Hemen yoruluyorum. nefesim kesiliyor?

2 aydır fitness yapiyorum. Pek gelişemedim 1 kilo aldım sadece benim sorunum ben koşamıyorum 20 metre koşayım nefes zor alıyorum boğazım yanıyor. Ameliyat oldum göğüs kafesinden 6 sene önce kalpte felan birsey olaa söylerlerdi zaten. Hiç spor yapmayan hatta topa bile vuran birisi değildim ondan mı ki bilmiyorum. Yaşım 19 kilo 61 boy 180 ama nedense hemen daralıyorum. Burundan nefes alamıyorum dar burnum ameliyat olsam bile doktorlar nefes alamazsın burundan dediler ama hafif koşunca genzim akıyor ve o zaman nefes alıyor normalde almıyor ama. Şimdi şinav çekeyim 5 - 6 tane nefes veremiyorum tutuyor gibi oluyorum nefes alıp vermeyi beceremiyorum spor yaparken. ondan mı yoruluyorum ki? Koşmaya nasıl alışabilirim koşu bandında nasıl koşulur nasıl ayarlanır onuda bilmiyorum :(

0|0
1|4

En İyi Kız Görüşü

• Bence aşama aşama gitmelisin. Çok hafif başla koşmaya, yani yürümeden. 5.5 le başla ama süre uzun olsun, mesela bir saat. Bu arada nefes egzersizleri yap. Ameliyatının spor yapmana, ya da ne derecede spor yapmana bir engeli var mı onu da sor doktora mutlaka.

0|1
    0|0
    • Spor yapmaya engel degil doktor ameliyat olduktan 2 ay sonra spor yapabilirsin demişti aradan 6 sene geçti tabi sorun yok ama burundan nefes alamayınca ağızdan aliyorum onuda toplayamiyorum

• hiçbir şansın yok mu burun ameliyatı ile nefes almanın?

• Doktorlar alamaz dedi burunum dar. Ama spor yaparken nefes alıyor burnum genzim aktıkça kondisyomda 0 kondisyonum artsın istiyorum

En İyi Erkek Görüşü

• Öncelikle geçmiş olsun.

Anladığım kadarıyla kilo almak istiyorsun. O zaman neden koşu yapıyorsun? Haa, ben kondisyon kazanmak istiyorum diyorsan önce hafif tempolu ama orta-uzun ölçekli yürüyüşlerle başlayabilirsin. Günler, haftalar içinde ilk önce eğimi arttırıp yüksek nabızda yürümeye alışırsın. Ardından da yavaş yavaş koşu temposuna geçmeye başlayabilirsin.2 aylık fitness oldukça kısa bir süre. Seni kilo almaktan alıkoyacak alışkanlıklarından vazgeçip bir de öyle denemeni tavsiye ederim.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 3

• Sen kapten amliyat olmussun bu normal yaptigin spor sana agir geliyor demekki tem ponu dusurerek ve nefes almaya aalisarak devam et boyle boyle duzwlirsin bir anda kosarsan normal vucudu zorlama kosu bandinda 5 te kos sonra cogaltirsin ama nefes surekli burundan al agizdan ver bunu ihmal etme ve kardiyoyu uzn tut ama tem posu dusuk bir sekilde

0|1
    0|0
  • Kardeşim bu sorunun cevabını biz veremeyiz doktorlar verir. Senin yorulman Akciğer hacmi yani kondisyon ile alakalı. Kondisyonun yok denecek kadar az o yüzden yoruluyorsun ve kondisyon yalnız akciğeri zorlayarak gelişir.

0|1
    0|0
  • Spor yaparken nefes çok önemlidir kaslara oksijen gitmesi lazım gitmezse hemen tıkanırsın
    Koşubandındada normal koşuyorsun işte bir ayarı felan yok, kendini tutma nefes alıp vermeye çalış.

0|0
    0|0
Yükleniyor...