Ülkemizde Matematik dersindeki başarı oranı neden düşük ?

Ülkemizde Matematik dersindeki başarı oranı neden düşük ?Sorun kimde ?Neden başarılı değiliz bu derste ?

0|0
22|16

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 22

• sorun matenatik dersi veren öğretmenlerde çünkü matemetiği ezbere dayalı anlamsız bir sayı dersiymiş gibi gösteriyorlar. Matematik özünde çok eğlencelidir. Ve matematği eğlenceli bir hale getiren öğretmen sayısı ne yazık ki çok az olduğundan toplumumuzun matematiğe karşı ön yargısı vardır, başarı oranı düşüktür

1|1
    1|0
  • 'Diğer' ülkelere göre düşük. Sebebi tembellik ve uzak durmak tabi. Sorun kitap okumaya yönlendirmeyen öğretmenlerde.

0|1
    0|0
  • başarılı çok insan var ama eğitimin kalitesi parayla ölçüldüğü için bazıları kaybolup gidiyor okulu bırakıp çalışanı çok var

1|1
    0|0
  • ülkemizde başarılı olanların kıymeti çok biliniyor ya

2|1
    0|0
    • ÇOK DOĞRU DAHA ÇOK SEVİLİYORLAR HATTA KATILIYORUM SANA FARKINDAYIZ DURUMUN EN AZINDAN;)

• ben tersi bir örneğini görmedim.istisnası bile yok

• başarılı çalışkan olanlar daha çok sevilio bu böyle

• Çalışmıyor çocuklar; bu yüzden.

0|0
    0|2
  • Başarılı olanlar da var tabi ama insanların çoğu sevmiyor dersi. Ben çok severim zevkle çözüyorum

1|1
    1|2
    • :D matematiği sevmeyenler eksilemiş.Bende eksilerdim normalde ama sayınız çok az.Kıymetinizi bilmek lazım

• Böyle bir dersi sevdirebilecek öğretmen sayısı 1 eldeki parmak sayısını geçmez.Dersin zor olmasını bir yana bırak öğretmenler sevdirmek için bir çaba sarf etmiyor.Yapan yapsın, yapamayan beni ilgilendirmez havasında hepsi...

2|1
    0|0
  • Matematigi sevmeye sebebiyet verecek ogretmen sayisi cok az.

Liseye bir sey diyemem ama ilkokuldaki matematik ogretmenleri gercekten fazlasiyla egoist olduklari-en azindan benim duyduklarim, gozlemlediklerim diyeyim- icin biraz aktarim zorlaniyor ve insanlar temeli saglayamiyor.

En basitinden sevgili 8. sinif hocam gerizekalilar demekten ders isleyemezdi.

0|1
    0|0
  • Oyun çağında çocuğa kesir öğretip ,gezip tozma çağında trigonometri öğretirsen matematikten elbet korkulur.

1|2
    1|1
  • Çunku matematıkten korkutuluyor öğrencıler egıtım sıstemının sucu

0|1
    2|1
  • Çünkü zor olarak empoze ediliyor. Matematiğe karşı bir önyargı var. Bana kalırsa en kolay ders.

0|1
    0|0
  • İyi bir öğretmenle başlamak ve devam etmek lazım. Herkes matematik öğretemez ve öğrencinin kendisi kitaba bakarak öğrenemez.

1|1
    0|2
  • matematik zor ders olduğu için

0|2
    0|0
  • çalışılmıyor matematik emek isteyen bir ders

1|1
    2|2
  • Ben matematik başarısının tarih ve edebiyattan daha yüksek olduğunu düşünüyorum

0|1
    0|1
  • benimde bir matematiğim iyi o ne olacak

0|1
    0|2
  • Birbirimizi sevmiyoruz ilişkimiz hep sorunlu ilerledi en iyisi ayrılmak..

0|0
    0|2
  • çok kolay bir derstir boşuna büyütülmüşş

2|1
    0|1
  • tamamen önyargı

0|1
    1|0
  • kendi adıma başarılıydım ama bence fazla yükleme yapılıyor.yani ben lise de örneğin integral ve türevi gördüm sonra üniversite de birdaha gördüm aynıları bir tek matematik değil ders dağılımlarının saçma yapıldığını düşünüyorum öğrencilere fazla yükleniliyor.gerçi müfredat sürekli değişiyor şu anda nasıl bir düzenle ilerlediğini bilmiyorum ama bence lisede gördüğümüz matematik bir çok kişiye ağır geliyor.

1|1
    0|1
  • başarılıyız ama matematik zekalarımızı yurt dışına kaptırıyoruz doktorlar mühendisler ...bir tane ODTÜ mezunu yoktur Türkiye de çalışan ...En iyi üniversitelere sahibiz matematiksel uzmanlık alanları için

0|1
    0|1
  • gözümüzde büyüttüğümüzden bazen hocalarımızdanda kaynaklı tabi

1|1
    0|1

Erkekler Ne Diyor 15

• Amerika'da üniversitede görülen matematik bizim ülkemizde liselerde gösteriliyor.Bu gösterme biçimide öğrenciye matematik öğretmek değil tam aksine işi zorlaştırıp ilerde yapacakları sınavda elemek olduğu için asla matematikte başarı oranı yükselmeyecektir

1|2
    0|0
  • ben ozellikle matematik oldugunu dusunmuyorum matematik konusunda cok basarili olan genclerimizde var bizim asil sorunumuz sadece matematik degil genel egitim.. cehalet malesef cok yuksek matematigi birak hic okula gitmeyen okuma yazma bilmeyenlerin sayisi goz ardi edilemeyecek kadar cok.. onun disinda matematik dediginde bu bizim ulkemize has birsey degil cogu ulkede zaten sevilmeyen bir derstir ezber ders olmamasi ve kafayi calistirmak zorunda olman insanlara demekki itici geliyor :P

0|1
    0|1
  • Hocalar, matematikten öğrencileri korkutuyorlar ve eğlendirmeden öcüymüş gibi anlatıyorlar. Halbuki sayısal dersleri içinde en kolay ve zevkli olandır matematik.

1|1
    0|0
  • Ygs'de de 30 net yapmıstım yetmisti bana. Matematigi sevmek lazım. 5 net bile yapamayan adamlar var. Problemlerin hepsi zaten hayatın içinden. Normal zekalı bir adamın ygs'de falan en az 20 net yapması lazım.

0|1
    1|0
  • Mat.konuları çok ağır ondan bence bide öğrencilerin biraz ön yargıları var.

0|1
    0|0
  • Benim kafam hiç basmadı matematiğe ama sevdiğimin matematik dehası olmasını isterdim ben problem çıkarayım o çözsün

0|1
    0|0
  • Çok çalışılması gereken bir ders olduğu için olabilir.Bizim ülkenini insanı tembel.Çalışmayı pek sevmiyor.

0|1
    0|0
  • Matematiği anlamayan herife zorla matematik öğreten eğitim suçlu. Herkesin becerisine göre dersler olsa işsiz mi kalır insan.

0|1
    0|0
  • Aklımız başka şeylere çalışıyor ... :/

0|0
    0|1
  • BU sorunun çözümü yok.Milli eğitimin sistemine nükleer bomba atmak lazım.Ancak o zaman çözülürr.

1|1
    1|1
  • bizim dedemiz galileo değil yunus emre biz sözel çocuklarıyız :d

0|1
    0|0
  • Hocalarımızdan. Matematiği bize sevdirmeyen ezberleten ilkokul hocalarımızdan!

0|1
    0|1
  • Din eğitimine yoğunlaşıldığı için,din eğitimi müfredattan çıkarılıp hayata dair dersler verilmeli..din bir işe yaramaz ama matematik hayatın kendisidir..

2|1
    2|2
  • en iyi cevaba bakarsak, sebebini anlayabiliriz

0|0
    0|1
  • Şu matematiği öğrenmek istediğim kadar başka hiç bir şeyi öğrenmek istemedim.

0|0
    0|1
Yükleniyor...