Türkiye'de çalışmak mı yurtdışında çalışmak mı sizce?

Önünüzde iki seçenek olsa ya gidip yurtdışında burdakinden daha fazla ücrete çalışacaksınız ya da burda ailenizle birlikte kalıp daha az bir parayla ama Türkiye standartlarının üstünde bir ücretle çalışacaksınız. Siz olsanız hangisini seçersiniz?

• Türkiye'de çalışmak
    10% (1)0% (0)6% (1)Oy Ver
  • Yurtdışında çalışmak
    80% (8)88% (7)83% (15)Oy Ver
  • İkisi de iyi kafana göre takıl
    10% (1)12% (1)11% (2)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
6|7

En İyi Erkek Görüşü

• uzun yillardir yurt disinda calisan birisi olarak turkiye standartlarinin ustunde fakat yurt disinda alacagindan cok daha az paraya razi olarak turkiyede calismayi tercih ederim

0|1
    0|0
    • neden peki?

• Haklisin avrupaya bi cikan pisman birde cikmayan

• ben ilk ciktigimda 1-2 sene calisir parami biriktirir ulkede bir is kurarim diye ciktim yola hicde oyle olmadi yillardir yurt disindayim ve ulkeye donersem ne is yaparim korkusu var ayrica yurt disinda ruh ikizim dediigim kadini bulup evlendim tabi oda farkli birsey ya turkiyede yapamazsa korkusu var vs vs kaldim iste senin anlayacagin anadan babadan uzak

Kızlar Ne Diyor 6

• Üçbeşon sene yurt dışında para toplar geri döner, burda iyi bir pozisyon bulmaya çalışırım ki öyle yapacağım.

0|1
    0|0
    • en mantıklı o gibi geliyor bana da

• Yurtdisinda yasayan biri olarak yurt disinda calismak diyorum !

Sigortan ilk gün ödenmeye baslar

Sene iki sefer cift maas

Senelik prim

Senelik izin 3-4 hafta

Kadinlar icin dogum izni 36 ay ...

0|1
    0|0
    • tüm AB ülkelerinde aynı şartlar geçerli mi peki?

• Ben yasadigim yeri yazdim :) ama sanirim almanyadada ayni kanun var

• heryer böyleyse çok çok iyiymiş ya

• Bu ülkede çalışarak zengin olamazsın. Yurt dışı tabii ki.

0|1
    0|0
  • Yurtdışı.

0|1
    0|0
    • şimdilik bana da o yakın geliyor

• Türkiye'de çalışmak ama yurt dışına iş gezileri falan olabilir ya da tatil için

0|0
    0|0
  • ekmek parsi nerde orda

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• yurtdışında çalıştım bir süre para biriktirmek için. ülkemde aç kalayım diyorsun belli bi süre sonra. güzel para kazanıyordum biriktirdim geldim...

0|1
    0|0
    • zaten benim de düşüncem öyle ama belli de olmaz gittiğim ülkeyi seversem geri dönmek istemeyebilirim

• Türkiye standartlarının üstündeyse ailemide kazanırım paramıda kazanırım fazlasında gözüm yok . Ama genelde Türkiye standartlarında emeğinin daha azını alırsın ve profesyonellik yerine bir kağıt parçası önemlidir işverenler için .

0|1
    0|0
  • Bölümüne göre değişir .Kimilerinde yurt dışında para bol :)

Bkz:Mekatronik müh.

0|1
    0|0
  • Kafa nereye biz oraya.

0|1
    0|0
  • kesinlikle yurtdışı

0|1
    0|0
    • ben de öyle düşünüyorum da bakalım ...

• 0|0
    0|0
Yükleniyor...