Sağlık için spor hakkında birkaç sorum var.

Birincisi; Hangi sporu dalıyla ilgileniyorsunuz bir de faydasını ne kadar zamanda hissettiniz.

Sizce beden için en etkili spor hangisi..

ikincisi; bir arkadaşım en etkili ve kolay sporun (eğer hiçbir şey yapılamıyorsa) şınav çekmek olduğunu söylemişti, bir defa bile yapamadım.. nasıl yapmaya başlarsam başarırım bunu gerçekten de vucudu formda tutmak için etkili mi?

son olarak ben bir bayan olarak kas yapmak istemiyorum. Kas yapmadan vucudu forma sokan hareketler var mıdır?Plates kas yapıyor mu?

0|0
8|10

En İyi Erkek Görüşü

• plates yavas yavas etlerinin ve kas dokusunun sıkılasması anlamına gelmektedir yavas kilo verirsin ama verdiğini geri alman uzun sürer...kas yapmak için ağırlıkların altına girmen gerek diyorsan ki benim kasa ihtiyacım yok fitness haraketlerini yapacaksın bi anda şınav çekilerek form tutulmaz ..ben hem kardiyor yapıyorum kilo vermek için hemde kas için body yapıyorum 6 haftada 12 kilo civarı verdim...kas istemiyorum diyorsan kasların toplanması için hafif derecede agırlık takarsın...kardiyor tam bir kilo verme işidir...tabi bunun yanında tuz seker yağ çikolata keseceksin bogazınıda bunları kesmeden kilo vermen imkansız gibi birsey sporda 3 saatte 400 kalori versen bi brown yediğinde 500 kaloriye yakın enerji alıyorsun demekki bi işe yaramıyor ... :) kardiyor senin için hem form hemde zayıflama için yeterli olacaktır...

1|0
    0|0
    • kilolu değilim...Sporla ilgilenmek istiyorum sadece...

Bir de sporcular sporu bırakınca vucutları çok kötü olurmuş, devamlılık gerekiyormuş doğru mu bu?Bu konuda bir bilginiz var mı

• :) öyle değil mi ama kilolusun demedim yani :))

Erkekler Ne Diyor 9

• Sakın şınav çekme kol kasların gelişir bir bayan için hoş bir görünüm olmaz , belirli periyotlar halinde mekik çekebilirsin , kalça ve bacak egzersizleride çok iyi olur .

1|0
    0|0
  • şınav çekmek bir bayanın forma girmesinde hiç bir işe yaramaz.

kas almadan forma girmek istiyorsan pilates yapabilirsin. sıkılaşmayı sağlar. ayrıca yüzmeye gitme imkanın varsa bu da oldukça faydalı olacaktır.

1|0
    0|0
  • ilk olarak 3000 m koşocusu,havalı silahlar atıcısı ve bisikletçiyim.

ikincsi beden için en etkili derken ne tarz bir etki istiyorsun.

fitness adı üzerinde vücudu kas yapmadan forma sokmak için geliştirilmiş bir yöntemdir.

1|0
    0|0
  • 18 yasımdan bu yana BB yapıyorum.yaklaşık 5 senedir işte.faydasını ise kondüsyon yuklemesi sonrası hissettim.bu da benim icin yaklasık 3 ay gibi bir sureye es degerdi.vucudum alıstıgında kendimi daha guclu ve zinde hissettim.ben BB yapıyorum ama size yuzmeyi onerebilirim.kesinlikle mukemmeldir.zaten BB sonrası yuzmeyi severim.arkadasın kısmen dogru demis şınav çok faydalıdır.ama mekik cok daha onemlidir.BB acısından bakarsam olmazsa olmazdır benim icin mekik.

1|0
    0|0
  • muay thai salonu varsa yazıl hemen. hem sert hem fit olursun al sana örnek bir bayan...google yazarsan Soumia muay thai

0|0
    0|0
  • bu cahillikle hic baslama spora daha iyi

1|0
    3|2
    • kimse anadan doğma oğrenmıyor bunları eksi.

• ortaokulda bile biyoloji dersi veriyolar kezbancigim

• hmm.. evet... Ben cahilim mellyyy kezban... Peki sen?

Sen nesin?

O çok değerli bilgi birikimini ve kültürünü, kızlar soruyor sitesinde yazılar yazarak insanlığa sunan bir bilim adamı mı?

• Kas yapmak o kadar kolay değil sen abartılı olmadan spor yap ister koş ister mekik çek şinav çek bir faaliyette bulun faydasını görürsün.

0|0
    0|0
  • Sakın şınav çekme kol kasların gelişir bir bayan için hoş bir görünüm olmaz , belirli periyotlar halinde mekik çekebilirsin , kalça ve bacak egzersizleride çok iyi olur

0|0
    0|0
  • Yüzmek her zaman iyidir.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• İşlerimi bir an önce halledip bir kaç ay ara verdiğim platesime dönmeyi düşünüyorum . :)) link

1|0
    0|0
  • Bunu tavsiye ederim... link

1|0
    0|0
  • plates kas yapmıyor vucudu sıkılastırıyor sadece spora ek takvıye aslında pılates ama nedense herkes sadece pılates baslı basına spor sanıyor.fazla spora vaktım yok açıkçası vaktım oldugu zamanlardada spor yapasım gelmıyor ama gunde mutlaka 45 dakıka slepper/stepper(adı degısıyor)yapıyorum bır nevı yuruyus ve gunde 150 tane mekık cekıyorum şınav sadece kolları guçlendırır bu arada

1|0
    0|0
  • Arkadaşın doğru söylemiş.İkinci olarak yürüyüş ve platesi öneriyorum.Pilates bütün vücudunu çalıştırdığı için kaslarını falan uzatıyor.

1|0
    0|0
  • Plates bende yapıyorum çok güzel vücudu esnekleştirip aynı zamanda sıklaştırıyor ayrıca kilo verdiğinde yağ yakımından sonra sarkma olmasını önlüyor. Arada bir dambılda çalışabilirsin.

1|0
    0|0
    • ne kadar sürede etkisini görmeye başladın peki?

• her gün 45 dk yaparsan kısa sürede görüyorsun 2 hafta kadar.. Kilo bakımından değil ama esnekleşme bakımından hissediyosun o esnekliği eklemlerinde..

• tenis ve hentbolll

0|0
    0|0
  • voleybol ve futbol

0|0
    0|0
  • voleybol

0|0
    0|0
Yükleniyor...