Sporcular beslenme ile ilgili sorularım var bakar Mısınız?

Spor yaparken bir bayanın alması gereken kalori miktarı kaçtır? ben hep 1500 ila 1000 arası kalori alıyorum ancak galiba bu kalori miktarı bana az geliyor, çünkü istemeden kilo verdim 160 boya 46 kg'a düştüm. yüzüm falan çok ince bir hale geldi. kilo vermeden kas yapabilmek için ne kadar kalori almalıyım ve neler yemeliyim? mesela sabah kahvaltısında bir yumurta iki dilim tam buğday ekmeği, biraz bal biraz tereyağı ile iki dilim peynir birazda zeytin yiyorum. öğlenleri bazen tavukla kepekli makarna yiyorum ya da ızgara köfte falan yiyorum akşamda bakliyat, sebze veya et ne olursa onu yiyorum. geceleri yatmadan 1 porsiyon meyve yiyorum ve süt içiyorum. bu saydıklarım dışında tavsiye edebileceğiniz bir şey var mı çünkü gerçekten daha fazla kilo vermek istemiyorum, günden güne zayıfladım ve kemiklerim falan baya çıktı hiç hoşlanmıyorum bu durumdan. yani bu süre zarfında karın kaslarım gelişti öyle çok belirgin değiller ama ağırlıkla çalışırsam belirginleşecek haldeler, bu nedenle daha düzgün bir beslenme öneriniz varsa yazarsanız çok memnun olurun.

0|0
2|5

En İyi Erkek Görüşü

• kalorıyı arttır yanı saabah 5 tane yumurta ıksı sarısıyla dıgerlerı sadece beyaz bıraz yulaf ezmesı peynır zeytın ara ogunde muz ıkı tane kuru erık ogle yemegi 300 grm tavuk veya kırmızı et ye yanına pılav veya makarna yogurt veya zeytın yaglı salata kombınesını sen ayarla ara ogunde tekrar muz ve bır avuc badem aksam yıne et yemegı ye oglen yedıgın gbı yatmadan once sut içilebılırı

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• sporcu beslenmesi özel bir alan
    size bu konuda yardımcı olabilir isterseniz

0|0
    0|0
    • teşekkür ederim, çok iyi olur

• egzersiz ve günlük programına göre kişisel beslenme planı hazırlayabilirim

• kılo vermeden kas yapabılmek ıcın demıssn zaten öyle bırsey yok katabolık sürecte kas yapamasssn daha defıne gozuktugun ıcın kas yaptıgını sanarsın yağ yaktıgın ıcın kaslı gozuktugunu sanarsın kütle olarak kücülursun. gelelım dıger konuya öncelıkle günluk vcudunun kac kalori yaktıgını ogrenmelısın bazı yerlerde hastanelerde vs var bu cihazlardan. harektesız halde vucudunun yaktıgı kalori mıktarı 1500 ise gun ıcerısnddekı hareketlerın spor vs bu mıktarı 2000e tamamlıyorsa aldıgın kalori mıktarı daha aşşagıda ıse gun gectıkce zayıflayacaksın dmektır kılo alıp vermektekı durum sadece kalori oyunu kas kütlesı kazanmak ıstıyorsan kısın bulk yapıp bu defınasyonu yazın yapman lazım tam olarak temız beslendıgınde söylenemz ama madem bunları yedıgın halde zayıflıyorsun karbonhıdratı arttırman lazım sabah yulaf ve aksam menunede tıpkı öglen yedıgın gıbı kepeklı makarna ekleyerek dene.

0|0
    0|0
  • Oncelikle kisi icin ideal beslenne programi hazirlanirken gunluk harcanan kaloriyide hesaba katmak gerekir. Birde hormon testini denemenizi tavsiye ederim. Hizli calisan tiroid bezi veya sindirim sistemi bozukluklari yesiginiz yiyeceklerin tam olarak sentezlenmesine engel olabilir..

0|0
    0|1
    • teşekkür ederim, kan testi yaptırmıştım 1 sene önce falan hormonlarım normaldi. tek sorunum aldığım kalorinin az gelmesi. hocama aldığım kalori az geliyor ne kadar almamı önerirsiniz diye sorunca günde en fazla 700 kalori al dedi ki tabii ki bu söylediği beni tatmin etmedi çünkü yanlış ve çok az bir miktar söyledi. çok az değil mi bu diyince de proteinden alcaksın yeter dedi :/

• Kalori yerine protein ağırlıklı beslenmelisin

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 2

• Protein almalısın aynı boydayız ve ben 44.6 kiloyum haftanın 4 gun 400 gr lık haşlanmış tavuk yiyorum 3 gunu ise et yiyorum 200 250 grlık sabahları kahvaltı yapamıyorum tek sıkıntı orada bende spora gidip karın kası ve kol kası için uğraşıyorum ama ben 48 kilo olmam gerekiyor kilo alıyorum vücut yağın kaç

0|0
    0|0
    • sabahları mutlaka kahvaltı yapmanı öneririm çünkü kasların proteine ihtiyacı o saatlerde çok oluyor. %16 civarında yağ olması lazım

• Kahvaltıyı uyandıktan 3 saat sonra yapabiliyorum 06:00 da çıkmak zorundayım 08:30 kahvaltı oda kuruyemişler ve sut

• Bilmiyorum

0|0
    0|1
Yükleniyor...