Bazı insanların yıkılmaz tabuları var neden?

Evet sorum bazı insanların yıkılmayan tabuları ve aşırı aktif olan asla deaktifleşmeyen ön yargılı konuşma tarzları sanırım bu tür insanların yaşlarının ileri seviyede olmasıda birşey değiştirmiyor hayatını bu şekilde ön yargı sistemleri içerisinde hiçkimsenin fikirlerine değer ve önem vermeden direk kalemi kırabildikleri içinde bir başkasının ona bu düşünce tarzının yanlış olduğunu anlatmasıda söz konusu değil siz ne düşünüyorsunuz ?

0|0
10|4

En İyi Kız Görüşü

• O insanlar düşünmüyor.

Beyinlerini kullanmıyor.

Önyargılarını aşmış her insan tarihe ismini yazdırdı.

Bu insanlar kolay olanı seçiyor.

Düşünmek zor çünkü, vicdanlı bakmak zor.

Kolay olan önüne geleni fanatikçe savunmak.

Argüman var, sebep var diyorlar peki, kimse neden düşünmüyor.

Düşünmez, düşünmek, düşünceli olmak zordur.

Zor değil aslında ama, diğer önyargılıların dışlamaları zor gelir.

Kim çıkıp genele hayır bu saçma dediyse genel onu aforoz etti.

Çünkü biz insan oğlu en mükemmeliz, en iyisini biz biliriz.

Cennetten kovulan şeytanın kibri bizim kibrimizin yanında nedir ki sorarım size?

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• insan zamanla değişir, her duruma verdiği tepkiler, hissettikleri vs de değişir, değişmeli de.

sabit fikirli insanlar var malesef, ne yapılsa da anlatılamaz birşeyler çünkü anlamak istemez. olaylara farklı açılardan bakabilmeli insan, hep aynı şekilde takılı kalınıyorsa sorun var demektir.

0|1
    0|0
    • işte bütün dünyanın onlara verdiği tek tanımlama ahmak sözcüğüdür kırmızıya beyaz dedikleri andan itibaren değişmez o artık beyazdır bir hayvanı eğitebilirsin ama bir ahmağı asla teşekkürler cevap için +1

• anlamıyorsa anlatmak için uğraşmamak lazım zaten, öyle tiplerden hızla uzaklaşmak lazım sinir bozmaktan başka bi halta yaramıyorlar çünkü =)

• kesinlikle sadece zaman kaybı başka hiçbirşey değil :))

• Soruyu okumadan salak saçma bir link attım ama okuyunca ciddiyetle cevap vermek istedim. Özür demeinki link için. Bence bunda en önemli etken yetişme tarzından geliyor. Aile yapısı, yaşadığı çevre buna itiyor insanları. Ama tabiki bunun arkasına sığınılarakta açıklanamaz bu durum. Bir insan kendi beyniyle, kendi düşünceleriyle bunu aşabilir. Sanırım birazda kişilik meselesi. Oldum olası önyargılı insanlardan hazetmem. Şunuda belirteyim o insanlar Önyargıda bulundukları her ne ise kendi başlarına gelince çok olağan karşılarlar. Bunda da bir iki yüzlülük var.

0|1
    0|0
    • Kesinlikle onların doğruları olur o saatten sonra söyleyebileceğim tekşey ise hz isa'nın bile ahmak insanlardan koşarak kaçtığı bir peygamber uğraşmaktan kaçarken bu insanlar ile ben bir garip kulken benim ne haddime diyorum +1 link sorun değil bakmamıştım daha bu arada :D

• aynen uğraşmaya bile değmez, yokmuş gibi davranmak en güzeli :) attığım link kaldırılmış zaten çok teşekkür ediyorum EDİTÖRlerden :D

• ben kaldırttım :D

• Dünyaya faydası olmayan kişiler olduklarını düşünüyorum.Düşünen kişinin fikirleri de şartlara göre değişmelidir.Değişmiyorsa o kişi geçmişte kalmaya mahkumdur.

0|1
    0|0
  • Kendilerine karşı da anlayışsız ve katılar, dışarıya da bunu yansıtıyorlar... Bu kadar. Zorla iletişim kurmaya çalışmanın da faydası yok zaten sal gitsin. Doğrularla ve yanlışlarla kurduğu dünyasında yaşayıp gitsin.

0|1
    0|0
  • yaşadıklarından dolayı

0|0
    0|1
  • Yapı meselesi

0|1
    0|0
  • iki kelime baştan iki sondan anladığım kadarıyla efenim '' yüzü çirkin olan kızın götü güzeldir tabusu yıkılmalıdır''

0|0
    1|1
  • ön yargıları yıkmak atomu parçalamaktan zordur.

(Albert Einstein)

0|0
    0|0
    • :D buda çok klasik oldu ama ne sorsam bu cevap geliyor tamam doğru ama biraz kendiniz fikir atın yaw :D

• benim dışımda herkes kendi fikrini yazmış onlarla idare et o zaman :)

• öyle insanlardan nefret ediyorum ki sanki allah bilerek karşılaştırmış onlarla beni bu kişilerden biri annem olur (ki bu karşılaşma değil tabi arkadaşlar için söyledim) bir arkadaşım var doğru olanı ona kanıtla yine de illa benim dediğim der tanımadan karşısındaki insan hakkında konuşur ben derim mesela ya öyle değil o nereden çıkardın ben tanıyorum derim yok yok o öyle ben biliyorum der yani tanımıyorsun etmiyorsun o insanın hayatını kişiliğini bilmiyorsun ne diye konuşuyorsun annemde gelmiş beni kısıtlıyor onunla konuşma böyle yapma diye sanane kadın ya benim tercihim bu seni ilgilendirir mi küçükte değilim hani annemde öyledir birlikte büyüdüğüm insanı benden daha iyi tanıdığını iddia eder soruna tam cevap oldu mu bilmiyorum ama sinirlendim yemin ediyorum o sinirle yazdım yanlış yazdıysam kusura bakma

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Önyargı aslında gerekli bir şeydir, "yeni"yle karşılaşmadan evvel zihindeki bir hazırlıktır. Önyargıyı kötü yapan şey, onun yanlışlığını görsen bile terketmemektir. Mesele bu önyargıda sabitlenmekte yatıyor.

Ben birçok arkadaşlığın önyargılarla başlayıp bunların yıkılması sonucu ilerleyişine şahidim. "Anlaşamam" diye düşündüğünüz kişi sizin en iyi dostunuz olup çıkabiliyor. Herkes kendisini düzgün ifade ederse kafalardaki önyargılar daha çabuk çözülebilir. Kendini ifade etmek de başlı başına bir yetenek zaten

0|0
    0|0
  • benimde var,bence olmalıda bazı sınırlar çizilmeli ki karakterimiz oluşsun,bizi biz yapsın.

0|1
    0|0
    • bizi biz yapan yada tarzımızı belirleyen örnek davranış ve bakış açımızdır önyargılı bir insanın sanmıyorumki çizgisinin belli olduğunu zira çizgisi olma durumuda olasılıkta değil sadece kendi doğruları ve asla kabul etmediği başka insanlar var onlar için henüz narsistliğin çaresi bulunamadı malesef...

• :D bak keyfine fazla tınlama okulu kendini çeşitli meslek dallarında yetiştir okul belki uzar yada belki okumazsın ama ortaya adam gibi adam birini çıkarırsın emin ol ben fox prodüksiyonun süpervizör üyüm şuan ve engelli olmama rağmen + ortaokul mezunu olmama rağmen nedenmi kendini benim kadar yetiştirememiş ünv mezunu adamları çok iyi kontrol edebildiğim için bunu sende yapabilirsin sevgiler iyi geceler :)

• teşekkür saygılar,başarılarınızın devamını diliyorum..

• süten ağzı yanan yoğurdu üflüyerek yer

0|0
    0|1
  • Bazı demirler serttir tavlamadan eğilmez kırılır o nedenle tavını almak suyunu vermek gerekir...

0|0
    0|0
Yükleniyor...