Sorum beylere... Birkaç benzer soruyla da karşılaştım ama hakikaten çözemedim nedenini...

Bir erkek ilişki yaşarken sevdiğinden, kıskandığından, özlediğinden, onu incitmeyeceğinden ya da onsuz olamayacağından dem vurur. Ki kadın da böyledir sevdiğinde. Sonra bir zaman gelir, sevgiler türlü sebeplerden azalır. İş ayrılığa geldiğinde her iki tarafın ayrılmak istemelerini ifade biçimi yaşadıkları nedene göre farklılaşır. Fakat hiçbir kadın sessizce terk etmez, mutlaka bir açıklama yapar ve öyle gider. Peki, erkek neden bazen açıklama yapmadan sessizce gider? Hani onu incitmekten korkuyordunuz? Sessiz gidişlerin gerçekten incitmediğini mi düşünüyorsunuz beyler? Böyle yapmanızın asıl sebebi nedir?..

Güncellemeler:
Yalnız hanımlar, bu sessizliğin tam bir gidiş olmadığını düşünebilir. Bundan haberdar mıdır beyler peki, böyle sessizce giderken. Yani tamam, bitti denildiğinde umudu biter ama denmediğinde bir gün döneceği ümidiyle o kişi daha çok üzülebilir. Bunu deneyenler, buradan da bakmalı duruma...

0|0
0|16

En İyi Erkek Görüşü

• Arkadaşım sessiz gidişin nedenini sebebini bilmiyorum bitme sebepleri konusunda üst lisans yaptım ama giderken hortum çıkmış gibi yer yerinden oynadı sanki dağlar ovalara karıştı ve giderken ağzımdan çıkan tek kelime "bitti" ve böyle bir etki yarattı. Sessizce gidiş bayanlar tarafından umuda açık kapı olduğu kadar belki giden içinde geri dönmesi gerekirse o kapıyı açık bırakmış olmak olabilir yada ne bileyim belki gitmek istemiyordurda sokaktaki çocukların küsüp eve gittikleri gibi bir gidiş olup oyuna davet edilmeyi beklemek gibi birşeydır belkide bunlar sadece tahmin fikir yürütüyorum. Ama bildiğim tek şey giden gittiğini bekleyende dönmeyeceğini bilmelidir yoksa bu hüzünler ve acılar yaşanmaya devam eder. Belkide dönecektir belkide gerçekten üzmek istememiş o anki öfkesini içine gömüp gitmiştir belki gerçekten seviyor ve dönecektir.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• Yalan söylemeyi bahane uydurmayı beceremediğimiz için çünkü çoğu kız çıkıpta dürüstçe ben seni sevmiyorum artık demez bahane uydurur ben seni hak etmıyorum sen daha iyilerine layıksın sorun sende değil bende vs.vs. gibi şeyler işte biz bunları yapamıyoruz o yuzden sessiz gitmeyi tercih ediyoruz genelde

1|0
    0|0
  • Bizler kadınlar gibi ayrıntılara takılan varlıklar değiliz.Bizler olduğu gibi davranan doğru bildiğini yapmaya çalışan ve yaşatmak isteyen kişileriz.Bu sebepten ötürü hanımlar karşısında bazı ince noktaları bilmediğimiz için istemeden'de olsa hanımları kırmakta ve üzmekte üstümüze yoktur.Konu ilişkiye gelince erkekler biraz naziftir yani erkekler kadınlar gibi pek duygusal değiliz ve ilişki içinde biraz içine kapanık olmayı isteriz.Bazı şeyleri yaşatmak isterken bi taraftan batırmakta istemiyoruz.Bu neden dolayı ilişki sırasında yaptımız hatalar ile yüzleşmek istemiyoruz karşımızdakini daha fazla üzmek istemiyoruz.Ve kaçmayı tercih ederiz.Yüzleşip daha fazla üzmek kırmak istemiyoruz.Yanlış olduğunu bile bile olsada.

1|0
    0|0
  • Yahu erkekler olarak biraz daha dusuncesisiz aslinda,hos hormonlarimiz bile buna izin vermiyor :)

Bayanlarda annelik ic gudusu oldugundan daha anlayislilar genelde.ama 2 sindede istisnalar var,sait oldum

1|0
    0|0
  • ben ağzıma geleni söylediğimden kesinlikle sessiz gitmem, onun da hakkı var herşeyi bilmeye...

1|0
    0|0
  • Erkeke sessizce gitmeli, vedaları becerememeli.

Kadınların açıklamalarını da biliyoruz. "Sorun sende değil bende" , "sen daha iyilerine layıksın vs"

1|0
    0|0
  • Gerçek bir ilişki için yorum yapıcam.

Atıyorum artık erkek sevmiyordur kıza bunu artık seni sevmiyorum diyemez.Bunu duyan kız hemen hani ayrılmayacaktık hani sonsuza kadar sevecektin gibi sorular yöneltir ve erkegin cevabı yoktur.

1|0
    0|0
  • kadınlar hep haklıdır da ondan

1|0
    0|0
  • yüzü yoktur sebebi yoktur kendi hatasıdır bu yüzden adam gibi beni affet dıyemez

1|0
    0|0
  • geçmişteki ona olan sevgisinin , yaşanılanların sevgilisinin ahtrı vardır eger ona kötü şey söylerse o üzülür mutsuzda olur belkid eonu üzmek istemedigi içindir bu sessizligi

yada o sevgiye yakışmayan bir ayrılık olmuştur :(

1|0
    0|0
  • galiba korkmasından kaynaklanıyordur

1|0
    0|0
  • kafam allak bullak

1|0
    0|0
  • Sunay Akin in "öyle bir giderim ki " adli siirini felsefe edindikleri icin olabilir.

1|0
    0|0
  • ne söylesen başa bela olur.

her söze uzun ve can sıkıcı cevaplarınız olacaktır, hatta bazen çirkefleşeceksiniz. hiç bişey dememek, olayı en acısız şekilde kapatmaktır.

0|0
    1|0
    • he yaa ne demezsin sizin adam akıllı bir cevabınız yok ancak camur atın hulusi bey.Ayıp ayıp o bıyıgından da mı utanmıyorsun.

• ee konuşsak hemen lafı başka taraflara çekionuz bişey söledik mi iyice üzülüyosunuz.

0|0
    0|0
  • ne yapsın millet oturup ağlasın mı karşında

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...