Basketbola başladı, kardeşim 16 yaşında boy problemi sizce uzarmı?

arkadaşlar kardeşimin boyu 1.61 yüzü cok güzel fizik hatlarıda fakat boyuna cok takıyor ben 1.73 abim 1.80 kızkardeşim boyuna cok takıyor ve basketbola başladı sizce uzarmı

0|0
1|6

En İyi Erkek Görüşü

• uzar kesınlıkle ama bilemem nekadar uzar basketbolun boy uzattığı bilimsel gerceklıktır

1|0
    0|0
    • nekadar uzayacağını bende bilmiyorum ama inşalah uzar.

• ötesi çok zor yaşı çok ilerlemiş

• anladım

Erkekler Ne Diyor 5

• Basketbol+yüzme şeklinde devam ederse 180 rahat gideri var

1|0
    0|0
    • cidimisiniz ama 16 yasında kızkardeşim. basketbol oynuyor sadece sizce hazirana kadar hergün oynasa nekadar uzar. ?

• ancak basketbol oynayabilir.

• Orasını bilemem ben olurunu söylüyorum

• uzayabilir de uzamayabilir de ama bunların basketle alakası yok boyu dışardan bir müdahale ile uzatamazsın boy uzaması genetiktir

1|0
    0|0
  • Boy uzamasına tek yardımcı spor yüzmedir. Bilende bilmeyende yorum yapıyor. Basketbol boy falan uzatmaz. Uzattığı düşüncesi ise basketbolcuların çoğunun boyu uzun olmasından kaynaklanıyor. Bu sporu daha kolay oynayabilmek için boyu uzunlar bir adım öndedir. Kısa bir çok basketbolcu sayabilirim. 6 yıllık basketbolcuyum. Ankara Ted Koleji

1|0
    0|0
  • Kızlarda boy uzaması 18 yaşına kadar biliyorum yani uzar ip atlamak da basketbol oynamak kadar etkilidir bunu da yapabilir

1|0
    0|0
    • basketbolun daha yararlı oldugunu biliyorum oyuzden basketbola yöneltim. sizce nekadar uzar. ?

• Ne kadar uzar bilmiyorum ama genel olarak aile uzunsa boyu uzar genetik olarak ip atlamayı beden eğitimi hocası bir arkadaşım var o demişti tabandaki sinirler direk kasları etkiliyor diye dedim

• evet genetiğimiz uzun

• Uzar merak etmesin 20 yasina kadar boy uzamasi devam eder. basketinde faydasi olur.

1|0
    0|0
    • hazirana kadar devam edecek sizce boyu kaç olur

• Ayrica yemesinede dikkat etmeli. fast fost türü yememeli. gazli icecekler cips tarzi yeyip icmemeli. süt kemiklere iyi gelir. her aksam ve sabah birer bardak icerse onun icin iyi olur.

• bal yiyor, sütde içiyor hergün

Kızlar Ne Diyor 1

• Daha 16 yaşında mutlaka uzar ancak basketbola geç başlamış o yüzden ekstradan çok bir etki yapmaz. Erkek olsaydı mutlaka daha çok farkederdi ancak kızlarda boy uzama işi daha çabuk sonlanıyor biliyorsunuz ki

1|0
    0|0
Yükleniyor...