"Kadın unutmaz; sadece sineye çeker. Zamanı geldiğinde ise iade eder" bu ifade doğru mu sizce?

Bugün Facebook'ta dolaşırken, bir arkadaşımın "Kadın unutmaz; sadece sineye çeker. Zamanı geldiğinde ise iade eder". şeklinde bir ifadeyi paylaşmış olduğunu gördüm.

Kim olduğunu bulamadığım D. Noel diye bir kişinin sözüymüş. İfade ilginç geldi ve anılarıma dayanarak ben bunun doğru olabileceğini düşünüyorum.

Siz ne dersiniz bu konuda ? Fikirlerinizi dökün bakalım ortaya, görelim bu sözün doğruluk derecesini :))))

P.S. : Yaşanmış örnekli cevaplar görürsem, yemem, yanında yatarım :))

Güncellemeler:
Şu sitenin prime time anında soruyu bir güncelleyeyim dedim :)))
En iyi cevabı seçmeye 3 saat 15 dakika kaldı :))

0|0
12|4

En İyi Kız Görüşü

• Ben asla yapılanı unutmam ama sineye de çekmem.Pat pat ne düşünüyosam söylerim.Öyle içimde tutma huyum yoktur.Ama bazen bazı şeyleri sonradan öğrendiğimdeyse bunun acısını zamanı gelince fena çıkarmak isterim...

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Valla doğru. İntikam ve entrika konusunda kimse kadınların eline şu dökemez. Kendimizi çok iyi korumamız lazım, mümkünse karşı cinsle cinsellik dışında ilişkileri minimuma indirmekte fayda var da diyebilirim. Cinsellikten sonra bile arkanızdan konuşulması muhtemeldir özellikle iyi bir performans gösteremediyseniz.

0|1
    0|0
    • Cinsellik dışındaki ilişkileri minimuma indirmek ilginç bir öneri olmuş :)))

Cevabın için teşekkürler.

Kızlar Ne Diyor 11

• Genellemeleri sevmem ama doğruluk payı olan bir ifade. Kadınların yapısı ile ilgili. Ben sıcağı sıcağına eteğimdekileri döküp "oh be, konuşup halletmesek içimde kalacaktı" derim, başkası yok saymış gibi yapar, ilk fırsatta koz olarak kullanabilmek amacıyla içinde bilhassa saklar.

"Kadınlar affederler, ama neyi affettiklerini asla unutmazlar." diye bir söz de var =)

1|1
    0|0
  • Kesinlikle dogru.Erkekler hala anlamakta gucluk cekiyor ama bence dunyadaki en tehlikeli varlik kadindir.Disiliginin farkinda olan her kadin her erkege istedigini yaptirabilir.Mutlu edebilir veya aci cektirebilir.Bir kadin duygusaldir,degerlidir,gucludur,sadiktir fakar cani yanarsa bunun hesabini odetir.En azindan cogu kadin boyledir ben dahil.Bununla ilgili yasanmis sayisiz olayim var ama en basitinden sunu soyleyeyim erkek arkadasim bazi davranislarinin cezasini ceker yani kisacasi ben ona kendi capimda ceza veririm bu cok basit seylerde olabilir tabi yaptigi yanlisa gore cezasi belirlenir ve ceker.(Ceza dedigim sadist biri degilim yani kucuk gecici kisitlamalar tipki filmlerde eslerden bayan olanin kocasina kizip o gece sevismek yerine arkasini donup uyumasi tarzi..)

1|2
    0|0
  • Evet o ben oluyorum :) İntikam almak gibi hiç niyetim olmadı ama hiç birsey yapmayarak, sineme cekgim, suskun kaldım ve yıllar sonra karsımda ağlayarak yalvarmasını izleyerek intikamımı almıs oldum. Bana sorarsan ben sadece içime attım, Allaha havale ettim. ve hala hiç bir sey yapmamaktayım! Eğer bu sineye cekmekse, evet dibine kadar çektim :)

0|1
    0|0
    • Evet yaptığın sineye çekmek. Ama sen zamanı gelince çektiklerini iade etmemişsin. Sadece seyretmişsin. Bu durumda şimdilik bir istisna pozisyonundasın diğer cevaplara bakılınca :))

• Sen mutsuz olma da o önemli değil diyelim..

• Bir şey fark etmiyor, öylede mutsuzum böylede :) tesekkür ederim

• eşimle çıktığımız dönemde eşim çok ama çok kıskançtı. üniversitede 1 tane bile erkek arkadaşım falan olsun istemiyordu. habire hesap soruyordu. okuldan çıkarken ara, eve gelince ara, ders arasında ara, ne giydin, kimle konuştun, telin niye meşguldü... vs vs...

ama benim bir sürü erkek arkadaşım vardı. hatta gurupça kızlı erkekli dersleri kırar bilardoya, yemeğe falan giderdik. tabi hergün bi şekilde yalan söylüyordum. suyuna gidiyordum. birgün bütün gerçekler açığa çıktı :)) tabi kavgalar falan... "bana neden bu kadar yalan söyledin. bunu haketmedim ben" dedi. ben de "beni o kadar sıkmasaydın ben de yalan söylemezdim. beni sen mecbur ettin" dedim. tartışma orda bitti. sonra bana bir daha aynı davranmadı. şimdi ise bütün gün erkeklerle çalışıyorum, onlarla yemeğe gidiyorum hiç bişey demiyor.

çünkü o ana kadar sürekli bişeyleri anlatmaya çalışıyordum. beni hiç dinlemiyordu. hep bu

gerçekle yüzleşeceğini bile bile yalan söylemiştim. zamanını bilmiyordum sadece... pişman değilim hiç hakim bey :))))

0|1
    0|0
  • kadın hırsı .ben kadınların fil hafızalı olduklarına her zaman ısrar ile söylerim.kendi adıma o an için sineye çekerim ve yeri geldiğinde dile getiririm.. olayı gündeme getirdiğimde( ben bunu yaptım ama sende zamanında şunu yapmıştın ) haz almıyor değilim..karşı tepki gelirse de bunlar gerçekler diyorum tabi ki ses çıkmıyor .bunu yapmayan kadın görmedim.. sırf bu haz için bile bir süre sineye çekmişliğim var

0|1
    0|0
  • doğru demiş.bende bu zamana kadar gerçekten öylemi derdim ama yaşayınca anlıyor insan.Allah hiçbir kadına sineye çekmeyi gerektircek bi durum sunmaz inşallah...artık yazmak konuşmak bile istemiyorum.bir kadının hayatını nasılmı bitirirl.emin olun erkekler bunu çok iyi biliyor ve yapıyor..

0|1
    0|0
  • Bi gun sevgilim benım resmime yorum yapıldıgı için o günü burnumdan getirdi sildim diyorum anlamıo dedim bu yaptıkları hiç unutmıcam bi resim için neler soyledin.. Günler sonra yaklasık 6 ay kendindi gemı ulastırma okur remin cekmiş koymuuusssss vee o buyuk gün bana yaptıklarının aynısını yaptım kızlar begenmıs yorum yapmıs burnundan getirdim resimi kaldırdı :)))

0|1
    0|0
  • İntikam soğuk yene bir yemektir'in başka bir versiyonu, doğrudur.

0|1
    0|0
    • Hayır bekledim ki siz bunu yazmazsınız ama ah klişeler!Kadın şeytan değildir de arada ona danışır diyelim bence

• Arada danışır diyelim tamam :))

• Ben de asla intikam gibi bir şey düşünmem ama eğer geri dönme gibi bir düşüncesi olursa güzel laf sokarım yani.

0|1
    0|0
  • kendimden bilirim.unutmam unutturmamda.akrep burcuyum.intikamı severim.kaşım kalktıgı an indirmek için intikam almam lazım..alırımda.kinci degilim.yapılan iyiliği de unutmam kötülüğüde..

0|1
    0|0
  • İsmimhakan erkeklerin yanıldığı bir noktada kadının hep affedici ve herşeyi kabul ediyor olduklarını sanmalarıdır.Kadınlar unutmaz kadınlar sadece erteler.Zamanı geldiğinde de

tak diye ona yaptığın tüm yanlışları ödetir.Bunu canlı olarak gördüm.

Komşumuz olan yaşlı bir çift vardı.Adam bayağı hastaydı zor yürüyor kendi yemeğini yiyemiyordu.Bir karısı vardı ki yani adamı paspas gibi yerde sürüyordu.Gördükçe içim çız ediyordu.Hatta içten içe kadına sinir oluyordum bu ne vicdansızlık diye.

Bir gün babamın yanında hayıflanıyordum bu kadın hakkında.

Babam zamanında bu kadını içip içip az dövmedi sırtında sopalar az kırmadı

bak şimdi o zaman ses edemeyen kadın fırsatını buldu canına okuyor dediydi.

Sonra vay be dedim demek bir kadına kötülük ederken iki kere düşünmek lazım.:D

0|1
    0|0
    • soru hortlamış :)

• Örnekli güzel cevap için teşekkürler.

Hortlayan soru iyidir, zira hala güncel olduğunu gösterir. Teşekkürler.

Erkekler Ne Diyor 3

Yükleniyor...