Squat tam olarak ne ise yarar?

İki haftadır ağırlıksız squat yapıyorum, çoğu kişi bacakları kalinlastirir kalçayı buyutur diyo. Benim bildiğim bacağı kalınlaştırmaz sadece sikilastirir, sarkiklari toplarlar ve kalcayida buyutmez diklestirir ve daha düzgün bir gorunum ortaya çıkar. Böyle değilmi benmi yanlış biliyorum kafam karıştı. Yardım edin

0|0
3|4

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• senın bıldıgın dogru.
    popoyu kaldırır sıkılastırır ve bacak kaslarını guclendırdıgı ıcın sıkılastırır ve kalınmıs gıbı gorunmesını saglar ama yaptıgı kaslarla alakalıdır.

1|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 3

• Ağırlıklı yaparsan kalınlaştırır ağırlıksız yaparasan sıkılaştırır ama öyle 2 haftada bişey bekleme:)

1|0
    0|0
    • Aynen, devam ediyorum zaten:)

• bir sure sonra? bir iki ay falan

• Yani ortalama olarak ağırlıkları azar azar attırarak devam edersin:)

• Squat sonucunu merakla bekliyoruz ama ;) Fotolu olarak

1|0
    0|0
  • vücudunun birçok kasını ve eklemlerini çalıştırır ve poponu kaldırır.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Dediklerin doğru. Vücudunun ağırlığını parmak uçlarina ya da bele vermek, dizlerin parmak uçlarını geçmesi ve yanlış nefes alma gibi seyler benim en çok gördüğüm hatalar. Yanlış yapanların sonuç almaması ve bu gibi şikayetleri olması normal.

1|0
    0|0
    • Agirligimi topuğa veriyorum

• Dik ve sıkı olduktan sonra aynı sekilde arttırarak devam ettim ondan sonra büyüdü. Ama hepten bırakırsan sıkılığını kaybeder. Birakma devam et.2 senedir günlük yapıyordum ben. Haftada 2 ye düşürdüm. İstediğin sonucu aldıktan sonra yavaş yavaş azaltıp belli bir sayıda sabitlemeni tavsiye ederim.

• Anladım, yanı ilk başta sikilasir ve diklesir. Çok yapılırsa buyur

• bacak kaslarını güçlendirir. Vücudun alt kısmını toparlar

0|1
    0|0
Yükleniyor...