"Fuck off"kelimesi futbolda ihracı gerektirir mi?

Gökhan Töre bu yüzden kırmızı kart görüp bir sonraki fb #derbisinde cezalı duruma düşüp forma giyememişti
Daha sonra Emre aynı şeyi üst üste 3 kere söyleyip sarı kart bile görmedi
Dün akşam da Sneijder söyledi ve kart görmedi

Şimdi soru şu : Bunun cezası nedir? Çifte standart mı uygulanmalı sabit birşey mi uygulanmalı?

Güncellemeler:

0|0
3|26

En İyi Kız Görüşü

• Yüzde yüz haklısın geçen sene olduğu gibi bu senede (hakem hataları) yüzünden gsyi kolluyorlar fener beşiktaş taraftarı ayaklanmadıkça gs daha çok böyle puanları toplar 3 senedir gsyi yenemiyoruz neden acaba emek hırsızı burak yılmazın düşüşleri melonun verilmeyen kırmızıları ve hakemler yüzünden bu senede gsnin adamı cüneyt çakırı atıyacaklar kesin

1|2
    0|0
    • Bu dergide gs yarıştan kopmasın diye hakem hataları olacaktır , şerefimizle yenmeliyiz yoksa zor

• Katlıyorum canm

• vay be bir bayandan bunları duymak ne güzel 26 Ağustos 2012 unutma unutturma (!)
      emek hırsızı gol kralı taklası bülent yıldırım ın verdiği penaltı skor 3-3 (!)

En İyi Erkek Görüşü

• Türkiye'de her daim çifte standart var ki zaten; yani saçma salak işler yapıyoruz... Başkanların futbolcuların yaptıkları. Emre buna benzer birşey söylemişti hatırlıyorum kart görmedi, Sneijder alasını ve de çok daha geniş çaplısını defalarca söyledi yine birşey yok. Gökhan'a gösterilen kart doğru ama diğerlerine verilmeyen yanlış haklısınız...

0|1
    0|1

Kızlar Ne Diyor 2

• Yazık oldu Gökhana. Resmen kurban gitti. Ne türkçe küfür etmiyor ki

0|1
    0|0
    • Kurban olarak seçilmesinin nedeni neydi sence? Üzerindeki forma olabilir mi

• küfürün ingilizcesi türkçesi olmaz ya sahadaki yabancı bir futbolcu senle aynı seyı dusunmez sen anlamadıgın ıcın normal gelıyor ama yabancı futbolcu ıcın kufur bu

• Hem soru anladım hem f*ck you kelimesi hem şaka yapmaya çalıştım türkçe küfür etsin da yabancı biri anlamasın. Hatta hiç küfür etmesin içinde etsin zaten Volkan ayidan dolayı gereksiz ün kazandık.
      Ayrica neden FB veya GS aynı şekilde ceza yiyemiyor diye Soranı anladım. Benim anlamadığım nokta ne ben her soruyu cevaplamaya çalışıyorum? !

• Hep Beşiktaşım zaten suçlu onlar ne yaparsa yapsnlar onlara serbest

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 25

• Eğer öyleyse çifte standart tabi. Gökhan İngiliz kültüründen geliyor zaten. Kendisinin söylemesi garip gelmemeli, esas diğer futbolcular bu kelimeyi kullandılarsa bir acayiplik var.
    İnşallah şampiyon oluruz bu sene...
    Hoş Fenerhabçede olabilir o da kardeş takım.
    Galatasarayda olabilir Mustafa Deniz'li beşiktaşlı olduğu için yine beşiktaşlılar kaybetsede en azından bir Beşiktaşlı kazanır..

0|1
    0|0
    • Katılıyorum ilm dediklerime fakat Beşiktaşın Beşiktaştan başka dolayı yoktur

• Kan davalısımıyız başkalarıyla da ben mi bilmiyorum. Niye olmasın. Eşim fenerli ve çok iyi anlaşıyorum. Tuttuğumuz klübun bizlere hiç bir zararı dokunmadı.
      * et haklısın esasında boşanayım gitsin. Zaten akrabalarıda salladım Beşiktaşlı değiller diye.
      Çükerim leyn dedim hepinizi, dost musunuz üleyn bana falan :)
      Takılıyorum tabi yanlış anlama ama diğer takımlar olmasa bu ligin hakkaten heyecanı olmaz. Sevmek ve saygı duymak zorunda tabiki değilsin. Kimse seni yadırgayamaz. İster bu konuda benim gibi mütevazi ol ister olma. Saygısızlık yapmayalım diğer takımlara bu kafi. Ama saygı duymak zorunda değiliz değilmi güzel kardeşim ;)

• Ebedi dostluk diyoruz ya hani , stadın tamirattayken o dostlarının kapısını çalıyorsun ama düşman gibi ortada bırakıyorlar , en büyük zevkleri elin ingilizin in bize attığı sekiz golse kendi haline bakmadan , mühendis oktayı Beşiktaş kaşkolü var diye öldürüyorlarsa benim öyle kardeşim yok olmasın da

Sevmem ama saygısızlığa da gerek yok tabi

• Ülkeden ülkeye değişir. Avrupa'da bu kelime daha çok hadi ordan anlamında kullanılıyor ve hakemler bu şekilde değerlendiriyor. Ama ülkemizde çok müstehcen olarak değerlendiriliyor. O pozisyonda Avrupa'da yetişmiş olan Töre hakeme kararını beğenmediğini belirtmek için bu kelime grubunu kullandı ve atıldı. Atılmaması gerekir bence çünkü amaç o değildi. Ama madem bunu küfür olarak değerlendirdin, yıl içinde bazı oyuncuları da kırmızı kartla evlendirmeliydin. O derece içli dışlılardı çünkü bu kelimeyle.

0|1
    0|0
  • Nerede nasıl ve kimin kullandığına göre değişir.

Eğer bir fenerli veya galatasaraylı kullanıyorsa 2 kez söyleyebilir 3. sünde atılır. Eğer bu kişi daha önce milli olmuşsa 3 kez söyleme hakkı vardır. Bunu Söyleyen kişi beşiktaşlı veya Trabzonlu ise direk atılır. Ayrıca diğer kulüplerin oyuncuları ise bunu söylemese bile bu kelimeyi aklından geçirdiği takdirde direk kırmızı kart ile atılır.

Açın kuralları okuyun kurallarda acık acık yazıyor bunun nesine itiraz ediyorsunuz anlamadım ki.

Not: Fenerbahçeliyim...

0|1
    0|0
  • Kahvede söylesen kahve birbirine girer,
    www.arenasporkolik.com/.../...ada_ucustu_h2854.jpg
    cezası kırmızı kart olmalı

0|1
    0|0
  • Galatasaylılara verilmiyor emre gene kırmızı gördü cokşeyden peki ya melo? Burak? Selcugun o gecen dönemli faulleri ve snaiderin kufuru hic konusuldu mu spor programlarında? Yokkonu gs olunca kimse görmüyor.

0|1
    0|0
    • Neden konuşuluyor sence?

• Konuşulmuyor

• Tff yöneticeleri gsden olusuyor lisans vermişler baskettede naısl verdilerse artık sonra fener itiraz edince ortaya cıktı ulan vsr ya görecekler birgün günlerini

• Gerektirir.

0|1
    0|0
  • sanıyorum hakemlerin bir öngörüsü var
    kesin bir kural olmalı sanırım

0|1
    0|0
  • Bunun cezası bana göre kırmızı karttır.

0|2
    0|0
  • Ne olursa olsun hiçbir futbolcu küfür etmemeli. Sonuçta seni izleyen o kadar insan var ve örnek alınan bir futbolcusun. Büyük takımın futbolcususun.
    Edit:Beşiktaşlıyım.

0|1
    0|0
  • f*ck Off = * git

Oyuncu bu kelimeyi hakeme doğru kullandığı zaman kırmızı kart makul geliyor, ama diğer pozisyonlarda sarı yeterli olabilir diye düşünüyorum.

0|1
    0|0
  • Sahada adam kalmaz eğer kırmızı kart olursa bu tip küfürler...

0|1
    0|0
  • Tabii ki gerektirir. * git demek direkt kirmizi karttir, net.

0|1
    0|0
    • O halde neden çifte standart

• Eyvallah hocam

• Kurallar tam uygulansa sahada adam kalmaz, mesela sadece vurma degil vurmaya tesebbus de normalde kirmizi karttir ama kufurun tek standardi olmalidir.

• Hakemlerin aynı pozisyona verdiği kararlarda hiç tutarlılık yok ki kardeşim bir maçta verdiği kararı diğer maçta birebir aynı pozisyonda farklı karar veriyor adamına göre muamele kısacası :)

0|1
    0|0
  • tff pfdk mhk alayı BJK düşmanı ayrıca futbol BJK'a karşı oynanan bir oyundur geçmişte Vahap Beyaz Ahmet Çakar Cem Papila Bülent Yıldırım gibi hakemler bunlara en güzel örnektir...

0|1
    0|0
  • küfrün her türlü aykırıdır,

0|1
    0|0
  • İyi ama o kelimenin ingilizcede çok fazla anlamı var

0|1
    0|0
  • Besiktas hakemlerle sampiyon olacak

0|1
    0|2
    • Konuyla alakası ne? Soruya cevabın var mı
      Geçen senede süleyman seba sezonunda Beşiktaşı şampiyon yapacaklar diye agliyordunuz tutmadı

• Gec bunlari geç. Hakemlerle geldiniz buraya kadar. Senol gunes bile itiraf etti. Size olunca da hata agliyorsunz

• Yavrum başka yerde ağla git şenol neyi itiraf etti git yaşıtlarınla kumda oyna abin yaşındakilere saygısızlık yapmayı öğretmemişler sana

• Bizim hakemlerimiz hakem değil

0|1
    0|0
  • Hakeminn haysiyet seviyesine bakıyor demekki :)
    S*ktir Git kelimesini kaldırabiliryorsa sıkıntı yok.

0|0
    0|0
  • emre fenerden ayrıldı hala emre emre emre dıyorsunuz fenerbahçe bu sene takır takır hakemleri karıstırmadan top oynuyor ...

0|0
    0|0
    • Konu fb ya da bir başka takım değil , bu kelimenin cezası nedir yorumun varsa buyur

• türkçe küfür neyse f*ck da ingilizcede küfür işte ... küfür evrenseldir ... ceza kesınlıkle olmalı ve buyuk takım kucuk takım gozetmeksızın uygulanmalı

• f*ck of hadi ordan bazen sadece f*ck hadi be anlamında da kullanılır f*ck man hadi adamım yapma be adamım anlamına da gelir sadece küfür bazında algilanmamali

• Haftaya derbi var Sneijder oynamasın biraz rahatlayalım diyemi bu sorular? Küfür ettiğini nerden biliyorsunuz arkası dönüktü belki kendine etti belki takım arkadaşına etti gidipte hakemin yüzünemi küfür etmiş.

0|0
    0|0
    • Küfür ettiğini nereden mi biliyoruz? Maçı nerenizle izliyorsunuz arkadaş adam üst üste hakemin kararından sonra f*ck off f*ck off diye yırttı kendini
      Derbi öncesi değil mahalle maçı öncesi de söylese gündeme getiririm arkadaş , töre derbi öncesi cezalı duruma düşünce hanginiz karşı çıktınız, geçen sene emre çirkefi derken de bizim kadar sesi çıkan olmadı

• Mesela bugünkü astana skoru ne olur sorularına gs alır dedim ,,, daha önce fb gs maçı ne olur sorusuna fb alır yazdım diye feneri savunduğumu söyleyen ezikler de oldu
      Fb yensin ile fb yener lafını ayirt edemeyecek kadar aciz olan insanlar var

• Adamına gore muamele yapmakta haklısın bende geçmişte hakeret edene hakeretle küfür edene küfürle cevap yazdığım oldu.8taş demişte olabilirim fakat artık bu işin böyle yürümeyeceğini anladım. Tabi rakip takımla ilgili yorumlarımız ağır olacak ezerizde diyeceğiz dağıtacağızda diyeceğiz ama cincon ,8taş falan bunlar gerçekten çok itici kelimeler.

• sabit olmalı

0|0
    0|0
  • kızlarsoruyor gibi bir sitedeki muhabbete bak :d

0|0
    0|0
  • Cezası belli değil.

0|0
    0|0
  • Renklilere ayrıcalık yapılıyor hakkı kırmızı

0|1
    0|0