İnsan gerçekten kendine benzeyenemi sever ?

Avrupa'da yapılan en favori psikoloji deneylerinden birtanesi . deneklere okumaları için ünlü birinin hayat hikayesi veriliyor. iki grup var, deney grubuyla kontrol grubu, ve bu ikisi arasındaki tek fark deney grubundakilerin doğumgünlerinin öğrenilmiş ve onlara verilen kağıtlara rasputin'in doğumgünü olarak aynı günün yazılmış olması. sonra her iki grup da ünlü kişiyi nasıl bulduklarıyla, onu ne kadar beğendikleriyle ilgili bir anket dolduruyorlar. tabii ne oluyor? ünlü kişiyle aynı gün doğduğunu sanan deney grubundakilerin onu çok daha fazla beğendikleri ortaya çıkıyor. Yani insan kendine benzeyeni daha çok benimsiyor . Peki siz nasılsınız gerek fiziki gerek manevi anlamda kendinize benzeyen insanlar dahamı sempatik gelir yoksa farklımı ? Ayriyetten sarışınmı esmermi tartışmalarınıda bu başlıkta cevaplayacağım ben şahsen mavi gözlü sarışın olduğum için nedenini bilmediğim bir şekilde sarışın insanlar bana daha çekici ve sempatik gelmiştir .

0|0
3|0

En İyi Kız Görüşü

• hayır bana benzeyenleri pek sevmiyorum o benim eksiklerimi bende onun eksiklerini tamamlamalıyım

1|0
    0|0
    • Ama bu daha cok manevi farklilik genel olarak butun konulardaki benzerlikten bahsediyorum ben dogum tarihinden gorunuse kadar herseyde .

• anladım yok en iyi arkadaşlarımın benle alakası yok :D ama hoşlandığım çocuk biraz benziyo yok ama onun saçları düz gözleri az bişey benziyo ne yani hoşlanmıyo muyum :( hayır hoşlanıyorum :)

• Ben mavi gozlu sarisinim kiz arkadasim ise kumral . Dusuncelerimiz ise cok zit hatta astrolojik olarak uyumlu bile degiliz :) ben onu cok seviyorum ama sarisin mavi gozlu insanlarin bende ayri bir yeri var bu ask veya sevgi degil kendine benzeyeni daha cok benimsemek gibi birsey anlatmak istedigim buydu yani :)

Kızlar Ne Diyor 2

• sevgilimle bizide benzetiyorlarr.. ama aynı gun dogdugun ınsanlara sempetızm beslıyorsun gercekten nedense onda kendınden birşeyler arıyorsun heralde..

0|0
    0|0
    • Büyük ihtimal öyledir .

• ha ben dış görünüş olarak algıladım sadece.. kafa olarak sevgılımle cok farklıyızz

• Kafa olarak , doğum yıllarına göre , fiziksel özelliklere göre anket her konuda benzeyen insanları kapsayan bir anket bende sevgilimle hem görünüş hem kafa olarak tamamen zıt insanlarız ama ben sarışın mavi gözlü insanlara karşı daha bir sempati hissediyorum onlar gibi olduğum için buna benzer birşey mesela Türk kızlarının çoğunun esmer erkek sevmeside buradan geliyor diye düşünüyorum ben çünkü Türkiye'de sarışın insan çok fazla yok bayanların çoğu çakma sarışın zaten .

• ben kendime o kadar zıt birini seviyorum ki... bütün tezleri çürütebilirim :))

0|0
    0|0
    • İstisnalar elbette mevcuttur bu sadece çoğunluğu içeren bir araştırma bende kız arkadaşımla tamamen zıt insanlarız gerek görünüş gerek düşünceler olsun ama dediğim gibi kendim sarışın mavi gözlü olduğum için sarışın mavi gözlü insanlara karşı bir sempatim var ayriyetten aynı ayda aynı günde doğduğum insanlara karşıda var bu sempati yani içten içe kendime benzeyenleri daha çok seviyorum aslında aynı deneyi bana yapsalar bendede öyle çıkardı

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...