Spor yaptim 10 dk sonra yogurt ve bir muz yedim dogru. mu yaptim?

Spor yaptim 10 dk sonra yogurt ve bir muz yedim dogru mu yaptim

0|0
8|11

En İyi Erkek Görüşü

• Besinlerde bir sıkıntı yok ama zamanlama yanlış arkadaşım. Şöyle ki, spordan sonraki yarım saat boyunca kaslarımız uyarılmış olduğundan dolayı çalışıyormuş gibi olur. O yüzden bir gıda tüketeceksen en az bir 40 dakika falan bekle. Ben salondan çıktıktan 40 dakika sonra 200 mililitrelik 2 kutu çikolatalı süt tüketiyorum. 2 saat içinde ise bol miktarda haşlanmış tavuk ve az miktarda pilav ile az miktar yoğurt alıyorum. Böylece kaybettiğim yağların yerini az miktarda karbonhidrat bol miktarda protein ile doldurmuş oluyorum.

0|0
    0|0
    • Peki sismanlarmiyim ve ben sporu bosu bosuna mi yapmis oldum simdi

• Ben internette spordan 10 dk sonra yogurt ve muz yiyin diye okudum o yuzden yedim

• Biraz bekleme konusunda net bir şey yazmıyor zaten internette, bunu fourfourtwo adlı bir futbol dergisinde okumuştum. Merak ettiğin diğer şeyler için buraya bakabilirsin.
      www.saglikaktuel.com/.../...il-olmalidir-40781.htm

Erkekler Ne Diyor 10

• Muz meyveler arasında enerjisi en yuksek meyvedir kilolumusun kilolu isen muz yeme yogurtta sıkıntı yok

0|1
    0|0
    • Kilolu degilim karin kasi icin ugrasiyorum

• Ben alicaktim protein tozu ama annem bilmedigin seyleri alma belki zarari olur dedi

• Toplumun böyle bir algısı gerçekten var anneler özellıkle tv de haberler çıkıyor sporcu ek takvıye aldı öldü diye burada yanlış anlaşılma var. Ölen kısılerın aldıgı takvıye Steroıd kısa surede bir zararını gormez kısı ama ılerde ölümcül derecede zararını görür bu iğneler kasları büyüme hormonunu mala çevirip aşırı bir şekilde kas oluşmasını sağlıyor fakat proteın tozu yuzunden ölenı hasta olanı gormedım ben hocalarımız yıllardır kullanıyor tabi herşeyin fazlası zarar gereklı mıktarda alındıgı surece bır sıkıntı yok bide alıcaksan pahalısından al tozu

• Birbirine karıştırmasaymışsın bari.

0|0
    0|0
  • afferim

0|0
    0|0
  • Yanlış yanlış yanlış

spordan 1 saat önce sadece 1 muz
    spor biter bitmez 1 tane çikolatalı süt
    ve 30 dk içinde protein gurubu alman lazım ( ton balığı vb. )

0|0
    0|0
  • Elma kivi vs dilimle ye

0|0
    0|0
  • Yanlis bisey yok yiyeceksin tabi senin karb. ve protein ihtiyacin bu spordan sonra ne kadar erken alirsan o kadar iyi herkes konusuyor ya

0|0
    0|0
    • 40 dk sonra yemeliymisim oyle diyorlar dogru mu

• Peki sabahlari baska ne yemeliyim bu sabah 1 yumurta ve peynir yedim baska nasil bir seyler yiyebilirim kolay hazirlanan

• 3ya da 4yumurta beyazi ye sadece beyazini kepekli ekmek yiyebilirsin onun disinda kahvaltida yenebilecek ne varsa iste zeytin peynir salata domates recel cikolata falan yiyeyim deme sakin seker ve yagi kes yani kolay hazirlanan baska birsey yok:)

• muzu spordan önce tüketin, yoğurt tercihiniz iyi olmuş

0|0
    0|0
  • sıkıntı yok yiyebilirsin tabi ki.

0|0
    0|0
  • Baklavayı gömmediysen mideye sorun yok :D

0|0
    0|0
  • muzla alakası kalmadı sporun

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Mantikli

0|0
    0|0
  • spordan önce yeseydin daha doğru olurdu

0|0
    0|0
  • 10 dk spor nedir :D

0|0
    0|0
  • muz yemseydin

0|0
    0|0
  • dogru

0|0
    0|0
  • Benim bildigim kadariyla da spordan sonra kastan kaybetmek istemiyorsan hemen bir sey yemek gerekiyormus (meyve veya yogurt türü seyler yani)
    dogrusu bende merak ediyorum bu sorunun cvbini

0|0
    0|0
  • Bosuna kendini yormuşun

0|0
    0|0
  • Yoğurt yerken içine pul biber dok ben öyle yaparım

0|0
    0|0
Yükleniyor...