Bunu biliyor muydunuz ? arkadaşlar

asya'nın yüksek dağlarında yaşayan bir tür erkek ceylanın karın derisi altındaki bir bezden çıkarılan güzel kokulu madde.mis. veya misk adı verilen koku dünyanın en güzel kokusu olarak kabul ediliyomuş çoğu kişi tarafından ve bu koku sadece ceylanda varmş , bazı firmalar bu kokuyu yapmaya çalışmışlar ama olmamış gerçeği gibi , birde Kuran'a göre cennette bulunan özel bir kokuymuş. link

0|0
4|12

En İyi Erkek Görüşü

• şöyle birşeylerde demiş Vedat Ozan amatör bir parfümcü "-Misk ise özel bir geyik cinsinin midesi ile cinsel organı arasındaki bir bezedir. Misk Sanskritçede testis anlamına gelir. Gerçek misk çok pahalı. Geyiğin testislerinin üzerinden alınabilmesi için hayvanın öldürülmesi gerekiyor."

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• hayır bilmiyordum

1|0
    0|0
  • Yanlış bilmiyorsam bu na miks'i amber de diyorlar.

1|0
    0|0
  • ßiliyorduk :)

1|0
    0|0
  • oooovv enteresan

1|0
    0|0
  • cennette bulunuyorsa bu sınanmış dünyada ne işi var ki?

1|0
    0|0
  • miski amber duymadın mı hiç :)

1|0
    0|0
  • üzülüyorum şimdi ceylanların haline

1|0
    0|0
  • ben balinalardan alınır diye biliyordum

1|0
    0|0
  • hmm olabilir evet Allah dunyada nice mucizelere yaratmistir bu da onlardan biridir hatta kuranda bile hayvanlarda sizin icin mucizeler vardir ibret alip sakinin diye gecer

0|0
    0|0
  • teşekkürler blmiyordum sayende öğrendim sağoll

0|0
    0|0
  • Cennetin kokusunu kim almış ki cennetin kokusuyla bir ceylanın herhangi biryrindeki kokuyu mukayese etmiş.. Güzel koku olabilir hatta dünya'daki en güzel koku olabilir ama cennetle kıyaslanması kötü olmuş :(

0|0
    0|0
    • gül kokusuda cennette varmış , dünyadada var..peygamberimiz cennetin habercisi dünyadaki müzicelerdir demiş

Kızlar Ne Diyor 4

• karnının altında kan pıhtıları oluşuyo ve bunlar bir süre sonra dökülüyo. toplanan bu kanlardan -senin de dediğin gibi- dünyanın en güzel kokusu elde ediliyo. şimdi koku şahane o numara beş yıldız olabilir ama ne bileyim insanda bi önyargı oluşturuyo ceylanın karnında kan toplanıyomuş da kuruyup dökülüyomuş da...

1|0
    0|0
  • bunu biliyordum evet.

1|0
    0|0
  • blmyrdm

1|0
    0|0
  • misk-i amber çok beğendiğim kokudur. amberin de balinanın kusmuğundan elde edildiğini öğrenmemle birlikte hayal kırıklığı yaşamıştım. tuhaf bir olay dimi? maddenin yolculuğu nereden nereye :)

0|0
    0|0
    • :D demekki herşeyi araştırmamak gerekiomuş sevdiği bişeyden soğuyabilio insan:)

Yükleniyor...