Karnım hariç heryerim ağrıyor spor yaparken?

Arkadaşlar ben spora 2-3 haftadır başladım, koşma, yürüme, kol geliştirme, karın egzersizleri, bisiklet herşeyi deniyorum acemice. Sabah yataktan kalktığımsa bir yerlerim sakat gibi yürüyemiyor, veya omzum ağrıyor vs. Tek çalıştırmak istediğim bölgem karnım ağrımıyor!! Normalde ağrıyabilen bir bölge mi karın? Zayıf bir insanım birtek ayva göbeğim var onu yok etmeye çalışıyorum belki de ordaki yağlar acısını engelliyor değil mi? Ya boşuna spor yaptığımı hissediyorum... Tabii minik birşeyler hissetsem de hemen 1-2 saat sonra kayboluyor o da. İncelsin, kas yapsın istemiştim oysa.

0|0
5|10

En İyi Erkek Görüşü

• Tabiki bu çok normal prenses zamanla vücudun alışmaya başlıyacak bunlar herkese oluyor hayır asla boşuna spor yapmıyorsun ve sakın sporu bırakma..:P

0|0
    0|0
    • Yok bırakmam bu saatten sonra :) koşmayı sevdim.

• Bak bisikleti ben diyecektim sana bisiklet çok iyidir en iyi spordur bacaklarını kuvvetlendirir bir saatte 600 kalori harcarsın bende her hafta sonu binerim hafta sonu 90-100 km yapıyorum gidiş dönüş deniz ve ormanda kullanıyorum genelde çünkü spor yaparken temiz hava çok önemli..:)

• Çok teşekkür ederim eig için :)

Erkekler Ne Diyor 9

• spora hergün gidersen verim alamazsn. özellikle yeni başlayan birisi için.
    o vücud alişması lazm zaman gerektiren birsey.
    ben bile her gün gitmiyorm 2 gün gidip 1 gün dinlendiriyorm vücud cünki gercekten agriyor. mesela hareketleri yanliş yaparsanda agri olur.
    karın egzersizi için ters düz mekik yapman sürekli kardiyo yapman gerekiyor. spordan sonra muz ye.

0|0
    0|0
  • kasın ağrıması geliştiğini ya da gerekli çalıştığını göstermez. muhtemelen sen daha önceden de mekik türü egzersizler yapıyordun bu nedenle kasların dirençli ve hamlamıyor. ağıran kas bölgelerin yeni yeni düzene girdiği için ağrı yapıyor yani gayet normal bir durum.

0|0
    0|0
  • Yeni başladığın için kasların hamlanmis laktik asit birikiminden ağrı oluşuyor volteren pomad ve muscoril pomad ağrısını alır zaten 2 hafta sonra hiç bişeycigin kalmaz fakat hareketleri doğru yapman önemli kafana göre yapiyosan hiç bir verim alamazsin ve kasları dinlendirmen önemli haftanın 3 günü spor 3 gün dinlenme şeklinde calismalisin. Tabi fitness 3 kelime ile tarif edilemez devamli takip edilmesi gerekir. Uzun konu

0|0
    0|0
    • Biliyorum tabii. Zaten üşengeçliğimden olsa gerek 3 gün gidip haftanın diğer günleri gitmiyordum kendime kızıyorum bu konuda.

• Bol protein ağırlıklı beslenn ve olabildiğince az ağırlık çok tekrar yap kaslarının şekillenmesi lazım hacimlesmesi değil. Karın kasin da gelişim yavaş olur ayva göbeği eritmek de bir hayli zor dur alt karın calismalisin haftanın 2 günü karın bölgesi çalışman iyi olur. Bisiklet güzeldir fakat bir bayanın ip atlamasi daha güzeldir. Parmak uçlarında hızlı bir şekilde. Nefes kontrolünü de iyi yapman lazım.

• Yağlar ağrıyı engellemez, demek ki karın kaslarını çalıştıramıyorsun. Orayı çalıştırmak zor zaten, mekik falan çekerken genelde düzgün yapamayınca karın kasları yerine sırtın, belin, bacakların ağrır daha çok.
    Sen yine egzersizlere devam et, orası da incelir. Karın, bel bölgesi en zor, en son incelen yer. Ama özellikle bel ağrısı çekiyorsan hareketleri düzgün yapmak için bir bilene danış, bu şekilde devam etme.

0|0
    0|0
    • Hah! Aynen. Karnım tabii ki haparken ağrıyor ama bel ve boynum yaparken daha çok ağrıyor (yanlış yapıyorım), tabii ki egzersiz yapmaya devam edeceğim koşu ve bisiklet.

• Bel, boyun ağrısı kötü ama zaten genelde hep öyle olur. Tam mekik yerine yarım mekik yap ve diğer taraflar ağrıyınca devam etme. Bölgesel zayıflama denilen şey aslında çok zor. Mesela çok iyi karın kası yapsan bile fazla kilon oldu mu yine orası kalın durur.
      Egzersizlerle kilon azaldıkça orası da incelecek, sadece karnını çok zorlamana gerek yok. Beli inceltmek için de en iyisi twist.

• Yanlış mı yapıyorsun acaba hareketleri

0|0
    0|0
  • karın çalışmasını az yapıyor olabilirsin ya da tam karnın yanmaya başladığında bırakıyorsundur. karın sıkılaşmasını istiyorsan ısınma hareketlerinden sonra hemen karın hareketlerine başla daha sonra vücudunun diğer bölgelerini çalıştır.

0|0
    0|0
  • Daha çok mekik çek karnın da ağrır

0|0
    0|0
  • Ilk zamanlar normaldir AMA bilincsiz calisiyorsun

0|0
    0|0
  • Dikkat et de bir yerini sakatlama bilinçsiz de yapma

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• İlk başlarda normaldir vücudun alışır, ama bilinçli çalışmalısın kendini sakatlama. Salonda çalışıyorsan bir eğitmenden yardım iste, evde çalışıyorsan birçok internet sitesi ve youtube kanalı var mutlaka bilinçli çalış.

0|0
    0|0
    • Evet internetten sürekli takip ediyorum, salonda çalışıyorum eğitmeni yok,

• Eğitmeni özel tutman gerek, salonun fiyatı gayet uygun ama eğitmen yok. Tek istediğim karın egzersizleri haricinde karın eriten veya kas yapan spor nedir? Koşu?

• Crunch, plank, front squat, back squat, overhead press.. Bunlar sadece birkaçı, hareketlere netten bir bak ama kesinlikle boş barla yap. Yeni başladın sakatlanma. Karın bölgesi için crunch çok tercih edilir ama ben plank öneririm, çünkü cruch sırasında 6 kas çalışır ama plank yaparken 20 kas birden çalışır.
      Bir de antrenmanların minimum 4 set ve her set ortalama 12 hareketten oluşmalı. Setler arasında başlarda 2-3dk mola verebilirsin daha uzun tutma.
      Antrenmana başlamadan önce en az 15dk cardio yapmalısın. Bisiklet veya eliptik tercih et, koşu değil.

• hemen öyle ayva göbek gitmez benimde ayva göbeğim var ben 50 kiloda olsam ki şu an kilo aldım :D ayva göbeğim gitmemişti tabi ben sadece diyet yaptım spor yapsam belki gidebilirdi neyse arkadaşım sabah o ağrıların nedeni halkın tabiriyle et kesmesi yani kaslarının fazla ısınmış olması asıl o ağrılar olmazsa boşuna spor yapıyosundur bir kaç ay içinde kasların düzene giricek o ağrılar geçicek zaten ama her defasında hızını arttır

0|0
    0|0
    • Valla az yemek yiyen biriyim (çok az) benim bile göbeğim varsa eğer diyet yaparak yağlar erimez ancak vücudun havası boşalır o kadar. Sağlıklı bir vücut için spor yapmak lazım çok yesen bile :) benim fikrim, tabii spor konusunda çok acemiyim hala ama tavsiye ederim,

• Yağların kirilmasi gerekirdi coktan dogru yaptigina emin misin

0|0
    0|0
  • Kaslarin yirtiliyor o yuzden bendede oluyorsu bir aralar

0|0
    0|0
  • Karın ağrımaz sadece yaparken kasıldığını yandığını hissedersin ayrıca bisiklet kalçayı büyütür

0|0
    0|0
    • Evet yaparken acayip ağrıyor. Ama sonrası hiç ağrımıyor, merak etmiştim,

• Bu arada sorun değil büyütsün ip gibiyim birazda büyüsün yani.

Yükleniyor...