, en azından bi şey yapmaya öalışmış derim,genelde verdiğim paranın üstünü de almam

0|0
    0|0
  • Bazen 7-8 yaş aralığında çocuklar denk geliyor özellikle kız çocukları insanın canını sıkıyor veriyorsun.

0|0
    0|0
  • Binde bir gerçekten hissttiğim dilenciye esirgemiyorum yardımı mı

0|0
    0|0
  • Ben hissederim, hissettiğimle cebimde ki paramı, çantamdaki simidimi paylaşırım

0|0
    0|0
Yükleniyor...