1 senedir ne agirlik artitabiliyorum ne de kutle aldim neden olabilir?

1 senedir ne agirlik artitabiliyorum ne de kutle aldim neden olabilir?

Yas 18 kilo 90 boy 182 ... Gunde 300 450 aradi karbonhidrat 150 200 arasi protein 3200 gibide kalori aliyorum

0|0
0|2

En İyi Erkek Görüşü

• Aynı ağırlıklarda kalmanın ve kütle alamamanın 3 sebebi var genel olarak;
    -Overtraining
    -''Yeterli'' değil de doğru ve yeterli beslenememek.
    -Uzun süre aynı antrenman programına bağlı kalmak

Overtrainingin anlamı; Haftada 6-7 gün idman yapıyorsun ve idman şiddetin yüksek eğer kaslarını yeterince dinlendiremeyip, iyi besinler tüketemiyorsan overtraining olursun, kas kaybı yaşarsın ve çalıştığın kilolar sana ağır gelmeye başlar vs vs vs.

-Doğru beslenmek çok önemli, önemli olan karbonhidratı, proteini ve yağları ne kadar aldığın değil, bunları hangi besinlerden, doğru periyotlarda alıp almadığın önemli. Tabiki büyümek istiyorsan günlük yaktığın kalori miktarının (metabolizmanın yaktığı kalori dahil) üstüne çıkmalısın ama karbonhidratı jelibondan da alırsın esmer pirinçten'de önemli olan beslenmenin içeriği.

-Uzun süre aynı antrenman programına bağlı kalmak pek iyi sonuç vermez. Ben kendime ve üyelerime en fazla 4 ayda bir programlarını değiştiririm (İleri seviye üyelerime) yeni başlayanlar için bu süre 2 ay'a kadar düşer. Kaslarının çalıştığın programa adapte olma süresi 1.5 aydır. 1.5 aydan sonra gerçek gelişim başlar o programı yaparken ve artık 4 aydan sonra vücudun programı ezberleyecektir ve ilk aylarda aldığın sonuçları hiçbir zaman alamayacaksındır. O yüzden adeleyi şaşırtmak, programını güncellemek bunlar çok önemli.

Umarım yardımcı olabilmişimdir..
    -P. T

0|1
    0|0
    • Zahmet edip yazmissin tesekkur ederim. Hafta ici hergun 5 gun idmanim var gogus sirt bacak omuz kol gibi beslenmemde abur cubur yag vs yok denecek kadar az antrenman programimida ayda 1 kere degistiririm

• tamamdır sağolasın :)

• rica ederim kardeşim

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor...