Ofsayt ne demek?

Ahahah, ofsayt :D
Bir ara bir şarkı yüzünden "deplasman" a takmıştım, daha sonra buradan birisine sordum söyledi. Şimdi de kademe kademe ilerliyorum.
Az önce internetten baktım;

Buymuş. "Ofsayt, FIFA Genel Sekreteri Urs Lins imzasıyla ülke federasyonlarına gönderilen 968 nolu sirkülere göre kafasının, vücudunun veya ayağının herhangi bir bölümünün rakibin kale çizgisine toptan ve sondan ikinci rakipten daha yakın olduğu anlamına gelmektedir."

Tahmin ettiğiniz gibi hiçbir şey anlamadım :D
Soruyorum, ofsayt nedir?

Ofsayt ne demek?

Güncellemeler:
Ciddi ciddi futbolla ilgili tek bilgim, iki direğin arasından geçen topa gol denmesi. Ha birde deplasmanı bilmiyorum.

0|0
8|18

En İyi Erkek Görüşü

• Mango'ya girdiğini düşün. Yanında bir arkadaşın var. O kişi seninle a... ynı takımda yer alıyor. Karşı takımda da sevmediğin kızlar var. Lakin Mango öylesine kalabalık, öylesine kalabalık ki anlatamam. Sende takım arkadaşınla beraber bir bluzu beğendin. Karşı takımdaki sevmediğin kişilerde aynı bluzu beğendiler. Ama siz bu bahsedilen bluzu onlardan daha önce kaptınız. Kasanın kale olduğunu düşünelim. Karşı takımdaki kızlar da kasaya ulaşmamanız için savunma yapıyorlar ve kasanın önünde dikilmiş bekliyorlar. Senin de şöyle bir planın var. Takım arkadaşına diyorsun ki; "Sen kasanın arka tarafına geç, ben sana bluzu atayım, ödemeyi yap ve bluzu alalım." Arkadaşın kasanın arkasına yani kızların arka tarafına geçiyor ve sen bluzu ona fırlatıyorsun. Bu durumda ofsayta düşersiniz. He ama böyle yapmazsanız, sevmediğin o kızlarla yüzyüze, tartışarak, çirkefleşerek aralarından sıyrılıp kasaya ulaşır, ödemeyi yaparsanız ofsayta düşmezsiniz. Ama şöyle bir şansınız da var. Sen tam bluzu fırlatacağın sırada arkadaşın kasa önünde savunma yapan kızların yanında durur ve sen fırlattığın anda koşmaya başlarsa ofsayta düşmeme ihtimaliniz var. Fakat zamanlamayı çok iyi ayarlamanız lazım. Çelişkili bir durumda gözler yan hakeme (bu durumda yan hakem kasiyer oluyor) çevrilir. Yan hakem devam etmenize izin verirse ve sizde bluzun ödemesini yapabilirseniz hem gol olur, hemde ofsayta düşmemiş olursunuz.

4|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Babam sevgılımle dışarı çıkmama ızın verdı = gol
    "Ama abınde senınle bırlıkte gelecek" dedı = ofsayt

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• Ofsaytı anlatmadan önce neden bu kural konulmuş onu bilmek gerekir.

Bir takımın golcüsü tek başına rakip takımın sahasında bekler, kendisine atılan uzun bir pasla elini kolunu sallayarak gol atabilir. Yani top kendisine geldiğinde kendisini savunacak rakip oyuncu yoktur. Böylece beleş ve kolay gol atmış olur.

Futbol kuralları diyorki, öyle beleş gol atmak yok, yanındaki rakip savunmadan mücadele ederek, paslaşarak kurtulup öyle gol atacaksın.

Aksi halde iki takımdan da birer kişi kalenin önünde bekler, kendilerine gelen uzun pasla gol atar. Oyunda mücadele ve heyecan olmaz.

Ondan dolayı topla buluşan kişinin hizasında en az 1 tane rakip oyuncu olmalıdır.
    Tarifteki 2 kişiden kasıt, kalede golü önlemek için bekleyen kaleciyle birlikte 2 kişiyi kast ediyor.

En basit böyle anlatabildim.

1|0
    0|0
  • En kısa şekilde özetlicem sana.

Evde eşin yokken eve karı atıyorsun ya tam işe başlıcakken eşin basıyor ya sizi o an ofsayt oluyor işte.

2|2
    0|0
  • Uzun mesele :)

1|0
    0|0
  • Al bak paintten çizdim :D http://i.hizliresim.com/yoNld0.jpg

tek başına olan 2 numara ofsayt oluyor. ofsayt olmaması için 1 numaralar ile aynı hizada olması gerekir :D

3|0
    0|0
  • yapmayın ama bunu...
    http://i.hizliresim.com/6qr6MW.gif

4|0
    0|0
  • Alışveriştesin, birkaç kasa var ve önünde de 1 kişi var sıradaki diye sesi duyduğunda (topa vurulma anı) sen önündeki kişiden önce seslenen kasiyere seğirtirsen ofsayta düşersin 😊

1|0
    0|0
  • salla önemli bişey değil

1|0
    0|0
  • Ofsayt anlatılmaz, görülür.

1|0
    0|0
  • hangi ofsayt ama her durumun bir ofsaytı vardır

1|0
    0|0
  • Offfff:)

1|0
    0|0
  • ofsayt kısının kendıne yakışanı gıymesıdır

1|0
    0|0
  • topun iki diregin arasından geçmesi

1|0
    0|0
  • şimdi bunu anlatsam anlamazsn ki :)

1|0
    0|0
  • ofsaytı kadınlara anlatab, len adamın adını tarihe ALTIN HARFLERLE yazmak lazım

1|0
    0|0
  • ben de bilmiyorum

1|0
    0|1
  • Ah bu sorular

1|0
    0|0
  • hayata yanlış yerde yanlış zamanda yanlış kişiyle başlamak

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Ofsayt; Futbolcunun ayağından top çıktığı anda topa doğru hareketlenen takım arkadaşı rakip takımın oyuncularından ileride ise ofsayt olur

2|4
    0|0
  • x takimi tarafindan topun son olarak oynandigi anda, y takiminin kalecisi ile x takiminin bir oyuncusu arasinda y takimindan kimsenin bulunmamasi durumu..

1|2
    0|0
  • kısaca rakip takımdaki kaleci hariç tum oyuncuların arkasında bir oyuncunuz varsa ve ona pas atarsanız ofsayt olur :)

1|1
    0|0
  • Bak şimdi anlattıklarımı dinle. Fenerbahçe- galatasaray maçı var.

Galatasaray hücum alıyor, Fenerbahçenin yarı sahasına geliyor (bu saha Fenerbahçenin kalecisinin olduğu yarı sahadır). Bu yarı sahada Fenerbahçenin kalecisi ile, atak yapan galatasaraylı oyuncu olsun. Yani kaleye yönelmeye çalışan galatasaraylı oyuncu.

Galatasaraylı futbolcuya pas geliyo, adam topu aldığı anda, Fenerbahçeli kaleci ile galatasaraylı futbolcu arasında bir tane daha fenerbahçeli futbolcu yok ise,

Ofsayttır

1|1
    0|0
  • Hiç anlamadım. :D

1|0
    0|0
  • Hahha ofsayt maç terimidir anlatılmaz ofsayta düşülür

0|0
    0|0
  • bunu hala bilmiyorum harbi ne :D

1|0
    0|0