Siz olsanız bu durumda ne yapardınız?

diyelim iş nedeniyle türkiyeden ayrıldınız.yeni ortam yeni iş yeni hayat gibi birşey.sevdiğinizi geride bıraktınız ve bu ülkeye geldiniz.ne yapardınız nasıl alışırdınız?ben bu durumdayım sevdiğim insanı hayatımı herşeyimi geride bıraktım mecburen 1 yıla kadar burda kalacağm belki..ama alışamadım buraya dilleri ırkları çok farklı canım türkiyenin her bir yeri ayrı güzel kıymetini bilinnn...ben ne yapayım yardm edn bu duruma alışmam için ve sevdiğimn beni unutmaması için.gerçi sevdiğim ile aramz açılmıştı o gitmemi istiyordu git hayatını kurtar diyordu sürekli..öyle diyen biri unuturmu benii ve ben bu ülkeye nasıl alışırm...YARDIMMM

0|0
4|4

En İyi Kız Görüşü

• Şu anda o'nu unutman pek mümkün değil gibi görünüyor zaten. En fazla acını erteleyebilirsin. Kendine farklı uğraşlar bulup, o'nu olduğundan daha az anımsarsın. Kendini olabildiğince işine ver, eğitim görüyorsan okuluna odaklan. 1 yıllık bir süreç diyorsun, çok fazla değil hemen bitecektir. Sen o zaman zarfında olabildiğince kendine bir şeyler katmaya çalış.

Tahminen yaşında belirtilen yaş aralığında. Hayatında daima o olmayacak, yeni birileri girecek, farklı tenler, farklı düşüncelere aralayacaksın kapını. Bu 1 yılı çok iyi değerlendir, döndüğünde bir çok şey değişmiş olacaktır. O zaman yanında kimlerin olup olmadığını netleştirirsin.

Ben diyorum ki, o seni unutmayacak fakat sen o'nu daha az hatırlayacaksın. Çünkü sen kalan değilsin, giden taraf o. Ardında bırakan sensin, bekleyen o. Çıkar ilişkisi olarak algılama lütfen. Bu söylediklerim teorik olarak oldukça mümkün.

Senin hikayen gittiğin zaman başlayacak, o'nun hikayesi ise sen gittiğinde yarım kalacak. Bunu göreceksin. Şimdi sana düşen yalnızca kendini düşünmek. Bırak ardında kalanlar kendileri bakarlar çarelerine. Yeni insanlar tanı, yeni yüzler keşfet, yeni kültürler gör.

Kendin için, kendi adına, kendin ile.. O adımı at.

1|0
    0|0
    • çok haklısn ama biraz zamn alacak gibi.peki şuan sadece o olsun dememn amacı burda yabancılaştığm için midir.

• Umutla bak geleceğine, geçmişin karanlık olsa bile...

• ewt...

Erkekler Ne Diyor 4

• suriye filstin v.b. yerlere gitmeyeceksen yani can tehlikesi yoksa git bir daha da gelme. biz yandık sen kurtul.

0|0
    0|0
    • ama sevdiğim adamm..birazda ailemin zoruyla geldm yoksa benm için para önemli değil..bana kalsa şuan türkiyeye dönerim

• haberleri takip etmiyorsun galiba, hergün birilerinin öldüğü ülkelerden bahsediyorum. örnek olarak suriye ve filstin yazdım.

• HMM YOK o taraflarda değilim

• Seni anlıyorum zor bişey bende mesleğim gereği aylarca denizde oluyorum.

Sevdiğin insanla birbirinizi gerçekten seviyorsanız bişey olmaz merak etme. Yanlız bu durumdayken birbirinzle daha fazla konuşun irtibatı koparmayın gözden ıraksınız ama gönülden ırak olmamaya bakın.

0|0
    0|0
    • ben buraya gelmedn önce ayrı gbiydik ama sürkli konuşuyorduk..unutmaz mı yinede.

• Tabiki :) ama bunu hak ediyorsa. Seninle ilgilenip ilgilenmediğini bir gözlemle bakalım ?

• bunu nasıl yapacağm peki

• ilk bi senede toparlanmaya çalışıyorsun. geride bıraktıkların hiç bişey olmamış gibi hayatına devam ediyor bunu görünce sende bi süre sonra yeni hayatına alışıyorsun. hatta düzenini kurduğunda mutlu bile oluyorsun

1|0
    0|0
    • ama sevdiğim orda ben burda ayrıca unutması kolay olmaz mı

• hmm :(((

• senin yapçak bişeyin yok bu durumda kendini üzmeye sıkmana değmez. hayatta bazı şeyler vardır olmuyosa olmuyodur bu yüzden şartlara uyum sağlamayı denemelisin

• 1 sene bişey olmaz nasıl geçtiğini anlamazsınız

0|0
    0|0
    • evet ama genelde buraya gelenler dönmek istemyor diyorlar çok para kazanmaktn mış ama umrumda değl...peki sevdiğim adam unutrmu benii

• unutmaz bekler seni

Kızlar Ne Diyor 3

• alşmaya çalşrdm zor olur evet ama mecburiyet varsa

0|0
    0|0
  • Hangi ülke?

0|0
    0|0
  • Hanki ulkedesin?

0|0
    0|0
Yükleniyor...