Karabasan gerçek midir sizce?

her insanda oluyormu bilmiyorum uyurken uyanamazsınız üzerinizde bir ağırlık olur sanki üstünüze biri oturmuş gibi ya bi karartı ya nefes duyarsınız başınızdan aşağı kaynar sular dökülür korkudan donar kalırsınız bismillah bile diyemezsiniz bazen çeneniz kitlenir o anın geçmesi için çaba gösterirsiniz bilim bile bu olayı tam açıklayamadı uyku felci deyip geçiştiriyolar sizce uyku felci mi yoksa karabasan var mı?

Güncellemeler:
astral boyutunu yaşayanlar var bende yaşamak istiyorum delimiyim ne astral boyuta geçenler anlatamıyorlarmış bende anlatabilecekmiyim merak ediyorum bi kaç kez yaşadım bu olayı siyah karartı buhar tarzı gibi bir şey ilk seferlerinde korktuğum için besmele ne kadar bildiğim dua varsa okudum gittiler zarar boyutunda ise neler oluyor astral dünyada ne var orayı asıl merak ediyorum ve bir gece hiç bir dua okumuycam gelmesini bekliycem ve geldi sağa doğru çekildim
bedenim yerinde ama ben sağa doğru kayıyorum böyle dibi olmayan uçsuz bucaksız bi yere doğru gidiyorum havada sallandırılıyorum baş aşağı korkuyorum ama devamını yaşamak istiyorum gerçekten anlatılmıyormuş burdan sonrası bilim adamları ve yüce kitabımız kuranı kerim insanın sırlarla dolu olduğunu kainatın en güzel varlık olduğu boşuna söylenmemiş
bu yaşadığım olayı arkadaşlarım iman zayıflığı olarak değerlendiriyor halbuki kuran kursu mezunuyum benim burda anlamadığım olağanüstü bir korku var bu gerçek insanlar rüya görür ama rüya olduklarını bilirsiniz rüya deyip geçersiniz bi çok kitap okudum bu konu hakkında bunları yaşatan bu derece gerçekçi korkuyu yaşatan karabasanmı yoksa uyku felcimi her şeye bir açıklaması olan bilim adamları ve ilahiyatçı profösör hocalarımız neden bu konuyu tam açıklamıyorlar

0|0
13|11

En İyi Kız Görüşü

• Allah' a şükür öyle bir şey başıma gelmedi ama gelenler olduğunu çevremden duydum.Sırt üstü yatma.Yatağa yatarken besmele çekip yat.Besmele çekmeden yattığında şeytan da senin le yatar işte bana yatacak yer der yanında yatar.Ayrıca ayet-el kürsi mühthiş bir ayet onu oku.Sabaha kadar seninle bir melek kadar ayet-ek kürsi okuduğunda seni korur.Ayrıca mümkünse böyle şey görenler yatağa abdestli yatsın.Allah korur abdestli yatanı.

21 kere besmele çekmeden her şeyde hatta ecel gelmemişse ani ölümden bile korur.

Felak, nas,fatiha,ihlas bunları da okuyabilir görenler.

0|0
    0|0
    • Uyku felce = karabasan

Uyku felci halk arasında karabasan denir

Karabasan veya kıllı yaratık deniliyor Bu olayın aslı vardır Ancak tehlikeli bir tarafı yoktur

Bazı cinlerin manyetik yönü ağır basan bazı insanlara değişik şekillerde görünmesidir Cinler bünyesi hassas ve manyetik özellik taşıyanlar ile irtibat kurabilirler

• tehlikeli bi tarafı yok ama muhteşem bir korku var tüm vucudun zangır zangır çeneni kapatamıyosun sabit tutamıyosun titriyor eksi 100 derecede kalmış gibi oluyo insan bağırmak istersin olmaz hadi biz müslümanız acaba hristiyanlarada geliyomu biz besmele dua ediyoruz acaba onlar ne diyor bu durumda baba oğul kutsal ruh adına burdan gitmeni istiyorum beni rahat bırak lanet olası geliyo aklıma filmlerden ama

Kızlar Ne Diyor 12

• var tabi ki

0|0
    0|0
  • manyetik yonu agır basan ınsanlarda oluyor. maalesf gercek ama korkulacak bı tarafı yok. cınler degısık sekılde ınsanlara gorunuyor. aynı yerde sadece bı kısı farkedenılıyor. sesını duyurmaya calısırsın olmaz. ayetel kürsi okumadan ve abdestsız yatmamalısın.

0|0
    0|0
  • Var tabiki bana çok geliyor.Duyduğuma göre yani din hocamızın söylediğine göre korkularımızdan ibaretmiş.Bir şeyden korkunca oluyormuş ki zaten ben bir şeyden korkunca oluyor hep böyle şeyler.Burda anlatmak istemem pisikoloji bozmaya gerek yok ama korkudan oluyor.

0|0
    0|0
  • gerçek malesef. babam bi kaç kere yaşadı.

0|0
    0|0
  • Ben bir şey görmüştüm karabasan olduğunu düşünüyorum karabasan bana sorarsan gerçektir

0|0
    0|0
  • Vardır karabasan söylenilenlere göre kurtulursan altına boğuyormuş seni.

0|1
    0|0
  • Karabasan olduğu doğru daha önce yakınlarımda olduğunu duydum

0|0
    0|0
  • var tabiki bana hiç olmadı ama ablama birkaç kere geldi

0|0
    0|0
  • Tabii ki yok saçmalamayın, he evet uykuna gelip boğuyor seni. Hahah, komik valla.

0|0
    0|0
  • gerçek tabiki bana geldi merak ediyorsan mesaj atabilirsin

0|0
    0|0
  • karabasan olmadı ama cin gördüm...karabasan da var.

dua oku gerçekten hiç korkma ondan sonra...

0|0
    0|0
  • Bence var.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• bu işlerin sizcesi bizcesi mi var. inanırsan vardır, inanmıyorsan yoktur.

vardır diyenlerin kes yapıştır hadisleri,ayetleri

yoktur diyenlerin at gözlüğü takmış entellikleri olmazsa olmaz gerçi ama, benim cevabım:

vardır

0|0
    0|1
  • rem uykusuna dalarken insan vücudu salgılanan hormonla geçici felç durumuna gelir. uykuya dalmayla dalmama arasında kalırsak eğer vücut hareket edemediğinden yaşanır bu durum yani doğaüstü bişey falan değil tamamen hormonlar ve vücudumuzla ilgili bişey.

0|0
    0|0
  • Vardır. GEnelde hamile bayanlarda görülür bu durum. İnanmayanlarda Ayin isimli filmi izlerlerse onlara faydası olacağını düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • benim başıma geldi. rüyadan uyandım doğrulmaya çalıştım ama omuzlarımdan birisi bastırıyormuş gibiydi kalkamadım yanımdakine seslendim duymamış sesimi. biyolojik olarak uyku felci,halk arasında karabasan deniyor.

0|0
    0|0
  • Kur'an-ı Kerimde; biz sizin neler düşündüğünüzden bile haberdarız diyor. bu gibi durumlarda sesini duyuramaz,hareket edemezsin ama içinden Allah'ı andığın zaman, seninle uğraşanlar (kötü cin-karabasan) şeytan seni rahat bırakır.

1|1
    0|0
  • Karabasan; uykudan uyanmanıza rağmen REM uykusundaki fizyolojik felç halinin(uykuda vücut %99 felçli gibidir sadece solunum gibi yaşamsal faaliyetler yerine getirilir) devam ediyor olmasından kaynaklanıyor. Gördüğümüz halüsinasyonlar ise o felç durumun verdiği korku, tansiyon yükselmesi gibi... değişkenlerden kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Yorgunluk, stres bu durumu tetikleyebilir.

Küfret geçer. Tecrübeyle sabit.

0|0
    0|0
  • karabasan diye bişey yok bilimsel açıklaması var zaten uyku felci bu durum tamamen biyolojik.

0|0
    0|0
  • bana basan olmadı ama uyku felci çok oldu.

islamla ilgili soru/sorun için hayrettin karaman'a yaz, adam gerçekten çok ilgili.

0|0
    0|0
  • Psikolojik olduğunu düşünüyorum.Araştırmadım bu konuyu daha,

Halisinasyonun psikolojik bir olay olduğunu bilmeyen insanda onu vaktinde doğaüstü bir olay zannetmiştir herhalde.

0|0
    0|0
  • Bende bir kere oldu bu olay ama fazla uzun sürmedi yataktan kalkamadım. O zaman çok yorgundum ve kalkmak istiyorum kalkamıyorum. Ben karabasan a inanmıyorum. Ama insanın çok yorgun olduğu zamanlarda olduğuna inanıyorum psikolojik yani

0|0
    0|0
  • uyku ve ruya zaten baslı basına bır sırdır neden nasıl ruya goruruz daha bunun tam acıklamasını yapamıyorlar kı ınsanoglu cok karısık ve sırlarla doludur asla tam manasıyla cozulemez

0|0
    0|0
Yükleniyor...