Herşey kader ise .. bu çaba neden ??

biz insanlar herseye kader dıyoruz .. calısıyoruz cabalıyoruz .. bı tokezlıyoruz kaderımız boyle ımıs dıyoruz .. ama basaran hıc kımse kaderım boyle demıyor .. ben yaptım ben calıstım ben kazandım dıyor .. madem hersey kader ne dıye kendınızı yırtıyorsunuz ? yatın evınızde .. gıdın gezın dolasın kaderınız ne ıse o olsun ?

0|0
7|2

En İyi Kız Görüşü

• irade ,seçim,beyin

0|0
    0|0
    • teşekkür ve tebrık edıyorum .. kısa ve oz bır acıklama .. ve 10 numara bır acıklama oldu

Kızlar Ne Diyor 6

• Her şey kader değildir. Bazı şeyler kaderdir sadece. Mesela hangi anneden hangi babadan doğacağını seçemezsin. Bu kaderdir. Ama hangi mesleği yapacağına sen karar verebilirsin. Ya da okuyup okumayacağına... Yani çoğu zaman kaderini kendin çizersin. Bir deprem olduysa ve sen göçük altında kaldıysan bu kaderdir. Başına gelen felaketten sen sorumlu değilsin. Ama bile bile lades deyip, olmayacak işlere bulaşıp sonra da kadere sığınanlar var ya... Onların yatacak yeri yok ;)

0|0
    0|0
    • evet gercekten cok guzel bır acıklama ... ama onların yatacak yerı yok demıssın :D bosver yaradanın hukmune karısmak bız kulların harcı degıl

• İnsanın özgür iradesi vardır. İnsan çabalamalı olmuyorsa da isyan etmemeli. Her şeyde bir hayır vardır. link bu resmi çok severim. Kaderi yanlış biliyorlar.

0|0
    0|0
    • bende aslında ona ıstınaden sordum .. kaderımız yazılmıs ne yaparsak yapalım oyle olacak boyle olacak dıyenler cogunlukta .. ama nedense basarılarını hep kendılerı ustlenırler :))

• Aynen bir öğrenci sınavdan yüksek puan aldığında ben aldım der. Düşük not aldığında ise suçu öğretmene atar. Bunun gibi bir şey.

• bravo :)) guzel acıklama ıdı

• Hmmm ilginc bir soru :)

Kazandigimda basardigimdada sükür ediyorum o yeterli degilmi ?

0|0
    0|0
    • aferın :D senden de bu cevabı beklerdım :D ama sorumun cevabı bu degıl kı :D

• Ben böyle düsündüm :( cevabini özelden yaz ben buraya koyarim :)

• Allah önümüze seceneklerı sunuyor secımı bız yapıyoruz kaderımızı bız cızıyoruz yani

0|0
    0|0
  • kaderin ne oldugunu bilmiyorsun ki

kader demek, senin yapacagın, başarıcagın, gidecegin, seçecegin şeyi allahın bilmesidir.

allah sana seçenek sunar sen istedigini seçersin

bunu biliyor allah

o zaman neden dünyaya gönderildik diceksin. çünkü sana yaptıklarının hesabını sorarken , biz seni dünyaya yolladık, sen seçimini yaptın diyebilmek için.

hem sana yıllar gibi gelen bu zaman allah için çok kısadır

allah katında zamanın hükmü yoktur.

0|0
    0|0
    • hem allah sana istedigini bazen vermez, bu kaderdir işte.

ama senin bu vermedigi şeyin karşısında nasıl davranıcagın, ne gibi bir tutumda bulunacagın senin elindedir. allah vermez bazen sabır etcekmisin diye

allah verir şükretcekmisin diye

gidecegin yolun belli olması önemli degil, o yoldan nasıl geçtigin önemli

• birşeyi kaybetmek kendi başarısızlıgın degildir bence. Allahın seni imtihan etmesidir. Ben aptalım, ben başaramadım, ben beceriksizim deyipte oturmak yerine insan kader böyle imiş deyip tevekkül etmeyi tercih ediyor. Kazanıncada Allaha şükür etmeyi unutuyoruz , bu sebep ilede kendimizi kaf dagında zannedip, böbürleniyoruz. Yani herşey bizim elimizde degil, nasip, kısmet, diye birşeyde var bu dünyada.

• bu birazda neyi kaybedip, neyi kazandıgınla alakalı.

en iyisi yapabildigini yapıp, gerisini allaha bırakmak

• Ben kadere inanmıyorum o yüzden böyle birşey demiyorum.

0|0
    1|0
    • kadere neden ınanmıyorsunuz ?

• Ben hiç bir yerde yaradanın parmağını görmedim. Evrende o olmadanda herşey yürüyor. Bu benim kendi fikrim değil cidden bu böyle. Birisi müdahale etti diye olmuyor herseyin bi sebebi var ve yoktan varolmuyor. Bunuda zaten fizikçi olduğum için öğrendim.

Tabi konu ve senin sorduğun soru bununla alakalı değil.

• sen fızıkcısın dımı ? o halde dıger arkadasların ıle bırles bır ınsan yaratsana .. veya yapay bı hayvan yap .. yaptıgın zaman haber et .. tum mal varlıgımı sana hiybe edıcem

Erkekler Ne Diyor 2

• bende buna anlam veremiyorum.kaderinde herşey yazılıdır derler.nikah tarihin,ölüm tarihin falan.bende o zaman cennete veya cehenneme gideceğimde yazılıdır derim.yok o senin elinde yaptıklarından sen sorumlusun derler.biriyle evlenip evlenmemekte benim elimde.çok saçma ya bu kader denen olgu..

0|0
    0|0
  • kaderi yanlış idrak etmişsin kader düz bir çizgi değil, karmaşık bir hana benzer binlerce kapı var istediğine gir..

0|0
    0|0
Yükleniyor...