N.Ç davasıyla ilgili ne düşünüyorsunuz?

‘Rıza ile tecavüzü savunma yaygarası N.Ç.ye tecavüz eden iki düzine kişi için ‘rıza ile tecavüz yorumunu getiren Yargıtay 14. Ceza Dairesi Başkanı Elmas, “Adli Tıp ‘ruhen bu fiile karşı koyabilir raporu verdi. Kemik yaşı da 14 çıktı” diyerek N.Ç.ye tecavüz edenlerin ceza indirimini savunmayı sürdürdü.

13 yaşındaki kız çocuğu N.Çye tecavüz davasında onama kararı veren Yargıtay 14. Ceza Dairesi Başkanı Fevzi Elmas kararını savunmayı dün de ısrarla sürdürdü. Elmas, “Bu hukuki bir tartışmadır. Bu hukuki tartışma bize göre bu mahkemenin değerlendirmeleri doğru olduğu yönünde bir sonuç vermiştir. Biz bir karar verdik. Bu karar kesin değildir, bu kararın yaygarayla değişmesi de mümkün değildir” dedi.

Gazetecilere açıklama yapan Elmas, eski TCKnın 414. maddesinin birinci fıkrasında, “Her kim 15 yaşını bitirmeyen bir küçüğün ırzına geçerse beş seneden aşağı olmamak üzere ağır hapis cezasına mahkum olur” hükmünün yer aldığını, ikinci fıkrasının ise “Eğer fiil cebir ve şiddet veya tehdit kullanılmak suretiyle veya akıl veya beden hastalığından veya failin fiilinden başka bir sebepten dolayı veya failin kullandığı hileli vasıtalarla fiille mukavemet edemeyecek bir halde bulunan bir küçüğe karşı işlenmiş olursa ağır hapis cezası on seneden aşağı olamaz” hükmünü içerdiğini hatırlattı. Elmas, N.Ç ile ilgili adli tıp raporunda, “Ruhen bu fiile karşı koymaya muktedirdir, karşı koyabilir ve kemik yaşına göre 14 yaşındadır” denildiğini de kaydetti.

Güncellemeler:
Hrant'ı öldüren 18lik Samast kendi rızasıyla beceremeyecek kadar çocuk, ama 13 yaşındaki kız 26 kişiye rıza göstercek kadar yetişkin bravo

0|0
5|9

En İyi Erkek Görüşü

• dava hakimi tam bir kaypak. hakimin taktirini kullanabileceği bir durum söz konusu ve olayı salla pati ele alıyor ve lakayt açıklamalarda bulunuyor.

memleketin hiç dokunulmaması gereken hakimleri, (bakınız: ergenekon soruşturması) davalarından alınırken, bu karaktersiz hala devam etmekte...

güzel ülkem enteresansın falan ama seviyoruz işte seni.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Sağlıklı düşünebilmek ne mümkün .

0|0
    0|0
  • küçüğe tecavüz insanlık suçu sayılmalı ve suça daha ağır ceza getiren düzenleme ne zaman konulmuşsa, "suçlu aleyhine yorum" yorum yapılmalı.

tabi hücre cezası, işlence ve kötü mualemenin serbest olması gerektiğini düşünüyorum. aslında makatlarına kompresörle hava basıp, iç organlarını parçalayıp, sonra ameliyatla düzeltip, sonra tekrar parçalanması-düzeltilmesi taraftarayım.

0|0
    0|0
  • bi şey diyecem ama neyse tövbe rabbim

0|0
    0|0
  • benım merak ettıgım bu kararı veren hakım aynı sey kendı kızının basına gelseydı aynı kararı verırımıydı

0|1
    0|0
  • O hakimide onu yapan insan dışı yaratığı da kazığa oturtacaksın.

0|0
    0|0
  • Güncelleme: Hrant'ı öldüren 18lik Samast kendi rızasıyla beceremeyecek kadar çocuk, ama 13 yaşındaki kız 26 kişiye rıza göstercek kadar yetişkin bravo...

söyleyecek ne var ki daha ?

0|0
    0|0
  • copy-pastelerimi verin bana kaynağı sizin olsun.

1|0
    0|0
  • Rıza ile tecavüz

Neymiş bunun anlamı?

Bunun tanımı var mı bir yerlerde?

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• n.ç değil adalet hak hukuk tecavüze uğradı...

lanet olsun hukuk sistemimize ve kadını kendi çıkarları doğrultusunda gören erkek düzenine...

savcılar erkek hakim erkek ...ne bekleniyor ki ?

bu olayı oldu bittiye getirmeyip gündeme taşıyan kişilerden Allah razı oLsun...

0|2
    0|1
  • hadım yasasını getirmeliyiz mi diye düşünen hükümet...

şu insanlık dışı olayın üzerine gidip kadına şiddet ve tcvz.cezalarında düzeltme için artık somut bir adım atsın istiyoruz...

birinin 13 yaşındaki bir çocuk cinsi duygularını tatmin etme düşüncesine girmesi için insani duyguların hiçbir zerresini taşımıyor olması gerekir...

benim aklım almıyor :( çoluk çoçuğunuz yok mu sizin yha...nasıl baktınız onların yüzüne ...

0|0
    0|0
  • turkıyede adalet yok cok soylenıcek sey var ama yazmakla bıtmez adalet nasıl bır zıhnıyetın elınde oyuncak olmus gormus olduk

0|0
    0|0
  • Resmen allah belalarını versin ya

0|1
    0|0
  • okan bayülgen ne demiş :" onlar beni de görseler bana da tecavüz ederler"...

0|1
    0|0
Yükleniyor...