Aktif olarak yüzenler kimler?

Haftada 3 kez giderim havuza , Nefes kontrolünü ben yapamıyorumda nasıl yapılıyor nefes ne zaman alınır ne zaman ve nasıl verilir? Yalnız ricam profesyoneller cevap versin

0|0
3|1

En İyi Kız Görüşü

• 2 yıl yüzdüm besyoya hazırlanıyorum diye şu an bıraktım nefes çok temel iyi öğrenmen lazım öncelikle dışarıda biraz ağzından nefes ver rahatla sonra kafanı suya sok peçeteye sümkürür gibi burnunda nefes var böyle baloncuk çıkıcak ama nefesini yavaş yavaş ver ki nefesin hemen bitmesin ağzın kapalı olacak ama suyun içinde sadece burundan vereceksin diyelim ki bir 25 metre yüzdün yoruldun köşeye geldiğinde 10 kere kafanı sok çıkar nefes çalış bu şekilde zamanla nefes kontrölün oturur bol şans :)

0|0
    0|0
    • Teşekkürler

• yeni mi farkettin :) yazdıklarımı oku iyice anlamaya çalış buradan anca bu kadar

• Biz ne bilelim abi görmedikki yetkili bir abiye benzediğini :), tam anyamadım işte

En İyi Erkek Görüşü

• Ben sualtı yüzüşü de yapıyorum sadece havuzda değil denizde yani. Nefesini kontrol etmeyi azar azar kendini deneyerek öğrenebilirsin. İçinden saniyeleri say ve kendine su üstüne çıkacak kadar zaman bırakmayı unutma. Zamanla su altındaki süreyi artırmayı dene ama kontrol hep sende olsun yani kendini su altında kaptırma süreli olarak gir ve çık.

0|0
    0|0
    • Havuzda sualtı gitmek deniz gibi olmuyor yalnız , burun tıkacı yoksa burun turşu gibi oluyor

• Zaten havuz için dememişdim. Ben sadece nefes konusunu anlatmak istedim. Ama sana yüzmeyi öğreten kişide nefes tutmayı öğretemeyebilir. Çünkü onların eğitimi sadece su üzerinde kalma veya yüzme stillerini öğretme şeklinde oluyo. Nefes daha çok su altında kalmayla ilgili ve dalgıçlık eğitimi verilen bir yere gitsen senin için daha çok faydası olur.

Kızlar Ne Diyor 2

• Yeni mi basladin anlamadim

0|0
    0|0
    • Yeni başlamadım serbest stilde yüzerken nefes kontrolünü yapamıyorum diğer stillerde sorun yok

• Onlarda hatri sayilir kisilerdi 😁

• vayy önüne gelenlede değil yani :)

• havuz fobim var. midem bulanıyor havuzda. yazın bol bol yüzerim ama sahile sıfır evimiz.

0|0
    0|0
    • İyi yüzüyonmu yoksa 10 dk yüzüp günwş kremlerini sürüp yatıyon mu

• yüzerim ben güneşlenmem hiç. kendimi bildim bileli denizdeyim kışında yan komşumuzla balığa çıkıyoruz. :)

• nerede yaşıyon sen alaala merak ettim

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...