Sporcular beslenme ile ilgili sorularım var bakar Mısınız?

Spor yaparken bir bayanın alması gereken kalori miktarı kaçtır? ben hep 1500 ila 1000 arası kalori alıyorum ancak galiba bu kalori miktarı bana az geliyor, çünkü istemeden kilo verdim 160 boya 46 kg'a düştüm. yüzüm falan çok ince bir hale geldi. kilo vermeden kas yapabilmek için ne kadar kalori almalıyım ve neler yemeliyim? mesela sabah kahvaltısında bir yumurta iki dilim tam buğday ekmeği, biraz bal biraz tereyağı ile iki dilim peynir birazda zeytin yiyorum. öğlenleri bazen tavukla kepekli makarna yiyorum ya da ızgara köfte falan yiyorum akşamda bakliyat, sebze veya et ne olursa onu yiyorum. geceleri yatmadan 1 porsiyon meyve yiyorum ve süt içiyorum. bu saydıklarım dışında tavsiye edebileceğiniz bir şey var mı çünkü gerçekten daha fazla kilo vermek istemiyorum, günden güne zayıfladım ve kemiklerim falan baya çıktı hiç hoşlanmıyorum bu durumdan. yani bu süre zarfında karın kaslarım gelişti öyle çok belirgin değiller ama ağırlıkla çalışırsam belirginleşecek haldeler, bu nedenle daha düzgün bir beslenme öneriniz varsa yazarsanız çok memnun olurun.

0|0
25

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 4

Kızlar Ne Diyor 2

Yükleniyor...