Verimli koşma için neler yapabilirim?

Nefes darlığı problemi çekiyorum, ne zaman koşsam rahatsızlanıyorum. Bu hafta da beden eğitimi dersinde hoca koşudan not verecek.5 tur koşmamızı istiyor. Size az gibi görünüyor olabilir fakat bizim koştuğumuz alan koca bir futbol sahası kadar büyük yani 5 tur 30 tura bedel. Doktordan rapor almak istemiyorum herkes koşarken kendimi özürlü gibi hissediyorum. Sizden istediğim nasıl uzun süre verimli bir şekilde koşabilirim yani yardımcı nefes egzersizleri veya herhangi bir şey biliyorsanız lütfen benimle paylaşın.

0|0
34

En İyi Kız Görüşü

• Koştuğun süre boyunca burnundan nefes alıp ağzından vermeye dikkat etmelisin. Tempolu koşmalısın. Çok hızlı koşarsan çabuk yorulursun. Aynı şekilde yavaş koşarsan da geç bitireceğin için yorulursun. Hızın sabit kalmalı. Bir adım attığında nefes almalı, tekrar bir adım attığında nefesini vetmelisin. Fitness hocam böyle anlatmıştı :D Önceden ben de koşarken zorluk çekerdim. Bayıldığım bile olmuştu. Fakat bunu uyguladığımda daha rahat koşmaya başladım. Umarım yardımcı olabilmişimdir. Başarılar dilerim :)

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 4

• Nefes eğzerszleri yapman gerekir. Yoksa Allah korusun nefesin kesilir kalbin çarpar felan. Az araştır nefes antremanları var nette. ya da bir spor hocasına sor daha iyi yol gösterir.

0|0
    0|0
    • İşte dersler haftadan haftaya olunca koşmayı unutuyorum hep, okul dışında da egzersiz yapacak pek uygun alan yok yani uzun koşular yapabilecek yer yok ve zamanım da yok sınavlar felan zor oluyor.

• Anladım. Ozaman şu şekilde yap. Uzun mesafeler koşmak istiyorsun ama hemen başlama uzun koşmalara. Bir süre kısa mesafeler koş ciğerlerin açılsın. Ve nefes alırken hızlı hızlı almaya çalışma. Bir tempoda alıp vermeye bak. Hızlı koşmaya çalışma Hafif tempo koş hızlı nefes alıp verme durumuna girme. Kendinide lütfen özürlü gibi hissetme Allahtan gelen bir durum bu.

• teşekkürler.

• Astimin mi var

0|0
    0|0
  • neden kosamiyorsun bu önemli. bence kesinlikle doktora git sagligin sakasi olmaz.

0|0
    0|0
    • dediğim gibi nefes darlığım var.

• nasıl yani?

• neyse teşekkürler

• sigara içme içenlerden uzak dur

0|0
    0|0
    • içmiyorum ve nefret ediyorum ama ne yazık ki ailemde çok içen var ve pasif içici konumundayım, nefes darlığım var ama umursamıyor kimse.

• hmm okötü işte

Kızlar Ne Diyor 2

• Sağlık problemin olabilir altında fazla zorlama bence

0|0
    0|0
  • Bu kısa sürede gelişecek bir şey değil astımın falan mı var eğer sağlık sorunun yoksa kondisyonsuzluktan kaynaklanıyordur

0|0
    0|0
Yükleniyor...