Batıl inançlarınız varmı ?

Batıl inanç , özellikle bizim gibi kültür farklılığı bol olan toplumlarda daha çok bulunur . Sizin batıl inancınız nedir veya tanıdıklarınızın ?

0|0
11|8

En İyi Kız Görüşü

• eğer ben negatif bir ruh haline büründüysem düşündüğüm bütün kötü olaylar gerçekleşiyor batıl inancım yok ama bu böyle işte o yüzden zorda olsa sürekli olumlu düşünmeye çalışıyorum yıllar önce ya çok sevdiğim biri ölürse ne yaparım diye aklımdan geçirmiştim ve çok üzülmüştüm 1hafta geçmedi çok sevdiğim bir insanı trafik kazasında kaybettim sanırım bazı şeyleriolmazdan önce hissedebiliyorum ama çok kötübir şey bu :(

0|0
    0|0
    • Beyin dalgalarının çok kuvvetli bir etkisi olduğu ve yaptırımlara sahip olduğu söyleniyor mesela örnek vermek gerekirse binlerce insan bir binanın yıkılmasını düşünüp buna yoğunlaştığında o binanın yıkılabilme ihtimali olduğunu söylüyorlar şimdilik beynin gizemli konularından birtanesi ama bu başınıza gelen olaylar aklıma direk bunu getirdi karamsar ve negatif düşüncelerle fazla yormayın zihninizi gerçek olmasa bile sizi huzursuz eder karamsarlığa iter mümkün olduğunca canlı ve neşeli kalın :)

• Umarım gerçekleşir :)

• uğursuzluk getirdiğine inanılır.

Kızlar Ne Diyor 10

• inanmasam da merdivenin altından geçmem =/ genelde ne olusa olsun çift sayıda bırakmaya çalışırım

0|0
    0|0
  • büyü kitabım var :D daha doğrusu psişik güçler hakkında. iyi fal bakarım kabuslarım gerçekleşir anneannemin annesi falcıyd annemde fal bakar :D bizim ailede medyumda vardı atalarımızda :D ayrıca merdiven altından geçmem inanıp inanmadığımı bende anlayamadım :)

0|0
    0|0
    • Metafizik ile ilgili konuları çok merak ettim hakkında makaleler okudum hipnoz ve hipnoterapi adında bir kitabım vardı bir arkadaşa verdim uçtu gitti öyle bilimsel olarak metafizik henüz kabul edilen birşey değil kanıtlanamayan çok olay var fakat ben çoğunun insana kendi zihin gücünü ve beyninin iradesini kontrol altına almayı öğrettiğini düşünüyorum başka ülkelere ışınlanarak gezmek gökyüzünde uçmak vs bana boş laf geliyor biraz .

• Teşekkür ederim iyi niyetiniz için sizede iyi geceler kendinize iyi bakın :)

• düşündümde hiç yokmuş

0|0
    0|0
  • batıl inançsızım

0|0
    0|0
  • yok

0|0
    0|0
  • siyah kedi görünce saçımı cekerim inandığımdan degil alışkanlık diyelim

0|0
    0|0
    • Kara kedilere düşmanlığın kökeni ortaçağ avrupasına dayanır . Kara kedi besleyen erkekler satanist , kadınlar ise cadı olarak görülür ve engizisyon mahkemelerinde genelde idamla yargılanırdı .

• fal ve burclar :)

0|0
    0|0
  • İnançsızım.

0|0
    1|0
    • Aynısı sanada ''Ne güzel hurafelerden arındırılmış bir zihnin ve bedenin özgürlüğü''

• annemde birsürü var. mesela terlik yada ayakkabı ters dönerse hemen düzeltir ya da evde şemsiye açılmaz uğursuzluk getirir gibi gibi saçma sapan inançlar. :/:/

0|0
    0|0
    • Peki yanlış olduğu konusunda uyarmaya çalıştınızmı hiç ?

• Babannemdede çok var elinden kayıp düşen bir bardağı alır yere atar kırılması lazım yoksa başıma kaza bela getirir der . Bir kere elimden bir bardak kayıp düştü inadına alıp kırmadım hala başıma birşey gelecek diye bekliyorum :) şakayla karışık bazen onada söylerim bunu amaan biz öyle gördük diyor oda :)

• evet bizdede var o bardak olayı:) yalnız bardağı ben kırsam kıyamet kopar, kendi kırınca şer kırıldı :)))

• Benim yok böyle şeylere inanmam ama babam genelde elinin içine tuz döküp omzunun üstünden fırlatır.

0|0
    0|0
    • Peki neden neye karşı yapılır bu ?

• Birkaç kere bu davranışı karşısına olumlu bir sonuç çıkarmışsa insan psikoloji gereği alışkanlığa dönüşmesi gayet normal .

• Olabilir evet mantıklı.

Erkekler Ne Diyor 8

• dünyanın merkezinde kocaman bir patates olduğuna inanıyorum.

0|0
    0|0
  • inançsızım önceden vardı şimdi çok rahatım.

0|0
    0|0
  • cenabet gezmenin kötü işler açacağını düşünürüm.gezmem onun için.ama bu batıl mıdır değil midir bilmiyorum.başka da yok.zaten batıl inancım var demek kadar mantıksız iş var mı.batıl işte :)

0|0
    0|0
  • olmazmı hacım cook..:D

0|0
    0|0
  • Saçma olduğu biliyorum, ama uğurlu olduğunu düşündüğüm bir çakmağım var yanımdan ayırmıyorum.

0|0
    0|0
    • Anladım . Aslında bu tarz şeyler uğurdan ziyade insanın kendini psikolojik ve manevi olarak rahat hissetmesini sağlar bir çeşit ilizyonda denilebilir bana göre gereksizdir ama iyi etkileri olduğu düşünülüyorsa kimseyi yadırgamamak gerek taşınabilir sevgilinin anne babanın resmini taşımak kadar normal bir davranış

• Aynen öyle birde o çakmak dedemin hediyesiydi,o yüzden manevi değeri de yüksek benim yüksek.

• İnançsız olduğum için yok

0|0
    0|0
  • hayır çok yok

0|0
    0|0
  • valla dini konulardan bırakın batıl inançları neye inanacağımızı şaşırdık her kişi doğru yanlış,bildik bilmedik şeyler söylüyor,ama ben şimdi bunları yazıyorum diye benide ataistmidir nedir diye düşünmeyin allahıma inanıyorum ama gerisini artık öbür tarafta görücez tabi orasıda varsa :))

0|0
    0|0
    • Bence insan kendi etik ilkelerine ve mantığına uyan şeylere inanmalıdır . Herkesin aynı şeye inanması ve ona yönlenmesi zaten toplumda yanlış olan birşeyler olduğunu gösterir . Farklılık ve zıtlık her zaman güzel şeylerdir . Ben ateistim ne batıl inancım var ne cennet cehennem . Benim cennetimde dünya , cehennemimde dünya . Kesinliği olmayan 2. bir dünya yerine varolan ve kesinliği olan bir dünyayı cennete çevirmeye uğraşmak tek amacım ben bunu başaramasamda umarım birgün başarılır :)

• aslında mantıken çok haklısın.ama bildiğim kadarı ile insanın kaderini bilen allah belirli noktalarda insanın kaderini belirlemiş,sonuçta ben burda şimdi sana yazıyorsam bunu bana allah yaptırmıyor dimi ben kendi emellerimle yazıyorum sana yemek yerken kendi kendime yiyorum allah yedirmiyor sonuçta bu tür şeyler kader değil yani insanın belirli bir noktaları sadece kader örnek allahın verdiği kaderlerden bir örnek ben fakirimdir sen zenginsindir işte bu allahın kaderinden bir örnek

• Buradaki mantıksızlıklar sadece birer örnekti daha bir çok mantık hataları ve işlem hataları var ama İslamiyeti en çokta Dünya'nın gözüne öcü diye sokanlar yine bunun temsilcileri olmuşlardır 4 halife döneminden sonra ki halifeler peygamber sözü gibi lanse ederek islamın özünde belirgin farklılaşmalar yaratmışlar gerek tarihi metinler gerek günümüzdeki islam şartlarını karşılaştırdığımızda arada çok farklar var . Yine aynısı Hristiyanlık içinde geçerli

Yükleniyor...