İyi insanı nasıl tanımlarsınız?

İyi insanı nasıl tanımlarsınız?

Hangi özellikler olmasını beklersiniz.sadece sevgili anlamında değil genel düşünün.

0|0
3|3

En İyi Kız Görüşü

• Tanımlayamazsın.

0|0
    0|0
    • değil mi o bizde saklıdır,Orhan Veli gibi

Epeyce yaklaşmışım

duyuyorum...

Anlatamıyorum..

Kızlar Ne Diyor 2

• herkes için iyi kavramı baska.. benim için iyi insan ; sonuclardan cok sebeplerle ilgilenen insandır.. sebeplerle ilgilenen insanlar, arastırıcı, yapıcı, yargılamadan önce empati yapma niyeti olan, kalp kırmaya daha az meyilli insandır

0|0
    0|0
  • Bence iyi bir insan kesinlikle dürüst olmalı.İçten pazarlıklı olmamalı.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Bence iyi insan olmak için dürüstlük yeterli değil. Örneğin benim annem ve onun aile büyükleri genelde iyi insan olarak tabir edilen cinsten dürüst insanlardır. Ama aynı zamanda çok da yargılayıcıdırlar. Kendi değer yargılarına göre diğer insanları ve çocuklarını, torunlarını vb. eleştirirler ve işine karışırlar. Özgür iradeye önem vermezler, kendi istedikleri olsun diye ısrar ederler vs. vs. Böylece kendin olma alışkanlığın bir türlü gelişemez, kısırlaşırsın, kendi ürettiğin fikirlerin yapılası şeyler olduğuna güvenemez ve hayata geçiremezsin. Aklına gelen birşeyin doğru olup olmadığına onların gözüyle bakarsın. Ve en kötüsü böyle yaptığını sen bilmezsin bile. Çünkü çocuklukta yaşanan şeyler hayat boyunca kişiliğine imza atar. Bir miktar özgürleşip kendin olabilirsin ama tam anlamıyla kendin olma fırsatın pek fazla olamaz. Çünkü kendinde değiştirebileceklerin sadece farkına varabildiklerindir. Bunu sana sadece ailen değil, çevre de yapar.

Yani özetle ben derim ki iyi insan olmak için dürüstlük gibi kavramlar yetmez, iyi insan başkalarının doğrularını yargılamayan, insanın kendi olmasına engel olmayan insandır.

0|1
    0|0
  • kavgada dayak yerken bile kalkıp kız kardeşim gibi vuruyorsun p*ç kurusu diyen adam iyi adam.

0|1
    0|0
  • iyi insan diye birşey yok bügün iyi yarın kötü :)

0|1
    0|0
Yükleniyor...