Eşimden ayrılmalımıyım

eşimle 6 yıllık evliyiz 2 çocuğum var .ancak eşim takıntılı biri geçmişte kendi ailemle aramda kendi babamdan kalan bir malımı ailemden birine sattığım için 3 yıldır her gün ama hergün başımın etini yiyor.sen ne karışıyosun benim malıma desemde kıyamet kopuyor kocanım senin diyor karışıcam tabiii diyor.ve 3 yıldır bu konudan bahsetmediği başımın etini yemediği bir gün olmadı defalarca yeter artık satılan satıldı sus bıktırdın senden artıksoğuyorum dememe rağmen malımızı verdin onlar yesin ben susayımmı diyip duruyor her günüm zehir .ayrılmak istediğimi artık onu sevmediğimi beni bu konuşmalarının bıktırdığını söledim iyi boşanalım ortada kalacaksın rezil olacaksın diyor.annem yaşıyor.benimde ev kendimin ve çalışıyorum ama ayrılsam param hem iki çocuğa baktırıp hem geçinmeme yetmeyecek.ayrılmasam tüm yaşam sevincimi mahvediyor bu adam ruhum sıkıldı boğuluyorum artık.napıcamı şaşırdım.sizce ne yapılmalı siz olsanız napardınız.

0|0
6|11

En İyi Kız Görüşü

• allah sana peygamber sabrı vermiş canım..ben olsam 3 gün dayanamam...boşan gitsin..artık duvarlarla konuşsun...

1|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 11

• En dogru kararı sakin ve sogukkanlı bir şekilde düşünerek vermelisin,artılarını eksileri hesap etmelisin,psikolojık durum var ortada,sağlıgın bozulursa daha kötü olur,onun için sağlıklı bir karar vermelisin,her ne kadar edinilen mallar evlilikte ortaksa senin ailenden gelenin tasarrufu sende,istediğini yaparsın,satarken ona söylemişmiydin,söylediysen daha ne dırdır ediyor.

0|0
    0|0
  • Al işte sinir oldugum adam tiplemesi sanki babası kazandı malıda hak idda ediyor.Boşa onu anneni yanına al derim, kocanı bu şekilde konuşma cesareti senin maddi yönden gecinemez oldugunu bilmesi bu adam resmen seni kıskanıyor

Nereden bulursunuz bu tipleri benimde halamın oğlu bu adam gibi karısına dediki eğer annenden kalan malları bana vermessen seni boşarım ,Bunu duyduğumda , içimden onu tokatlamak geldi

0|1
    0|0
    • yok malı veriyim desem istemez ama derdi mal değilmiş zorla almışlar benden beni asıl onlar laflarıyla sözde bıktırmış ben ondan satmışım hayır ben senin dırdırlarından bıktımda sattım diyorum duymuyo beni sanki.

• Ee neymiş derdi , karının malına gözdiken adamlara varya yeminle sinir ediyorlar beni , birtanede benim arkadaşlarımda var tipini s... tövbe yarabbi sanki anaları malı kazananın karılarıydı, öfkelendim kızma yazdıklarıma

• :))

• yasın genc hayatın baslarındasın ayrılma dıyıcem ama gönlüm elvermıyor...

bişe sorucam ya merak ettım bu adam senlemı evlendı malınlamı evlendı bu kadar mala onem verılırmı para için insan sevdigini kırarmı gercek bir sevgiyi hiç bir zaman para satın alamaz sen rezil olmassın ama o ne kaybettıgının farkına vardıgında ıs ısten gecmıs olur...

0|0
    0|0
    • teşekkürler bencede.

• onun senın kararlarına saygı duyması lazım sen malına sahıp cıkamasan senı korumak adına arkanda durur ama aılenden kalan mırası ıstedıgıne ver buna karsı cıksın ablam nısanlandı bızım aılede kımse paraya tapmaz esyalar fılan alınıyor adam taksıtle uzun vade abla pesın alıyor ablamın tuhafına gıttı durumu ıyı olmasa sorun etmez ama ole bıse degıl bırde kalksın ne dese begenırsın paranı bırıktır ablamın dedıgı gel al esyalarını senle bır omur gecmez...

• kardeşim öncelikle ALLAH yardımcın olsun zor bir durumdasın ama sen güçlü olmaya çalış çocukların için ayakta dur ve her zaman sakin ol .yapman gerekeni senden iyi kimse bilemez olayların içinde sen varsın çünkü hayırlı yol neyse onu seçmeye çalış ailenle konuş ve içine atma yoksa hasta olursun.

0|0
    0|0
    • ailemde bıktı herkese yansıyo dırdırları artık tüm aile bıktı.

• kardeşim o zaman bence ortak bir karar almak tabi son kez hep birlikte konuşarak

• evlilikte benim malım senin malım varsa her zaman kavga çıkar eşin haklı bence danışmadan satmayacaksın benim senin yok bizim var

0|0
    0|1
    • bende öyle düşünüyorum öyle olmasa maaş kartım onda durmazdı.evi senin üstüne vereyim yeterki sus diyorum yok adam susmuyo.tüm aile bıktık onun dilinden.ben ondan izin almadan sattım çünkü kan çıkacaktı kirayı arttırsınlar az kira veriyolar diye aileyi birbirine soktu bıkmıştım artık yoksa biri birini vuracaktı artık satmak zorundaydım.

• bu yazdığın daha açıklayıcı olmuş kendi adıma böyle acı sonuçlar çıkıcaksa satman uygunbulurdum ama yiende paylaşmanı isterim zaten an çıkacaksa seninle aynı fikirde olmamama imkan kalmazdı

• çok ince bir karar çok afedersiniz iki ucu boklu değnek cinsinden. Ya ömür boyu mutsuz olacaksınız yada belki biraz sıkıntı çekerek kafanız rahat olacak.kazandığınızın yetmeyeceği konusunda şu olur sanırım boşanırsanız çocuklar için nafaka alabilirsiniz. Tabi çocuklar kaç yaşında bunu algılayabilirlermi ve nasıl algılarlar meçhul. Kısacası zor bir karar en iyi fikir senin verdiğin sağlıklı fikir olacaktır. Allah yardımcın olsun

0|0
    0|0
  • Geçmiş olsun...

Öncelikle o sizin eşiniz, onsuz, ondan habersiz bir iş yapmamalıydınız. Bunu belli bir para karşılığı mı verdiniz yoksa hayrat olarak mı ?

Belli ki eşiniz bu konuyu ciddi anlamda kafasına takmış bulunuyor. Boşanma asla çözüm değildir... Başka yollarla çözüm yollarını bulunuz.

Boşanırsanız hem çocuklar hem siz harap olacaksınız. Eşiniz ile bu konuyu oturup, adam akıllı konuyu görüşüp bir kara bağlayın ama sağlıklı karar olsun.

0|0
    0|0
    • bende öyle düşünüyorum öyle olmasa maaş kartım onda durmazdı.evi senin üstüne vereyim yeterki sus diyorum yok adam susmuyo.tüm aile bıktık onun dilinden.ben ondan izin almadan sattım çünkü kan çıkacaktı kirayı arttırsınlar az kira veriyolar diye aileyi birbirine soktu bıkmıştım artık yoksa biri birini vuracaktı artık satmak zorundaydım.

• Büyük felaketten küçük felakete razıydınız. İyi yapmışsınız ama bunu eşiniz ile bir karara bağmanız daha sağlıklı olurdu.

• merhamet dizisi gibi... bence kocanın iyi tarafları varsa biraz çaba harca sevgi için yada çocukların hatırı için ama şiddet varsa aşk fışkırsa o adamdan kurtul

0|0
    0|0
    • şiddet yok duygusal şiddet bu ruhum bunaldı aynı konulardan bie eşle hep aynı konu konuşulurmu sürekli sürekli bunalımımı düşün yani.

• çalışıyorum evim kendimin ama maaşım iki çocuğa baktırıp geçinmeye yetmeyecek.

• nafaka alırsın belki ama anne baba ayrı yetişen çocuklar başarısız bireyler oluyorlar

• ben olsam çocukları alır annemin evine yerleşir, o paracıdanda ayrılırdım. babandan kalan malın parası elinize geçmedi mi?

0|0
    1|0
    • geçti ev aldım.beraber işte bir evimiz oldu ama sattığım dükkandı .neden sattın dükkan ev getirirdi bi eve kaldık cocukların rızkını verdin dedi.satarken onun rızası olmadan satmıştım ozamanda konu dükkanın hakkı olan kirayı vermiyolar idi sırf bunlardan bunaldığım için satmıştım.

• gidin ne olacaksa olsun. annenin evine yerleş. şimdiki evinide kiraya ver. hergün aynı lafları dinlemektense bu evliliği bitir daha iyi.

• bende böyle düşünüyorum aslında.

• Senin gibi kadınlardan her zaman nefret etmişimdir.

0|0
    0|2
    • neden hata bendemi.hatam nerde her türlü eleştiriye açığım yanlışım varsa nerde sölermisin.

• malı ailenden birine sattın parası ne oldu?

"sen ne karışıyorsun benim malıma" yaklaşımından farklı olarak, "tamam, hata ettim. özür dilerim. bir daha sana danışırım" gibi bir yaklaşımı hiç denedin mi?

öyle yap demiyorum ama de

birden yelkenleri indirebilir bilemezsin

erkekler böyle şeylerden gurur yapabilirler ve bunu lehine çevirmen için aynı zaaflarını kullanmak da senin elinde

0|0
    0|1
    • denedim uzun zaman bende pişmanım keşke satmasaydım ama ne yapalım geçti artık önümüze bakalım yapacak bişey yok seni dinleseydim keşke dedim.bu sefer haklılığın verdiği şeyle dahada abarttı hergün 1 defa konuşuyosa 3 e çıkardı.

• bende aynı düşünüyorum.

• Durumunuz müsaitse bir psikiyatrın konuyu değerlendirmesinde fayda var derim.

Eşinizde bir rahatsızlık olmasa bile "çift terapisi" ile varolan sorunu çözmeye yönelik adımlar atmanız mümkün olabilir.

Kızlar Ne Diyor 5

• Evliliğni bitirme.olsun desin duymazdan gel.Sen cevap verdikçe konusuyo emin ol sus seslenme dediklerine de aldırma.o zaman gıkı çıkmaz üsteleyemez.bosanma gerekçesi ne diyeceksin senin bu söylediklerinle bosanmaya karar vermez hakim.ihanet yok,siddet yok.Konuyu tartısır sekilde çözmemeye çalıs güzellikle anlat.Baktın devam ediyor o zaman duymazdan gel bak nasıl susuyor.

0|1
    0|0
  • ABLACIM ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN. İNŞAALLAH TEZ ZAMANLAR İÇERİSİNDE EVİNİZE HUZURLAR GELİR... BENCE BOŞANMAYI DÜÜNMEK YERİNE AİLE DANIŞMANLARINA BAŞVURUN...YA DA EŞİNİZİ BİR PSİKOLOJİK DANIŞMANA YÖNLENDİRİN... ANLATTIĞINIZA GÖRE EŞİNİZ OLDUKÇA TAKINTILI GÖRÜNÜYOR. CANINIZI SIKMAYIN SABIRLI OLUN LÜTFEN. YIKICI OLMAK YERİNE YAPICI OLMAYI TERCİH EDİN BENCE... SAYGILAR

1|0
    0|1
    • kendinin haklı oldunu düşünüyor haklı olman önemli değil ben bunları sürekli konuşmandan bıktım diyorum anlamıyor ne dediğimi o yüzden gelmez psikoloğa yada aile terapisine.

• Öncelikle konuş ortada iki çocuğunuz var .. Ayrılmak çare olmayabilir. Tatlı dille konuşmayı dene

0|1
    0|0
    • bazen duvara konuşmak daha akıllıca oldunu düşünüyorum tatlı dilden emin ol duvar daha çok anlar.

• annende arkdaslarda yarrdımcı olur bence daha cok bu cıleyı cekmemelısın. senın malın senın aılen okdr cok karısamaz hayatına

0|0
    0|0
  • mal mala takarmış. boşa gitsin çekilmez

0|0
    0|0
Yükleniyor...