Sporcular bakabilri mi?

Ben evde egzersiz yapayım diyorum mesela iç bacak için harketlere yaptım ertesi gün backlarimda ağrı oluyo sizce o ağrının üstüne devam mı etmeliyim yoksa agriyosa durmalı miyim yapamam mi gerekli?

0|0
1|16

En İyi Erkek Görüşü

• Ağrılar eklemlerde veya kasların başlayıp bitti noktalarda ise geçene kadar asla idman yapma , fakat ağrılar kasların ortasında veya değişik yerlerinde ise ( bu iyi bir ağrıdır geliştiğini gösterir) 24-48 saat dinlenmelisin. İdmandan sonra kas yıkımı gerçekleşir , kopan kas lifleri diyim onların yerine daha güçlüleri gelir bu süreç 48 saati bulur.

0|0
    0|0
    • Mesela şu bacak arası var ya Bacağın en üst yeri ara kısmında basturinca ağrı var

• Zorladıysan ve alışık olmadan zorladıysan özellikle biraz yapma derim ağrısı geçene kadar , ona kötü ağrı derler.

• tamam Teşekkürler pansp:D

Erkekler Ne Diyor 15

• Özellikle yeni başladığında birer gün ara vermeni öneririm. O ağrının sebebi aşağıda bahsedeceğim kas içindeki mikroskobik ölçüdeki hasarlardır ki aslında egzersiz ile bunu yapmayı amaçlıyoruz. Yalnız ham vücutta bu hasara ek olarak enflamasyon, oksidatif stres vb. olgular da kolaylıkla eşklik eder ki her gün aynı kası çalıştırmadığınız ve dinlendiğiniz sürece sorun olmaz.

Egzersizin etki ettiği, kasların şekil aldığı dönem aslında dinlenme dönemidir, çalışma anı değil. Egersiz ile kas hücrelerinin içindeki protein yapılarında deformasyon olur ve vücut bunları onarırken daha fazla protein kullanır ve kas hacmi artar. Yalnız bu ancak dinlenme anında olur, bu dinlenme ve onarım süreci bitmeden yeniden spor ile aynı kası zorlamak pek iş yapmayacağı gibi kası sakatlanmalara açık hale getirir.

Hafif veya ağır, spor yapıyorsanız aynı kas grubunu arada en az bir gün bırakmadan (çok ağır çalışanda 2-3 gün) çalıştırmayın. Dinlenme sürecinde proteinden zengin beslenin ki kaslar kendisini toparlayacak malzemeye sahip olsun.

0|0
    0|0
  • sana bir tavsiye veriyim, spor yapmadan önce yürüyüş yap, vücut ısınır, ve kaslar esner, sen ham şekilde, yatakdan kalk yemek ye sporun başına geç heralde ağrı olur, futbolcular, ham şekilde direk maça itmiyor, önce antreman yapıyor ısınıyorlar, sonra maça gidiyorlar, önce yürüyürş, vücut ısınacak, kaslar esneyip gerilecek sonra hareketlere geçilecek, o zaman birşey olmaz,

0|0
    0|0
  • Ağırması kaslarının çalışmayan böleglerinin çalıştığını gösterir devam et...

0|0
    0|0
  • Kasların çalışmadığı için o bölgeye yönelik yaptığın çalışmalar halk arasında söylenen hamlık ağrılarına neden olur ama çalışmaya başlamadan önce ısınma hareketleri yaparak vücudunuzu egzersize hazırlayabilirsiniz çalışmalara devam ederseniz ağrılar zamanlar geçecektir egzersize başlamadan o bölgeyi ısınma hareketleri ve krem yardımıyla ısıtabilirsiniz.

0|0
    0|0
  • Ağrıyorsa kaslar yıpranmış ve onarılıyor demektir. Sen üstüne gidersen yıpranan kasları daha da yıpratırsın, böylece kas kaybına neden olursun.

0|0
    0|0
    • Ne yapmam gerke

• diğer kaslarını çalıştır veya hafif tempo yürüyüş yap dışarda, ağrıların geçince bacağa devam..

• Ağrıdığı an bırak ve dinlen.

0|0
    0|0
  • Ağrı varsa iyi çalıştıgını işe yaradıgını gösterir ama aynı egzersizi üst üste yapma yıpratır kasları

0|0
    0|0
  • Çok zorlamadan devam et. Hamlıktan kaynaklanıyo

0|0
    0|0
    • Ya dün yaptım bugün agriyo diye pek yapamadm az yaptım

• Ama birgün yapıp diğer gün yapmakla da olmuyo

• kesinlikle bırak lif kopartırsın sevgiler

0|0
    0|0
  • daha fazla yaptıkça alışıcak bacakların bırakma ağırsın

0|0
    0|0
    • Bişey olmaz dmi kasim felan ne biliyim :/

• l*n madem bilmiyon niye yanlış yonlediriyon:D

• bende body yapıyorum bebiş rahat ol ağırsada yap

• Evde bilinçsiz olarak bilmeden çalışma yapma ciddi derecede zarar görürsün

0|0
    0|0
  • Hayir agri tamamamen gecene kadar bekle yoksa kotu olur

0|0
    0|0
    • Ne olur ki

• Tamam ne kiziyosun :D bende diyorum millet atiyo kafadan yap diye sen yine yap diye gecistirmedn

• Uykulu sekilde yazdim bide:)

• Devam et ama 15 dakka ısındır

0|0
    0|0
    • Aralarda mi 15 dkk

• Görmez ilk bir hafta böyle geçer sonra Ağrı azalır bırakırsan Bidaha başlarsan yine Ağrı girer ilk 1 hafta full yap sonra azaltırsın

• Tamam :)

• 1 gün ara verip calisabilirsin zaten hiç bir kas 2 gün ust uşte calisimaz

0|0
    0|0
  • Dewam et bir bilenle beraber çalışsan daha iyi tatlım 😃

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• hamlık ağrısı onlar devam etmelisin doğru çalıştığını gösterir o ağrılar çok sıkıntı veriyorsa buz uygula bol şans

0|0
    0|0
Yükleniyor...