Tuttuğunuz takım hangisidir anketi,tespitleri

Arkadaşlar,biraz önce alışılagelmiş bir hangi takımı tutuyorsunuz anketi yapıldı link

Bu anketi baştan beri izledim 2 ilginç olay tespit ettim.

1)En başta hiç eksilenme olmadı,ama sonra iki kişi Galatasaraylıları eksiledi.Ardından Galatasaraylılar doğal olarak kızdı ve onlarda rakiplerini eksiledi...

2)Dahada ilginç olanı,Galatasaraylıların Bursalıları koruması oldu.Beşiktaşlılar Bursa diyenleri eksiledi.Sadece Beşiktaşlılar desem,değil,hem Beşiktaş,hemde Fenerliler eksiledi sanıyorum Bursa diyenleri.Ama Galatasaraylılar artıladılar Bursayı.

Sizce bu tespitlerim neyi gösteriyor? Değerlendirmenizi alabilirmiyim? (Ben psikoloji ve sosyo-psikolojiye meraklı biriyim,o yüzden bu araştırmayı yaptım)

Güncellemeler:
Arkadaşlar,çok rica ediyorum,takım tartışmasına getirmeyin olayı.Ben bu konuyu psiko-analiz yapmak açısından sordum ve değerlendirmenizi istedim.Aksi halde zaten burda değil,spor kategorisinde sorardım...

0|0
3|8

En İyi Erkek Görüşü

• Öncelikle psikolojiye meraklı ve güzel tespit yapan biri olmanıza çok memnun oldum.Evet sizinde dediğiniz gibi en baştan itibaren anket puanlaması ve yazılan cevaplar takip edilirse,%80-90 doğruluk payı ihtimaliyle bu tür tespitler yapılabilir.Bazen bende yapıyorum bunu.

1-Bu sitede Galatasaraylıların oranı çok çok fazla olduğu için,bu sayısal üstünlük onlara kendine güven hissi aşılamıştır ve anketin başında diğer rakiplerini eksilememişlerdir.Ama biraz zaman geçip,kendilerinin eksilendiğini görünce refleks olarak onlarda rakiplerini eksilemiştir.

2-Gelelim,Galatasarayın,Bursasporluları korumasına.Bu bizim genlerimizde olan içgüdüsel bir davranıştır.Türk insanı tarihi boyunca,göreceli olarak daha zayıf ve güçsüz olan insanları korurlar.Galatasaraylılar,Beşiktaş ve Fenerbahçe gibi ezeli rakiplerinin saldırdığı Bursasporu içgüdüsel olarak koruma psikolojisine girmişlerdir.

3|3
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Beşiktaş'ta aşağılık kompleksi,Fenerbahçe'de de cazgırlık politakası olduğu için ikisini de sevmeyiz.

1|0
    0|0
  • :))) Şaşırtıcı :))

Yani anlattığınız gelişmelerden çok bunu nasıl başardığınıza şaşırdım. Kimin kimi eksilediği artıladığı anlaşılabiliyor mu? ilginç.

Ben de izlemeye çalıştım ve benim genel tespitim,

bir Fenerbahçeli, diğer hiç bir takım taraftarını eksilemez de artılamaz da, onu hiç ilgilendirmez diğerleri.

0|0
    0|0
    • Eğer anketin ilk başında orda bulunup takip edebilirseniz,anlayabiliyorsunuz.Diyelim ardarda 3 kişi GS dedi,sonra 1 kişi FB dedi ve bakıyorsunuz GS diyenlerin üçüde eksilenmiş.İşte bunun gibi...

• hmmm karışık ve zor bir çalışma ama kesin değil. Ama benim tespitim kesin ve kabul edilebilir. :))

• i*ne beşiktaşlılar ve fenerbahçeliler güzelim BURSASPORU hiç sevmiyor.

1|0
    1|0
  • bu demek oluyor ki en büyük fenerbahçe :D

0|0
    0|0
  • ben renkli takım tutmam :)

0|0
    0|0
  • Tespiti bilemiyorum da, soruda Beşiktaş diyenler hariç herkesi eksiliyorum şimdi.

0|0
    0|0
  • ben de herkesi eksiledim.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Fenerliyim çok şükür ...

0|0
    2|0
  • fenerliyim olumune kadar :)

0|0
    0|0