Tanrısız bir dünya nasıl olurdu?

sadece 1 dakika Tanrı'nın var olmadığını düşünün neler olurdu?

Güncellemeler:
kişisel düşüncelerinizin hepsine saygı duyarım kimseye eksi vermedim.soruyu sorma amacım da dinin ve tanrı inancının temellerinde düzeni sağlamak kainatı ve insanları yönetmekse doğru olanı anlatıp ne yapacaklarını uzaktan izlemekse bence başarılı bir mekanizma değil çünkü din inancı varken de dünya düzen sahibi değil her gün artan felaketler tecavüzler hırsızlıklar artan kaos savaşlar doğal afetler bunlar Tanrı varken de var yokken de var ki bana göre yok..benim fikrim tabiki

0|0
10|24

En İyi Erkek Görüşü

• inananlar diyecek ki: ''bu tanrısız dünyada; bir sürü dolandırıcılık, sahtekarlık, hırsızlık, korku, acı, işkence, kin, hastalık, tecavüzcüler, sübyancılar, katiller, savaşlar ve soykırımlar olacak.'' Şimdi lütfen aynı dünyayı hayal etmeye devam edin fakat bu sefer bu dünyaya tanrı kavramını koyun... ve bana farkı söyleyin ( not ) ( tanrı insanların putlaştırıp yaptıklarıdır) ben buna Allah diyeceğim ?

1|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 23

• Tanri ne yahu?

Tanri sizi allah bizi korusun..

9|3
    4|1
  • tanrı varlığını kanıtlarsa 7 milyar insan bir anda müslüman olur. o zaman hiçbir şeyin anlamı kalmaz. film ne kadar güzel olursa olsun sonunu biliyorsan izlemeye değmez.

2|1
    1|0
  • Tanrı zaten yok Allah var Rab var Alemlerin yaratıcısı var şimdi soruna gelelim, senin için zaten o yok senin hayatın nasıl gidiyorsa var olmadığını sen düşün bence :)

5|3
    4|2
    • bu eksici sacma tipler kim ya adam dogru düzgün bişe yazmıs kafanza tanzanya ha

• inananlar diyecek ki: ''bu tanrısız dünyada; bir sürü dolandırıcılık, sahtekarlık, hırsızlık, korku, acı, işkence, kin, hastalık, tecavüzcüler, sübyancılar, katiller, savaşlar ve soykırımlar olacak.'' Şimdi lütfen aynı dünyayı hayal etmeye devam edin fakat bu sefer bu dünyaya tanrı kavramını koyun... ve bana farkı söyleyin ( not ) ( tanrı insanların putlaştırıp yaptıklarıdır) ben buna Allah diyeceğim ?

• 250 bebek doğuyor

113 tanesinin ailesi sefalet sınırında

15 tanesinde doğum sorunları bulunuyor

Ortalama Amerikan ailesi 0.096 $ kazanırken

Oprah Winfrey ise 523 $ kazanıyor

Dünyada sıradan bir çalışan 0.013 $ kazanırken

Bilişim sektöründe çalışan bir Amerikalı 0.13 $ kazanıyor

Bilişim sektöründe çalışan bir Hintli ise 0.025 $ kazanıyor

Vietnam’da çalışan bir Nike işçisi ise 0.0014 $ kazanrken

Nike ise 36505 $ kazanıyor

Amerika Birleşik Devletlerinde 3 silahlı suç işleniyor

Yine Ameri

• Ben yok diye biliyordum ama bizi mi kandırdılar lan ?

4|3
    5|3
    • yok yok yok cünkü yok

• başkasına tahammülü olmayan insanlar bizden saygı bekleyince hoş olmuyor işte tanrı-allah inanç sahibiysen istediğin gibi sıfatlandır ve kimseye karışma

• Bunu anlayamıyorlar.

• zaten dünya nufüsunun yarısı tanrıya inanmıyor neredeyse. onlar için bu dünya tanrısız.

3|1
    4|0
    • dünyanın tamamı Allahın varlığına inanmasa da varlığına engel değil, senin yaşadığını seni tanıyanlardan başka kim biliyor, senin için önemli mi

• benim demek istediğim şey şuydu. yani bu soru şöyle sorulsa daha güzel olur. eğer tanrıya inanmasaydınız dünya nasıl olurdu? cevap ise aynı şu andaki olduğu gibi olurdu.

• bize her dk bu bir dk o zaman :(

3|1
    3|2
  • Ateist gizli kullanıcı detected ..

3|0
    4|0
  • birde şöyle düşün var olduğunu biliyorsun da ne yapıyorsun

1|1
    2|0
  • İslam ülkeleri üzerinde düşünecek olursak; çoğu müslüman hırsızlık yapardı,adam öldürürdü,tecavüz ederdi...çünkü çoğu Allahtan korktuğu için yani cehennemde yanmaktan korktuğu için bunları yapmıyor..İçinde bastırdığı duyguları dışa vururlardı.

1|1
    1|0
  • 1 dakika mı?ahaahaha zaten milyonlarca yıldır yok :)

4|2
    7|5
  • Tanrı var mıydıki .

1|0
    0|0
  • tanrim yok ztn ben tanricaya tapiyorum

3|0
    3|3
  • zaten tanrı yok...

2|1
    5|1
  • Zaten hiç olmadı.

3|0
    4|5
  • Yedik onu biz.

3|0
    3|4
  • Sen olmazdın bu dünya kainat olmazdı.

1|0
    5|1
  • suna allah desek olmuyormu ?

5|1
    5|2
    • olur tabi o şekilde cevap verebilirsin

• yazdığım şeylerin cevabı bu bu sizce? cevapsız kalmaktansa yazmamayı tercih ederdim ben olsam

• herkezin aklında kalsın diye yazdım yazdıgı okudum :)

• kalbinin bir dakika atmadığını düşündüğünde ne oluyorsa kainaat için de aynı anlamı taşır

2|1
    6|2
    • ateistler eksileyip durmayın kimseye eksi vermedim ben size dokunmuyorum sizde aranmayın

• zaten merak ettiğim inanların neye nasıl inandığı bunu bilmeden ben ateistim diyemem

• son yazdığına somut bir delil bulamazsın, inanmak da inkar etmek de insan aklına yatkın bir fiil, duygulardan faydalanabilirsin, tabiki o da her zaman insanı tatmin etmez, inanarak eziyet çeken insan da var, inanmayıp eziyet çeken de, bazı hadisi şerifler ve bilim insanlarının sözleri belki fikir verebilir, ateist olanlar "ben görmediğime inanmam" der, inananlar "siz hiç birşeyin kendi başına olduğunu gördünüz mü" der, seçimin senin hakkında hayırlı olur inşallah(inanan biri olarak bunu derim)

• Böyle saçma bir şeyi düşünmem bile. Sadece bir dakikalığına ateist olun diyorsun!

4|1
    4|1
  • Bir dakika bile Tanrı var diye düşünemeyen insan için zor olmasa gerek

1|0
    2|1
  • düzen bozulurdu herşey karman çorman olurdu

1|0
    3|0
    • mesela neler olurdu açarmısın?

• insanlık yok olurdu doğanın dengesi bozulurdu herşeyin sahibi o olduğu için onsuz hiç bişey olmazdı yani dünya yok olurdu

• Tüm galaksi karışır,Dünya ya ay çarpar hepimiz öldürdük.

1|0
    3|0
  • ortak bi kavram üretip YARADAN sız bir dünyanın zaten varolamaycağını düşünürsek soru kendiyle çelişir..onu soracak bi sen de olamazdın dolayısıyla

2|0
    2|1

Kızlar Ne Diyor 10

• Allah olmasaydı dünya olamazdı. yani Allahsız bir dünya olmamış olurdu bu durumda. aklıma Allahsızhollandalı geldi sadfgasdhsad neyse . sanırım cevabımda sorun kadar mantıksız oldu.

3|1
    3|2
    • örümcek adamın kitabının olması örümcek adamın varlığını kanıtlar mı ? varlığını kanıtlayabilir misin bana? ben sana saçma sorum yapmışsın demiyorum da sen sorudan memnuniyetsizsen cevaplamama hür iradesine sahipsin.teşekkürler

• Allah'ı göremiyor olman, olmadığını kanıtlar mı ?

önce sormak istediğin sorunun cevabını vermeye çalıştım zaten kendime göre.

son olarakta , rica ederim !

• insanlara bakarak cevabını alabileceğimiz soru

1|0
    1|0
  • Dinsel ve Tanrısal konularda ben hicbirine inanmıyorum diyerek gurur duyan bunu kendi gelişmiş ve ileri hayat görüşlerini kanıtı sanan insanlar da olmasa kıyametin artık kopacağını düşünecegim çok yaşayın cahiller

0|0
    1|0
  • Yok zaten :D

-Tartismaya kapaliyim.

3|2
    4|7
  • Farksız olurdu.

1|0
    3|2
  • bu cümlede cidden heryerde yok satıyor:

benim Allah ım var snein tanrını tanımıyorum ...

4|0
    4|2
    • eksileyen senn cidden ALLAHın yok bn artık eminm varsada günahın bana

• benim inançlı insanlara saygım sonsuz.yorumunuz için teşekkürler

• ben teskkrederim :))

• Kaus ortamı oluşturur inançsızlık.

1|1
    1|0
  • O zaman her zaman bana 1 dk.

1|2
    4|2
  • NAsıl atatürk olmadna Türkiye olmassa Alllah olmadanda Dünya olmz.

1|1
    8|2
    • ben de tek başıma sana o dediğinden..

• Sen ne terbiyesiz bir insansın.Arkdaşım senin düşünceni ben sorguluyormuyum.Saygı göstersene az menei ol.IRkçısın resmen.Fotoğraıfnı geçtim isminde ırkçı.Bak resmen şikayetliksin yani:rahatsız etme beni lütfen.Please.

• Yok ki zaten? Ne 1 dksı?

3|2
    7|9
Yükleniyor...