Sizce hangi biçimde çalışmak daha doğru?

Amacım tamamen dayanınıklığımı, kondisyonumu yani nefesimi güçlendirmek her sabah 1200 m jogging koşusu yapıyorum 1200 metreyi 9 dakikada bitiyorum o tempoda koşuyorum. Sizce kondisyon için 1200 m de kalıp koştuğum süreyi mi düşüreyim yoksa süreyi önemsemeden mesafeyi mi arttırmalıyım? Lütfen gerçekten bilgisi olanlar yazsın dediğim gibi amaç sadece kondisyon zayıflama amacı yok :)

0|0
0|4

En İyi Erkek Görüşü

• İstanbuldaysan çalıştırabilirim. Besyoya hazırlanıyorsun galiba. Halic üniversitesi son sınıf antrenörlük ögrencisiyim.

0|0
    0|0
    • internetteki insana güvenip çalışmaya gelecek insan değilim kimin ne olduğu belli olmuyor kusura bakma da sen bana yapmam gerekenler konusunda buradan yardımcı olabilir misin?

• güzel tamam mesafeyi arttırmaya bakıcam sonra vücut buna alışınca artık süre ile ilgilenirim teşekkür ederim bilgiler için istediğim zaman soru sorabilir miyim hesabınızı takip ediyim

• Rica ederim, istediğin zaman soru sorabilirsin baktığımda cevaplarım takip edebilirsin

Erkekler Ne Diyor 3

• cok iyiymiş

1|0
    0|0
  • Dayanklikigini artiracaksan mesafeyi uzat daha sonra uzanan mesafenin suresini kısalt daha sonra bu mesafeyi topuklarini yere degdrmeden koş daha sonra agrlık altında koş , ama kaslarını gevşetecek herseyden uzak dur :) anladn sen

1|0
    0|0
    • 1200 ü zor bitiriyorum biraz kondisyonum eksik kaç m ye kadar çıktıktan sonra süreyi önemseye başlamalıyım? Ne yaparsam kaslarım gevşer ki hiç kas gevşetici sürmüyorum ağrım olmuyor

• öyle tabii kolaya kazanç mı var :)

• Gönlünce olsun :)

• kondisyon istiyosan mesafeyi arttırmalısın

1|0
    0|0
    • öyleymiş teşekkür ederim 1200 m ye 9 dakika çok mu yavaş bir tempo yetersiz mi :)

• ben yazın koşu yapıyodum orta tempoda 3.2 km yi 15 dk da bitiriyodum ama kondisyon istediğin için yeterli mesafeyi arttırmana bak ben profesyonel değilim ama bir ara koşuya baya merak sarmıştım 12.8 km yapmıştım rekor olarak 7-8 aydır koşmuyorum canımı istettirdin bak :D

• koşmak iyidir koş koş ben besyo için yapıyorum bunu :D

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...