Vücut geliştirmeden anlayan erkek arkadaşlar yeni başlayan bayan arkadaşınıza yardımcı olsanız?

Spordan önce ne yemeliyim sonrasında ne yemeliyim canım tatli çekerse ne yemeliyim izole protein nasıl vs vs yardımcı olurmusunuz?

0|0
1|12

En İyi Erkek Görüşü

• Şimdi amacın ne tam olarak bilmiyorum. Sadece sıkılaşmakmı istiyorsun? Şişmekmi istiyorsun? Ona göre birşey söylerim ama yinede genel olarak birşey yazıyım.

Sabah 2 yumurta beyazı ye, tahin pekmez ye, muz ye, fındık fıstık ceviz ye. Salona gitmeden önce katiyen süt içme ve sütlü şeylerde tüketme, sabah protein aldığın kadar karbonhidratta almalısın, karbonhidrat enerji deposudur karbonhidratsız spor yapamazsın. Spora başlamadan 30 dakika önceden kahve iç, çikolata veya enerji içeceği sakın tüketme. Her nekadar enerji verir deselerde spor yaparken bunların faydası yok.

Sporunu yaptın diyelim, eğer amacına çabuk ulaşmak istiyorsan protein tozu alabilirsin, kaslarının yıkıma uğramasının önüne geçer. Spor yaptıktan 1-1.5 saat içerisinde birşeyler yemen lazım. Yiceğin şey tavuk, balık, kırmızı et, pilav, makarna olmalıdır. Tatlı yemek istiyorsan ''mutlaka sütlü tatlılar'' ye çikolatalılar kilo aldırabilir fakat sütlü tatlılar herzaman iyidir doktorlar tavsiye bile ediyor.

Akşam, öğlen beslendiğin gibi beslenebilirsin fakat saat 9 dan sonra hiçbir şey yememen lazım, meyve dahi yememen lazım, akşam öğlen yediğin kadar çok ağır yemeden hafif birşeyler yiyip genellikle meyve yiyebilirsin. Daha birşeyler öğrenmek istersen yazabilirsin.

0|1
    0|0
    • Bu arada protein tozunun hiç bir zararı yok, sporun %50 si egzersiz ise %50 side takviyeler ve beslenmedir, protein tozunun hiçbir zararı yok tamamiyle doğaldır bu yüzden fiyatı okadar pahalı olur. Fakat şöyle birşeyde var, protein tozunu gider saçma sapan yerlerden alırsan ve normal fiyatından daha ucuza alırsan kimyasal almış olursun, bu bırak sana zarar verip hasta etmeyi seni öldürebilir bile. Eğer protein tozu alacaksan spor ürünleri satan yerlerden ve markası olan protein tozları alman gerekir.''Whey protein'' özellikle çok iyidir bende bunu kullanıyorum tavsiye ederim. Dediğim gibi eğer ''protein tozu çok pahalı alamam edemem'' diyorsan daha ucuzlarına yönelme hiç alma daha iyi.

• 06 da uyanıp 07:15 08:30 arası tarçınlı sut içiyorum spora da saat 12:30 da gidiyorum çarşamba perşembe cuma günleri

• sabah içiosan tamam yani spora gitmeden 2-3 saat önce.

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 11

• Spordan önce en az 1.5-2 saat önce yemegını yemıs olmasın yoksa spor esnasında ağzından gelır yemek. eger işi hakkıyla yapacaksan proteın desteklı beslen tavuk et falan ye

0|0
    0|0
    • Protein tozu hakkında ne düşünüyorsun

• Eğer yarısmalara hazırlanmayacaksan izole proteın almana gerek yok izole proteın sadece kana daha hızlı karısıyo. Normal proteın tozu alsanda ısınıgorur kanks

• İzole istiyorum spordan sonra hemen faydası olsun diye

• spor yapmadan once yanı 2 saat once yemegını yemnıs olman lazım ama hesaplamalarla kalorı hesaplamalarıyla ogunlere boldugun yemegı yıceksın spordan oncekı en buyuk pay olmalı canın tatlı cekerse meyve ye

0|0
    0|0
  • Ben spordan 2 saat önce ton balığı veya tavukla beraber kepekli makarna yiyiyorum bolca, antremandan hemen sonra yarım muzla whey protein veya kendimi zorlayıp 5 yumurta akı tüketiyorum:) 1-2 saat sonrada aynı öğünümü yiyiyorum:)

0|0
    0|0
  • bende yeni başladım. seni işin piri ile tanıştırayım. @igrencapachecikoo kanka gel senlik mevzu

0|1
    0|0
  • Spordan 2 saat önce birsey yeme eğer bişey yiceksen de çikolata ye kakolu süt iç spor sonrası muz ye tavuk yemeyi düzenli hale getir düzenli beslen ve programlı çalış

0|0
    0|0
  • Takviye kullanıyorsan spordan önce karbonhidrat almalısın spordan sonra protein almalısın spora başlamadan 10 dk bantta ısın hem sakatlanmaları önler hemde kalbin büyümemesini önler.

0|0
    0|0
    • 20 dk eliptik 20 dk yürüyüş 120 tane ip atlatıyor cardio için fazla dimi sonra 4x10 halinde başka şeylere çalıştırıyor sonra git diyor haftanın 4 günü gel diyor

• Tam olarak vücut geliştirmedeki amacın nedir onu söyler misin kilo verme veya alma veya geliştirme?

• 159 boyum var 44.60 kiloyum 3.80 kilo yağım var bu yüzde %8.60 oluyor kas oranım 8.78 %19 küsuratlı bir şey ben 3 4 kilo alıp vücut yapmak istiyorum hafif karın kası ilk uç ay spora yazıldım biraz faydasını görürsem devam edeceğim 1 yıl daha

• @buzadam11 bu arkadaş yardımcı olur. Kolay gelsin

0|0
    0|0
  • spordan önce ve sonra yemek ye

0|0
    0|0
  • Sabahları yumurta beyazı fazla tüket ve tavuk yemelisin bol bol 👍🏼

0|0
    0|0
  • Ben sporcuyum fitnes bilek guresi futbol vs yspiyirum yardimci olsbilirim

0|0
    0|0