Sporu bırakıp geri dönmek ve vücut geliştirme?

Arkadaşlar ben eskiden düzenli spor yapan biriydim sonrasında bıraktım, şimdi tekrardan başlamak istiyorum ama hem isteksizlik hem bıkkınlık var. Geçen gün dambıllarda 10 kilodan 5 set yaptım şimdi kollarımın ağrısından kıyafet giyemiyorum. Eskiden olsa düzenli 50-60 kg arası halter bile basıyordum, şu an 10 kiloda sorun var. :D
Önerisi olan var mı, sizce nasıl bir yol izlemek gerek?

0|0
1|4

En İyi Kız Görüşü

• kaslar atrofi olmuş bırakınc galiba uzun bir süre yapmadın eski haline dönebilirsin merak etme beslenmene dikkat et antrenman programı yap kendine

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Kardeşim her ne kadar önceden yapmış olsanda bıraktıktan sonra illaki hamlık olucak. ilk 1 ay ağırlığa fazla yüklenme derim. İlk önce hareketleri tekrar baştan öğreniyormuş gibi 1 ay çalış. Ondan sonra ağırlığa girmeye başla kısa zamanda eski ağırlıklarına geri dönebilirsin. Ama bulk'u sakın ihmal etme.

0|1
    0|0
    • Dostum deniyorum da bildiğin bıkkınlıktan gidesim gelmiyor. :D
      Bir de bıraktığım yerden devam etmeye çalışayım dedim kollar kopuyordu az daha.
      Kilo da vermek lazım birazcık, cardio yapıyorum ısınmada sonra kanat, kol ve halter giriyorum genelde.

• Bıkkınlık ve isteksizlik olmasa. :D Motivasyon kazanmak lazım işte önce onun peşindeyim birazda...

• Bütçe sıkıntısı çekiyorsan hiç fitness'a gitme derim :) Çünkü bulk'a harcayacağın para ayda 400 - 500 tl yi bulacak. Kickboks'a git hem daha uygun hem daha keyifli :) Fitness'a ayıracağın vakti ona ayırmanı tavsiye ederim

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 3

• Devam etmelisin 1 2 hafta sonra ağrılar kalmayacak hamlıktan oluyor ağrılar kasların yirtilmasindan dolayi oluyor bu gelisecegine isarettir

0|0
    0|0
  • Onun nedeni ara vermiş olmandır ilk hafta kasılma vs olacak ama sonrasında zevk almaya başlicaksın ağırlık kaldırdıkça kaldırmak isteyeceksin spor nankördür ara verirsen pişman eder eğer bırakmayı düşünürsen evde mekik şınav vs formunu korumaya çalış

0|0
    0|0
  • Kardeş full body program uygula 1-2 ay, sonra spilitle her gün 1 kasa yüklen, ağrı daha az olur.

0|0
    0|0
Yükleniyor...