Hayatınıza siz mi yön verirsiniz?

hayatınıza sız mı yon verirsiniz , yada hayat sizi nereye götürürse oraya mı gıdersiniz ? hiç düşündünüz mü .. hayatmı size yön veriyor yoksa siz mi hayatı yönlendirirsiniz ? hiç düşündünüz mü ?

0|0
15|18

En İyi Kız Görüşü

• Kader hayatımızın önceden çizilmiş olması demek değildir. Bu sebepten, " ne yapalım, kaderimiz böyle" deyip boyun bükmek cehalet göstergesidir. Kader yolun tamamını değil, sadece yol ayrımlarını verir. Güzergah bellidir ama tüm dönemeç ve sapaklar yolcuya aittir. Öyleyse ne hayatının hakimisin, ne de hayat karşısında çaresizsin..

2|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 14

• 22 yaşındayken düşünmüştüm.Çemberin içinde miyim yoksa dışında mı?

O zamanlar hayatıma yön vermek daha kolaydı ama şimdi daha fazla robot var daha güçlü bir kumanda...Hayatın önüme çıkardığı fırsatları değerlendirmeye çalışıyorum,bu bazen istediğim yönde oluyor bazen tam tersi.Yani bazen hayat beni yönlendiriyor bazen ben hayatı yönlendiriyorum.

Kurt Vonnegut'un Harrison Bergeron diye güzel bir hikayesi var yalnız biraz fazla distopik ,okursanız göreceksiniz benzer durumlarımızı...

0|1
    0|0
    • cok guzel bır cevap .. ızlenım vede yanı sıra cok guzel bır ornek .. gercekten tebrık ederım

• Kaderimin cizdigi yönde kendi kararlarimi alarak ilerlerim

0|0
    0|0
  • ben yön veririm ama kadere de inanırım

0|0
    0|0
  • tabiki ben yönlendiririm kimseye hayata bile izin vermem bi şeyi yapana kadar uğraşırım sevgilim ailemde dahil kimse bana karışamaz

0|0
    0|0
    • sevgılı ve aıle karısmasından zıyade ... secımlerınızı sız mı yapıyorsunuz yanı kaDERım buymus deyıp oluruna mı bırakıyorsunuz dıye sormustum ... cocukken ıdeALINIZ neydı mesela ?

• ALLAH basarılarının devamını nasıp etsın .. inşallah ıdeallerıne hedefıne ulasırsın

• Çok düşündüm biraz ondan biraz bundan diye düşünüyorum :D Şu anki başarılarım da tesadüf olmadığıı biliyorum.

0|0
    0|0
    • basarılarınızın tesaduf olmadıgını dusunuyorsunuz .. peki ya kaybettıgınız zaman ?

• kaybetmem yazacaktım ''de'' yanlış olmuş kafam nerde bilmiyorum :D

• :))) kaybetmesını bılmeyen basarıyı da bılemez

• kararları kendim veririm

0|0
    0|0
  • Bana hayat yön veriyor. Maalesef.

0|0
    0|0
  • hytma yön veren benim

0|0
    0|0
  • ben elimden geleni yaparm bakalım kader ne göstericek :)

0|0
    0|0
  • dönüm noktalarında devreye ben giriyorum onun dışında hayat kafasına göre takılıyor

0|0
    0|0
  • tabiki de ben

0|0
    0|0
  • surukluyo hayat beni resmen :) hayirlisi be gulum :D

0|0
    0|0
  • Hayatlarına kendi yon verdigini sanan cok kisi oldugunu dusunuyorum

0|0
    0|0
    • aynen öyle arkadaşım bunlar neyin ne olduğunu bilmmiyorlar sonuç belli aslında...

• mucadele ruhu onemlıdır .. yenebılırsın unutma

• rapunzel iyi baş etmişsin arkadaşla hakkaten yaa inanın bana varya anlatsam size başıma gelenleri inanmazsınız ben böyle istemiyorum benim böyle istememeden kaynaklı bir şey kesinlikle değil hanii yukarıdan bir ayar var bu kader konusunda yine elimden geleni yapıyorum çabalıyorum fakat yine olmuyor

• ben kendim yön vermeye çalışıyorum ama hiç bişey istediğim gibi olmuyo

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• Leonard Cohen'in ''lover lover lover'' şarkısında

-dedi kilitledim seni işte bu bedene. bunu bir çeşit imtihan olarak yaptim, onu bir silah gibi de kullanabilirsin, gülümsemesini de sağlayabilirsin bir kadının. ''diyor''

Velhasıl kelam hayatımıza yön vermek için tasarlanmışız. Bunu birazda tercihlerimiz belirleyecek...

0|1
    0|0
  • Sıradan insanlar:bu ay bir milyarlık gelirim var o halde en fazla bir milyarlık harcama yapabilirim.

Sıradışı insanlar:bu ay bir milyarlık harcama yapıcam o halde en az bir milyarlık kazanç elde etmeliyim. ;) Sıradışı olun,hayat sizi değil siz hayatı şekillendirin tıpkı benim gibi :)

0|0
    0|0
  • Şu zamana kadar amaçsız ve hunharca belirledim hayatımı ama şuanda belli amaçlarım var ve dua edip hayatıma yön vermeye çalışıyorum.

0|0
    0|0
  • ben yön vermeye çalışıyorum ama istediklerimi yaşayamadım henüz bunun için çabalaıyorum

0|0
    0|0
    • inanmak basarmanın yarısıdır

• teşekkür ederım .. ben cok okudum cok dınledım .. ama dedıgın kıtabı okumadım acıkcası onu da yarın alıp okuyacam tsk ederım

• hemen söylüyorum ''düşüncenin iyileştirici gücü'' mavi kapaklı bir kitap internetten spariş verebilirsin dışarıda yok haberin olsun ben onu okuyorum şuan çok güzel olumlu düşünce hayatı etkiliyor bu kesin özellikle hipnoz çok etkili ben bu seansı gördüm çok değişti hayatım o seanstan sonra istediklerimi bir bir yaşadım...

dediğim gibi sonuç değişmez ...

• Güzel soru bu aralar bende buna bakıyorum...hayataaa hiç birşeye tam olarak yüzde yüz yön veremeyizzz ancak

İnsan kendie hayatı yön verdiği durumlar vardır...

iki dıştan etkiler vardır...

birde nazar pek inanmasamda insalarda göz nazrıda vardır...

yani demem o ki...hayata yönünü hem beliryeceğim hemde beilrleyeceğimiz alanlar...vardır...

bize düşen hayırlısı neyse ..o olsun demek:)

0|0
    0|0
    • hayırlısını bulmak ıcın beynımızın ve nefsımızın yonlendırdıgı bırseyler olması gerekmezmı ?

• bilmeme yine hayırlsısı demek:))

• valla birbiriyle karışık ilerliyoruz

kadericiyimdir

kader yol ayrımı çıkartır ben yönü seçerim

kaderde yönlendirir

0|0
    0|0
    • su an kı sorunun kader ıle alakalı yoktur ama :)) dıkkatlıce okur ısen

• :D

yaf hayatı b ukadar dikkatli yaşıyor musunuz diye sorsana :D

hatta dur ben sana soruyom şimdi :D

soru ile cevap bütün olsun

noktalamalar düzgün olsun :D

vişşş

• ben hayatı her zaman dıkkatlı yasarım ... ne kazandıklarımın nede kaybettıklerımın arkasından asla ben yaptım ben ettım demem .. şükür olsun yaradana der gecerım .. daha cok caba sarf ederım

• şu ana kadar hayat götürdü hep beni

0|0
    0|0
  • hayat alıp götürüyor oturup izliyoruz

0|0
    0|0
  • Abi ne okuyorsun sen ya :)

0|0
    0|0
    • neden kı yaa :D sorularımı begenmıyon mu :S

• :))) dusuncelerın gelısmesı ... :))) unutmakı hayatta her sorunun cevabından bır soru daha turetırsın .. ..ama kısılık uzerıne sorma sebebım kendı dusuncelerım kendı fıkırlerımın baska ınsanlar ıle pekışıp pekişmediğini merakımdan ... bı nevi . Benchmarking yani kıyaslama

• Tamam abi anladım şimdi :)

• her insan doğumundan sorumlu değildir ama finalinden sorumludur. her insan kendinden sorumludur. kendi kendine hayata yön veremiyorsa köledir.

0|0
    0|0
  • yön derken ? hayata göre yaşıyosun işte bardaktaki su misali.. evrim geçire geçire...

0|0
    0|0
  • ben yasiyorum , keyif yapiyorum aradada Üniye gidiyorum , Hayatla bilmemneyle ugrasmam o kadar ...

0|0
    0|0
  • BAzen ben, bazen hayat..

0|0
    0|0
  • koyver gitsin dediler

kodum gitti

0|0
    0|0
  • yok şu anda hayat yön veriyor

0|0
    0|0