Türkiye'de sakın sakatlanayım demeyin!

Arkadaşlar türkiye'de sakat olmak kadar lux birşey yok çok ciddiyim bir tekerlekli sandalye sürekli kullandığınız hallerde iyi birşey olması gerekmekte hafif olması gerekmekte fiyatı 5000 tl den 85 000 tl ye kadar çıkıyor bunun yanı sıra bir uzvunu kaybeden misal bacağını kaybeden mağdur insanların fiziksel açıdan daha rahat yürüyebilmesi koşabilmesi için üretilen bionic kol bacaklar ise 190 bin tl den satılmakta Ve en trajedik kısmına geliyorum bu durumun sgk manuel tekerlekli sandalyelerde 250 tl sını karşılıyor onunda 50 tl sını vergiye kesiyor bunun yanı sıra 20 binliralık akülü arabada ise 1900 tl sını karşılıyor ben kullanmadığım için onu sormadım ama onunda sanırım bir 100 tl sını vergiye kesiyorlardır sizin bu konudaki düşünceleriniz nedir a dostlar inanamayanlar için ...bunlar ssk 'nın bir kısmını karşıladığı sandalyeler hani şu hastahanelerde gördüğümüz ağır ve büyük iğrenç sandalyeler... link

bunlarda bütün gününü sandalyede geçirmek zorunda olanlar için yapılmış aktif kullanıcı sandalyeleri ve avrupa link

buyrun söz sizde sizce bu saçmalık değilmi ?

Güncellemeler:
Arkadaşlar almak istediğim sandalye bu link sizin yorumlarınız nedir :D
Size son kez birşey daha söylemek isterim bu kaza sonucu bacak yada kol kaybı olanlar için 2 tip protez var 1 tanesi sert mikadan sabit boşaltılmış manken bacağı gibi fiyatı 4000 tl ve o durumdakileri aşırı rahatsız edici kazık gibi yürüme yetisi sağlıyor tabi o tipteki insanlar içinde çok eziyetli !

ha birde bionic fiziksel açıdan dışarıdan asla farkedilmeyecek derecede rahat yürüyebilme ve koşabilme kabiliyeti sağlayan çok rahat bacak protezleride var tanesi nekadar dersiniz 100 bin euro

1|0
8|24

En İyi Kız Görüşü

• Doğru söylüyorsun bu ülkede sakatlanmak çok büyük bir sorun.Hastalanmak bile sorun oldu artık.Herşey masraf dediğin gibi dünyanın parası gidiyor ve hiçbir zaman insan gibi muamele göremiyoruz.Belimle ilgili bir sorun yaşadığımda ayakta duramaz ve oturamazken 15 dk doktorun keyfini acilden sevkedildiğim halde 30 dkda hasta sırasını bekleyerek girebilmiştim doktor odasına ve ağlıyordum artık ağrımdan.Doktorun özür bile dilememesini şikayet ettim o malum hatta dediler ki doktorun insiyatifindeymiş.Bu ülkede Allah kimseyi kimseye muhtaç etmesin.Sizler için durum çok daha zor.Empati yaptığımda anlayabiliyorum.Keşke sadece maddiyat olsaydı sorununuz o kadar çok sorun var ki.

5|2
    0|0
    • Neo 'cum bugun birde istemeden şuna şahit oldum bir bayan ben ora iken mail atmış sosyal aile hizmet müdürlüğüne tüp bebek yapmışlar çocukları olmadığından ama ssk lıymış kocası ssk'da malum devlet hastanelerinde ve tıp fakültesinde başarısız olduklarından onlar özelde yaptırmışlar biz karşılamıyoruz demişler onlarda sosyal aile müdürlüğüne mail atmış ama onlarda cevap yazdılar yanlarındaydım bizim karşılamamız için ssk lı olmamanız ve hiçbir gelirinizin olmamaması gerekli die bilginize :/

• :D hız benim göbüş adım :D teşekkürler :)

• bu ülkede vergi kralları herzaman ACİL hastadır ...

Kızlar Ne Diyor 7

• Yazını okurken resmen utandım. Bu memleket sakatlanmış vatandaşlarına bir sandaliye tahsis edemeyecek kadar vasıfsız mı ya? Allah yardımız olsun ne diyeceğimi bilemedim.

1|3
    0|0
  • ülkemizde insanın değeri yok, çok bişey yapmış gibi de görünse siyasiler sadece kendileri için yasalar çıkartıp yandaşlarını destekliyorlar. onun haricindekileri kimse umursamıyor. insanın temel ihtiyacı olan şeyleri devletin karşılaması gerekirken komik rakamları ödüyor sadece. yaptıkları bununla da sınırlı değil... paran yoksa bu ülkede hayatını dar ediyorlar... bi tek parası olanlar güzel yaşıyor, olmayanı devlet düşünmüyor

1|1
    0|0
  • Bu ülkede insan gibi davranamayanlar sorun:(!

0|1
    0|0
    • bEN bu kadar zor olduğunu bilmiyordum:((Teşekkür edeim bilgilendirdiğiniz için.

• tayyibe oy verelim o düzeltir bu sorunları, ama önce az bekleyelim,imralı görüşmeleri bitsinde öyle

1|2
    0|1
  • Türkiye kime deger veriliyor ki?

0|1
    0|0
  • Allah yardimciniz olsun

Bu durumda olan herkesin yardimcisi olsun Yaradan.

1|0
    0|0
  • geçen bir haber dinledim siz aklıma geldiniz bezmi alem üniversitesinde bacağı sakat olan ümitsiz hastaları 3 doktor(nöroloji,kardiyoloji, ve biri daha) ameliyat edip ayağa kalkmasını sağlıyormuş habere baktım şimdi bulamadım bir araştırın isterseniz belki düzelebilirsiniz

0|1
    0|0
    • Öncelikle ilgilinize çok teşekkür ederim ama benim durumum paraparazi yani fencin bir çeşidi bendeki sorun sadece ayağa kalkıp yürüyememem denge sistemi motor sinir sisteminin kazadan sonraki tahribatı ile ortaya çıktı bacaklarımda his haraket var haraket kabileyetimde sınır yok çok aktif biriyim vals yapmak haricinde her işin üstesinden geliyorum anlıyacağınız ve benim 25 sene oldu ama genç bir kız arkadaşım var ona bu linki göndermek isterdim eğer bulur iseniz :)

• bende latin danslarını çok severim ben o haberi trt 2 de görmüştüm o bayana iletirseniz sevinirim

iyi geceler ben kaçar:)

• okiş teşekkürler iyi sabahlar :)

Erkekler Ne Diyor 24

• devlet düşenin devleti değil ki, devlet garibanın devleti değil, gazi nin, malülün devleti değil maalesef ...

devlet zenginlerin devleti... yandaşlarının devleti ...

dediğin gibi dostum sakatlanmak çok lüks bir şey bu devlette.. özürlü raporu almaya kalkarsın 50 defa itilip kakılırsın bir de...

Allah yar ve yardımcınız olsun... Keşke her şey parayla da çözülebilseydi ...

0|1
    0|0
  • abi dediğin rakamları duyunca ben şok oldum ne yapmaya çalışıyo bu devlet iyce iğrendim bu devlet kurumlarından artık

0|1
    0|0
    • malesef öyle kardeşim hoş eskidende öyleydi en azından sidik zoruyla alabiliyorduk şimdi oda yok ...

• teşekkür ederim bişey sorcam kusura bakmassan cok yabancıyım bu işe arka tekerler dolma teker değilmi

• hayır havalı lastikler dolma teker ağırlaştırır...

• kardeşim düşüncelerin doğru ülkemiz için büyük bir yaradır. hala insan hakları konusunda bayağı gerilerdeyiz ama malum; o kadar çok yiyen var ki; zaten yeni olan cumhuriyetimiz gelişememekte, yine de umutla bakıyorum ben sanki gün geçtikçe bizde de insan hakları ileri seviyelere gidiyor. fiyatları gerçekten çok yüksekmiş ilk defa senden öğrendim. sıfır araba fiyatına; yoksa sizden de plaka, ehliyet soruyorlar mı?:) şaka bir yana; umuyorum ilerde şimdikinden daha iyi şartlar sağlanmış olacak her birey için.

paylaştığın linkteki sandalye güzel, dayanıklı ve rahata benziyor?

0|1
    0|0
    • yakında plakada isticekler ondan korkuom :D yaw arkadaşım 2009 mercedes aldı 10 binliraya ama iş sandalyeye gelince dünyanın hiçbir ülkesinde indirim yok arakdaş :D kafayı yicem yada audi alıp gezicem artık arabadan inmem anasını satım çerim çay ocağının önüne açarım bergen ümit besen Allah ne verdiyse 90 lar takılırım tuvalet işi sakat işte :D o var

• eheh, audi değilde smart fortwo güzel olur:)) arabayı aldıktan sonra ona da bi çare bulunur:)) bilmediğimiz çok şey var, ben tekerlekli sandalyeleri devlet karşılıyor diye biliyordum, ki doğru olanda karşılaması.. tamam yol yap köprü yap baraj yap ama yolu köprüyü kullanacak herkese yardımcı ol.. o kadar toplanan vergiden hiç mi bir kısmını ayıramıyor. diyorum ya inşallah olacak bunlarda. son zamanlarda ücretlendirme hariç sağlık açısından hızlı bir ilerleme var ülkemizde.

• Allah başa vermesin ya benim fena korktuğum bi durum bu gibi sorunlar.bizim olur mu la böyle iş demekten başka yapabileceğimiz pek bişey yok somut olarak.belki bikaç kişiye destek olunur ama bireylerin çabasıyla herşey bi yere kadar.

yine de bu durumda olanlar önce kendini düşünmeli.her türlü yolla bakanlara bile ulaşmalı.bilmiyorum siz irtibatta mısınız cevap alabiliyo musunuz bilemem ama denemeye değer..

linklere bakmadım bile sgk kadar saçma sapan işlevi bozuk muğlak bi kurum daha yoktur heralde..

herşey mümkündür orda.

inşallah iyisi olur herşeyin ya ne diyelim..varsa çaresi tez zamanda,yoksa bi kolaylık temenni ederim

0|1
    0|0
  • Asabım bozuldu denecek bir şey yok..

Almak istediğin güzel, sürekli manuel olması sıkıntı değil mi? Yani bir birine göre avantaj ve dez avantajları vardır muhakkak da bilmiyorum o kadarını.

0|1
    0|0
    • ben aktif kullancıyım merdivenlerden falan aşağı iniyor 2 teker biraz extreme bir engelliyim anlıyacağın ondan dolayı :D

• Haklısın öyle yapmak lazım bazen. :)

• türkiye de insana değer var mı ki engellilere olsun. eğitimsiz gelecek neslin hedefi neler bunlar hedef olmalı. atatürk kün koyduğu çağdaş asil türk milleti hedefi vardı, ama tayyiple bu muhafazkar kavgacı bir tarza büründü bu yüzden türkiye karanlık orta çağda.

0|2
    0|0
  • olamaz böyle birsey ya türkiye de bu iyi degil iste burda almanyada birsey olsun hemen evine kadar getiriyolar özel söför kapida bekliyor ...abim araba kazasi gecirmisti belden asasi kirlmisti hemen eve elektrikli yatak getirdiler özel araba verdiler eve özel doktor geliyodu arti özel spor dersi buna ramen aylik is parani veriyolar

0|1
    0|0
  • Ondan sonrada sövme derler bunları okuyupta sakin kalabilenin insanlığından şüphe ederim :( tüm sgk yöneticilerinin ve sağlık bakanlığının ödedikleri miktar kadarını bir taraflarına sokmak lazım ama az gelir onlara malum mebla düşük! Kimsenin devlet eline muhtaç olmamasını dilemekten başka birşey gelmiyor malesef elimizden.

1|1
    0|1
    • sana yemin ederim evveli gün birsürü birimi aradım 2222 yasasındaki değişikler için aile ve sosyal güvenlik bakanlığı telefonu bile açmıyor dünde valilik aile ve sosyal işler müdürlüğü sonunda sgk da sonlandı bana bir yazı verdiler son umut şu anda kaymakamlık orası ben bu aracın 4300 tl sini sosyal yardımlaşmadan karşılarım derse ne ala karşılamam derse artık kendim kredi çekip alacağım türkiyede sosyal devlet anlayışı bu işte yasa çıkarıyorlar ne çıkardıklarından habersizler o değil

• Kusursuz güzellikte bol gülücüklü bir gün geçirmen dileğiyle üstad saygılar teşekkür ederim kendini bu kadar güzel ifade edebildiğin ve eklememe müsade ettiğin için :)

• Ben teşekkür ederim türkiye'de gerek bakış açısı ve ileri görüşüyle sizin gibi değerleri yanımda görmek benide mutlu atti açıkçası :)

• aynen kardeşim.engellilere değişik gözle bakıyorlar geçici bir durumum oldu.acıyormuş gibi bakıyorlar

0|3
    0|0
    • Vardı öyle bir kız arkadaşım sanamı kaldım been die bağırmıştı herkesin içinde çalıştığı mümessillik firmasının arabası ile ankara yolunda takla attı şimdi yatalak altını tutamıyor sürekli bakıma muhtaç senden utanıyorum die mesaj atmış sonrada nekadar şanslısın heryere gidiyorsun die ama yinede gittim ziyaretine ağladı saatlerce ama nebilim yaa insanlar ön yargıyı ve nefilerini ezmeli bu iş acımak falan olmamalı al bana acıyordu benden kötü oldu ben çok karşıyım butür durumlara keşke bunlar olmsy

• aynen gerçekten çok acı bir durum.

herkes ben "güzelim, yakışıklıyım" havasında

bir kaza geçirir yüzüne dikiş atarlar bakan olmaz şekilci olmamak lazım

• Evet arkadaşlar doğru. Türkiye de bunun üzerine hiçbir yatırım yok ayrıca hiç önemsenmiyor Tekerlekli Sandalye için kaldırım eğriltisi hemen hemen hiç yok Otobüslere binemiyorlar ve buna benzer birçok sorun. Bu hepimizin başına birgün gelebilir. Yok onların derdinsen sorunlarından anlamak için illaki öylemi olmak lazım. Devletimiz herşeyi avrupadan özenip yapıyor peki bu konuya neden zayıf bakıyor?

0|1
    0|0
  • Kısa bir süre önce bu Ülkede yaşamama kararı almıştım. Bazı sebeplerden vazgeçtim. Bu yazınızı okuyunca doğru karar olduğuna tekrar kanaat getirdim. Ne diyeyim nasıl bir ülkede yaşıyoruz nereye gidiyor sonumuz hiç belli değil...

0|1
    0|1
    • Güzel kardeşim hiç durma derim zaman kaybı başka hiçbirşey değil buradan bi cacık olmaz malesef :/

• yaw ne vatanı ne hasreti Allah aşkına haberlere bir bakın sosyal özgürlüğü olmayan engellisine vatandaşına sahip çıkmayan statü sahibi olmak için 45 sene okumak ve çalışmak zorunda olduğun bir ülkede yaşamak nekadar mantıklı ugandanın arayüzünün değiştirilmiş hali diyorum ben buraya hiçte çekmessin miss orada yap statünü paranı gel burada kimseye muhtaç olmadan yaşa kardeşim gerisi boş bidaha eline asla fırsat geçmeyebilir keşke demeni istemem ...

• yaşa hay ağzına sağlık :)

• Bu ülkede yaşamak zor zanaat.

0|1
    0|0
  • Benim acil emar çektirmem gerekti ancak verilen randevu tarihi haziran ayına,paylaştığın konu benim durumumdan kat kat daha vahim,bunu göz önüne alırsak çok normal,Türkiye de yavaş yavaş bir şeyler düzeliyor ama yavaş yavaş malesef.

0|1
    0|0
    • Asla tam tersine geriliyor bir insanın ülkesinde gideceği en son yer ve çare devletidir ya bu ülkede değil o sgk dan çıktığımda aptal gibi kalabalığın içinde napıcam die 1 saat düşündüm olduğum yerden hiç kımıldamadan zamanla anlarsınız ama düzelen birşey yok malesef...

• Saglik hizmeti rezalet egitimi İranin egitim sisteminden daha beter olan gün geçtikce öz degerlerini kaybeden bir ülkede halen bu partiye destekleyen bagnaz zihniyetlerin atalarina saygıyla küfür yagdiriyorum

0|1
    0|0
  • teşekkür ederim. uyardığın iyi oldu. nasip olursa 15 gün içinde sakatlanmayı düşünüyordum. artık yurtdışına çıkarım orda sakatlanır gelirim :)

iğrenç espriler kitabı, 136/18

0|0
    3|1
  • allah korususun herkezi

0|1
    0|0
  • bu almak istediğin sandalye güzelmiş de kaç para peki bu

0|1
    0|0
  • Allah gazilere yardım etsin...

0|1
    0|0
  • öneri sunabilecek bilgim yok ama allah yardımcınız olsun:(

0|1
    0|0
  • Sonuna kadar katılıyorum 5 yıldız!

0|1
    0|0
  • o sandalyeyi alacağıma yanındaki köpekten bi tane daha alır ikisini bağlar koştururum kendimi :) şaka bir yana türkiyede ne yaparsan yap fayda etmez, burada g.te girmeyen hiç bişi yok !

0|0
    1|2
  • Tesekkurler turkiye (!)

0|1
    0|2
    • Eksileyen arkadasada soyliyim parantez ici unlem kinaye anlami tasir bi dil bilgisi kurali

• İşin kısaca özeti mavi kapak toplamaya devam.

0|0
    0|0
    • o mavi kapaklar bi boka yaramıyor dostum hastane arabalarını verip millete yardım ettik die artislik yapıyorlar 150 lira anasını satım onu bende alırım :D işin içinde iş dönüyor anlıyacağın ...

• gerçekten türkiye çok acaip bir ülke..bende şırnakta askerlik yaptım,askerlik bittikten 1 hafta sonra 2bin lira ceza verdiler. bir gün geç muayene olduğum için, oysa ilçemizde askeri muayene hastanesi olmadığı için geç muayene oldum..

0|0
    0|0
Yükleniyor...