İbadetin değerini anlayan var mı?

İbadet öyle güzel şeydir ki.Öyle mükemmel nur kapısıdr ki.Allah c.c öyle büyüktür ki. öYle kerem sahibidir ki.Kalbin onun nuruyla doluğu zaman .O tasavvuf yoğunluğna ulaştığın zaman.Sadece teslimiyet kaplar büsbütün yüreğini.Sadece Yaradan aşkı kaplar bedeninin her azasını.Dilinle zikredersin Allahı kalbin ise 10 katı mesut olur bundan .Yerlerin ve göklerin sahibi olan Allah'ı düşünürsün.Onun önünde acziyetini ve düşkünlüğünü düşünürsün bi an.Bi de bakarsın ve dersin ki vay be nefis nasıl da birşeymiş.Bize unutturmuş bu rahmet kapısını.Bize unutturmuş bu nur kapısını dersin.Sonra açarsın ellerini Rabbe yalvarırsın .Sadece ondan istersin.Sadece Yüce yaradandan istersin.İşte ozaman kalbindeki o imanla dolu nur birden aşka gelir.Sadece Allaha kavuşmak istersin.İşte o anda şu söz gelir aklıma.Cennet cennet dedikleri birkaç köşk ve bir kaç huri bana seni gerek seni der üstad Yunus Emre .İşte bu aşkı tadablardanmıyız?Sadece bir yakınımız öldüğünde vya başımıza bir musibet,hstalık ,kötü bi olay geldiğinde mi anlanırz bunu ?

0|0
1|1

Kızlar Ne Diyor 1

• Çok güzel anlatmışsiniz. Mas. Genelde vaaz dinleyince kendime çeki düzen veririm ibadetden lezzeti o zaman daha iyi fark ederim ve tasavvuf büyüklerinin hayatlarını okuyunca. Nefis şeytan ve şuursuz toplum.Hepsi birer eksi yan.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• işte bana böyle nasihatlar lazım.yok ki çevrem de hepsi alkolik:))başlıyacam namaza ama bu aralar düşünüyorum daha yoğun bir şekilde.

0|1
    0|0
Yükleniyor...