Sorum Kızlara ( Annenizi mi dinlersiniz?)

Sizin için çok şey yapmış deli gibi aşık size iyi bir arkadaş gerçekten onla mutlu olacağınızı söylüyorsunuz ve sizde biraz hoşlanıyorsunuz. Her defasında ne kadar iyi bir insan olduğunu ve kimsenin kendisini onun kadar sevmeyeceğini düşünüyorsunuz. Kesinlikle onla denemek istiyorsunuz sonu kötü olacağını bilseniz bile. Ama işte babası işçi (sizin aileniz de ahım şahım değil ama biraz daha iyi durumda) anneniz bu durumdan dolayı yakıştıramıyor ve istemediğini söylüyor. Annenizi mi dinlersiniz sonuçta sadece bir anneniz var ve sizin geleceğiniz için hep uğraşıyor üniversiteye gitmenizi felan sağlıyor ailenizde annenizi dinlemediği için mutsuz olan bir ablanız var evliliği sürmeyen biri. Diğer yanda da gerçekten hiç şüphe duymadığınız biri 4 senedir tanıyorsunuz ve sizin her sıkıntınızda yanınızda olmuş acılarınızı unutturmuş ve hoşlanmaya başladğınız biri iyi olduğunu söylediğiniz biri. Düz mantık yazmayın lütfen iyice bir düşünün gerçekten ne yapardınız. Onla devam mı ederdiniz yoksa aşık olmadan kaçarmıydınız bu annenizin istemediği ailesi yüzünden hor gördüğü delikanlıyı ?

0|0
2|1

En İyi Kız Görüşü

• kız maneviyata mı maddiyata mı değer veriyor burası önemli.Ayrıca annesine çok düşkün biriyse bu da kararı erkekten yana da olsa olumsuz etkileyebilir.

0|0
    0|1
    • Sadece sevilmek ve güvende hissetmek istiyordu ama olmadı. Annesi istemeyince aşık olmadan kaptırmadan 4 seneden sonra alakasını kesti. Zaten çok uzun süre geçti takıntılı olmadan cevapları görmek istedim bunun içinde 6 ay bekledim. Ama kızmıyorum inşallah annesi yüzünden mutsuz olmaz. Ben hep hayırlısı dedim boyun eğdim kaderime.

• parası olan biriyle de mutlu olacağının garantisi yok ya da adamın hep zengin kalacağının.

• Onun para umrunda değildi annesinin de. Tek derdi annesinin benim ailemi hor görmesi ailesine yakıştıramamasıydı. İyi ki de diyorum söylemişim ailemin durumunu, başkası olsa gene o da böyle yapacağını bilse başıma gene aynı şeyler gelse gene de söylerdim :) Kİmseye de kızmıyorum vardır bir hayır belki büyük beladan kurtuldum :) ama genede insanın gururuna dokunuyor. Ailesinde kimse mutlu değil, bari o benim yüzümden mutsuz olmasın diye peşini bıraktım. Teşekkür ederim yardım için :)

Kızlar Ne Diyor 1

• annemi dinlerim. anneler haklıdır. hem ayrıca sonunun kötü biteceğini bile bile neden annemi üzeyim ki ?

1|0
    0|1
    • Sonun kötü olabileceğini bilseniz bile demek istedim. Neyse saol.

Erkekler Ne Diyor 1

• Kızlar evlenene kadar annesinin sözünü dinlemezler, Evlendikten sonrada annesinin sözünden çıkmazlar..

1|1
    0|0
Yükleniyor...