Adaletli olmaya kimler özen gösteriyor?

Arkadaşlar diyelimki torpılle veya kopyayla basarılı olma ust mevkiye gelme şansınız var... Diğer insanlardan banene kendımı düşünmek zorundayımmı dersiniz yoksa haksızlık çalışıp kendi emeğimle bir yere gelmeyi mi denemeliyim dersiniz? Veya diyelimki üst düzey yöneticisiniz bir şirkette haksızlık yapmadan çalışanlarınızın hakkını verırmısınız. Yoksa para herşeyden önemli bu iş ticaret işi deyip haksızlık yapıcak duruma gelirmisiniz?

0|0
12|42

En İyi Erkek Görüşü

• değişik bir soru.. dürüst ve samimi cevap vermek gerekirse.. ben biraz bencil biriyim ve elimde imkanlarım var ise bunları değerlendiririm.. çünkü malum bu ülkede ciddi anlamda para kazanmak sıkıntı.. ya çok kanıyolar yada az.. dogru duzgun bır orta dırek sınıfı mevcut bıle deıl..

açık konusmak gerekırse normal cocuksuz bır aılenın kırada yasayan olarak dıyorum en az aylık 1500-2000 tl gıbı bır butcesı olması gerekıyor bu duruma cocukda dahıl oldugunda gecım şartlarını sız dusunun.. sosyal hayat parası olmayana sıfır..

Parası olanda Kredikartından sadece 5 gun için 40 bın tl çektirip karaiplere metresiile tatile gidebiliyor..

Artık aradakı polıtıkayı sız dusunun..

şimdi konu adalet olayına gelınce ben korumacı bırıyım sevdıgım ınsanları sahıplenırım..haksızlıga kesınlıkle tahammul edemem ve haksızlık yapmamayada ozen gosterırım..

örnk. iş yerimde herhangi bir hasta danısmada bulunan bayanlardan bırıne sesını yukseltıyor ıse ve uzerını yuruyor ıse once uz noktayı bulmaya, kısıy sakınlastırmeye calsısırım.. eğerkı hasta kendınce bağırarak bır yere geldıgını dusunuyorsa once kükrerim sonra da guvenlık eslıgınde kapı dısarı attırırım..

yanımda calısan kımseyı exdırmem kımse kımsenın babasının oglu deıl sonucta..

Haksızlıga uğramayacağınız nıce gunler dılerım..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 41

• Okuldan çıkalı 6 yıl falan oldu. Hiç torpile baş vurmadım. Hiç de iş bulamadım. Yoksa "zehir" derecesinde bilgisayar mühendisiyim. Doğru yolu seçtim. N'oldu? Hacker oldum. Yattığım yerden, uyurken dahi para kazanıyorum.

Demekki neymiş? "Siz birşeyi hayır sanırsınız ama Allah onun içine şer koymuştur. Siz bir şeyi sizin için şer zannedersiniz ama Allah onun içine sizin için hayır koymuştur"...

Onun için doğru yoldan şaşmayana Allah mükafatını bir şekilde veriyor.

Ya büyük bir şirkette işe girseydim ne olurdu? Sabah 8 den akşam 5 e kadar ... (it,köle, at... artık ülkemizdeki çalışma şartlarını betimleyecek bir kelime) gibi çalışırdım 3-5 hadi taş çatlasa 8 bin lira falan para alırdım en iyi ihtimalle :).

Yani ne hayatımı yaşayabilirdim, ne özgürlüğüm olurdu, ne mutlu olabilirdim şimdiki gibi, ne de kazandığımı rahatça harcayabileceğim bir vaktim olurdu :)

1|0
    0|1
  • Hızla rüzgarsız yükselen kartallar düşüşe geçtiklerinde kendilerini kaldıracak hava bulmadan yere çakılır!

Haram ile mevki sahibi olanlar o mevkiden öyle bir düşer ki başladıklarından kötü durumda olurlar, inşallah bu durum bu dünyada gerçekleşir de Günahların bir kısmının vebali burda ödenmiş olur. Öbür taraftaki ödeme pek bir yaman olur zira.

Varsın hakkımla olacağım yerin altında olayım, hesabı ben değil hak yiyenler versin, bende sabrettiğim için ödülümü almış olurum.

0|0
    0|0
  • Önce soru için teşekkür ve 5 yıldız :)

Sorunuzu her iki pozisyonu da yaşadığım için iki durumda da ayrı ayrı değerlendirmek isterim.

1. Durumda; Eğer o göreve geldiğimde, hakkını verebileceğime gerçekten inanıyor ancak hakkımla gelemiyorsam, nasıl geldiğime bakmaksızın şansımı kullanırım.

2.Durumda; Yanımda çalışan personel haksızlığı birlikte çalıştığı arkadaşına yapıyorsa, haklı olanı savunur ve kollarım. Ancak, ticarette her yol mübahtır mantığıyla, rakip firmalara karşı haksızlık yaparak müşteri kazanmamızı sağlıyorsa görmezlikten gelebilirim.

0|0
    0|0
  • HAksızlığa tahammülüm yok cumhurbaşkanı bile olsam haksızlık yapmaya mecbur bırakılmam görevi bırakırım. Adalet mülkün temelidir. Haksızlıkla elde edilmiş kazanç büyük kayıpların başlangıcıdır. BANA KUL HAKKIYLA GELME! gibi kelimeleri afiş yapmak lazım (:

1|0
    0|0
  • Adil olmak icin elimden geleni yaparım

0|0
    0|0
  • Müslüman bir toplumsak bunların hiç biri olmamalı zaten.Ama müslümanım deyipte bunları yapmıyorlar mı...türkiyede bu durum %50-50.

0|0
    0|0
  • Adaletsizliği yenmenin yolu adaletsizlik yapmaktır . Dinsizin hakkından imansız gelir diye bir atasözü var ona benziyor örneğim . Herkes torpillerle makam yükseltirsen sizin aşağıdan değerinizin anlaşılmasını beklemeniz sizi zarara sokar . Bu sistemi kökten değiştirip herkesin ilgi alanına göre yeteneğine göre meslek düzenlemeleri yapılmalı hak yenmemeli . Diploma denen olay başlı başına saçmalık zaten meslekle alakasız dersler gösteriyor sistem çok yanlış .

0|0
    0|0
  • torpil dediğin nedir, hiç sevmem, x bir iş kendi çabamla olur ya da olmaz, bana zamanında x partisinin gençlik kollarına gir, bilmemnerde kadrolu işe başla dediler, kabul etmedim, özel sektörde çalışıyorum şu an, içim rahat...

0|0
    0|0
  • Ne adil bir insan var nede adalet.

olmayan bir şeyin sözlerde yaşatılması fetişizmden öteye gitmez.

0|0
    0|0
  • Adalet Mülkün Temelidir.H.z Ömer R.a bunu buyuruyor.Bir devlet adalet üzere kurulmazsa o devletten birşey beklenmez .Adalet çok önemlidir çünkü haktır buçAllah katında ancak kul hakkına müsamma yoktur.Allah bana herşey ile gelin ama asla kul hakkı ile gelmeyin buyuruyor(C.C).O yüzden adalete çok dikkat etmek lazım .

0|0
    0|0
  • Adalet mi ? güldürmeyin,adaletsiz bi sistem uygulanan ülkede yaşıyoruz ben de adaletli davranmam bu kararı ben vermedim sistem ister istemez zorluyor.

0|0
    0|0
  • Bak üst duzeysem adaleti saglarim ama asagidaysam dediğin gibi yukarı çıkmak için torpille iş yuruturum. Neden çünkü ben yapmazsam başkaları yaparak hakkımı yer.

0|0
    0|0
  • ben göstermem

0|0
    0|0
  • "insansız adalet olmaz, adaletsiz insan olur mu? olur, olmaz olur mu... ama olmaz olsun!"

özdemir asaf

0|0
    0|0
  • yapmadım yapmam da .yapanın 7 ceddine gergedanlar atlasın yapanında yaptıranında

diyebilirsiniz,şefersiz diyebilirsiniz.adam kayırana herşey denir.

ben lise mezunu olarak 90 kpss puanı almıştım. mevki sahbi olan büyüklerim var ,bazısı ima etti bazısına da yönlendirdiler ama ben merkezi tercih yaptım.o kadar hassasım bu konuda.

p**evenklik yapmakla eşdeğer bi durum benim için.

aynı şekilde amir in memuru gözetmemesi satış koyması da götlüktür başka bişey değil.

0|0
    0|0
  • yüksek mevkileri talep eden biri olmadım, o sorumluluğu almak istemediğimden...

0|0
    0|0
  • kopyayla adam olmadık şimdi bileğimiz hakkıyla adam olmaya çalışıyoz

0|0
    0|0
  • Evet öyle yaparım torpil olsa kullanırım

0|0
    0|0
  • kardeşim insan bunu yapar ama inan bana zamanla pişman olur bu gerçek onu yer bitirir bunalıma sürükler en iyisi bu işden uzak kalmak emeğinin karşılığını almak .

0|0
    0|0
  • Bir yere gelmek için herkes çalışır ama bir yere girmek için torpil lazım gülüm :)emek hak devri yok maalesef

0|0
    0|0
  • ne olursa olsun hak hukuk adalet olması için uğraşırım benim için de yapımasına asla izin vermem... bu tarz bir olay başıma geldiği için öneki işimden ayrıldığımı bilirim...

0|0
    0|0
  • Valla bak o kadar iyi niyetli saf bir insanım o kadar insanlara iyilikler fedakarlıklar yaptımkı anlatamam ama şunu farkettım genel olarak herkes aynı b*k onun için kendimi düşünürüm başarılı olmam için kimseyi tanımam bu saatten sonra.

0|0
    0|0
  • gelmem gelmedim de :) amcam akp milletvekili üni. öğrencisiyim isteseydim eğer devlet kademesinde memur olarak çalışıcaktım ama hiç gerek yok o kadar insanın vebalini üstlenemem

0|0
    0|0
  • Genelde adaleti savunurum ve adeletli olmuşumdur Fakat Adeletsizlik yapanlara daha doğrusu bencil insanlara çok zarar verdim. Ve Yaparken hiç anlamadılar. Hala selam verirler :)

0|0
    0|0
  • tabiki hakkımla bir yere gelmek isterim ve geldiğim yerlere hep hakkımla geldim. Her daim adaletli davrandım.

0|0
    0|0
  • dürüst olacaksan şartelleri indirmen lazım.ozelliklede eğitim camiasında

0|0
    0|0
  • kopyayı bilemem ama üst düzey bir yöneticiysem işçinin hakkını veririm

0|0
    0|0
  • yaratan adaletli olmalı,yaratılan değil.

0|0
    0|0
    • bence adaletlide ..:) ınsanlar.. sistem.. kırletttık dunyayı..

• tabikide yaratan.. ama bu demek deıl kı.. a- b o zaman b- a :) matematıksel mantıkla bakarsan yanılma payın yuksek ama genede saygım var dusencene..

• herkes senın dusunce yapına sahıp olsa veya en azından olmaya calıssa dunya daha güzel olurdu...

0|0
    0|0
  • Adaleti kimse sevmez herkes güçlünün yanında olmak ister !

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    11

Kızlar Ne Diyor 12

• adalet mülkün temelidir deki mülk ne demektir? asksdlkfasd

0|0
    0|0
  • sadece ıste degıl hayattada adaletlı olmak gereklı para hersey olmamalı

0|1
    0|0
  • haksızlık yapmam ama nekadar emek harcarsan harca ne kadar başarılı olursan ol ne yazık ki bu ülkede hatrı sayılır dayısı olanlar daha kolay bi yerlere geliyor,torpil her yerde

0|0
    0|0
  • evet adaletliyimdir ve haksızlıklarla hiçbi halt olamayacak kişilerin bir yerlere gelmesine deli olurum.Asla rahat edemem o yapılan haksızlığın bir gün biryerden cıkacagına inanaırım en azından bu şekılde olan bi kaç örnek gördüm..

0|0
    0|0
    • :):) sonunda rastladım duzgun bırıne saol.)

• sonra gönül rahatlığıyla hayatına devam edenleri hiç anlamıyorum laf sokuyorum fırsat buldukça kul hakkı yiyenlerden olmadım vs :))

• :):) aynen.. gercı yapıcak bısey yok.. emege sonsuz saygım vardır..

• Maalesef ki çok zor bir denge. Herkes yapamıyor.

0|0
    0|0
  • bende haksizliga gelemem ve haksizlikda yapmam. hayatimda sinavda bile kopya cekmedim. ama yorumlari okuyorum herkes haksizlik yapmam diyor. cok güzel birseyde o zaman adaletsiz olanlar, hep bir dolap cevirenler, haksizlik yapanlar kimler? bunlar nerdeler?

0|0
    0|0
  • haksızlık yapmam doğrusu yapmak istemem ama erdem bir işe yaramıyor

0|0
    0|0
    • sende haklısın.. ne demısler.. erdem hıc bır zaman para kadar saygı görmedi...:( ne acı.

• adaletin gecikmesi adaletsizliktir

0|0
    0|0
  • En hassas olduğum konudur. Aç kalırım sokakta kalırım yine de tek bir kişinin hakkına girmem.

0|0
    0|0
  • Adalet duygum çok gelişmiş..Böyle bir şey yapmam asla.

0|0
    0|0
  • İyi değilim kabul ediyorum "adetli olmaya kimler özen gösteriyor" diye okudum.

0|0
    1|0
  • elime gelen fırsatı kul hakkına gireceğim için red ettim sonra da çok çok zor günler geçirdim hala de geçiriyorum pişmanmıyım asla çünkü kul hakkına girmenin bedelini öteki dünyada ödeyemem

0|0
    0|0
Yükleniyor...