Etkili bir dövüş stilli?

Bıçak, sopa ve kısa kılıç ile dövüş

Tabanca, Bıçak tarzı silahlara karşı çıplak elli savunma

Boğma teknikleri

Eklem yeri kilitleme teknikleri

Hızlı tırmana bilme, yüksek yerlerden en az zararla atlama

ve vücudun zayıf noktalarına etkili saldırı biçimlerinin öğretildiği bir dövüş stili var mıdır bildiğiniz?

Ben Aikido, Kendo ve Parkour yapıyorum bunlardan azar azar öğrenebiliyorum ancak...

0|0
2|5

En İyi Erkek Görüşü

• Aikido aradığınız şey, düşme teknikleri ve beden baskı noktaları üzerine yoğunlaşmış bir dal. ancak ileri eğtimlere zaman ayırmalısınız, orda iş savsaklamaya gelmez. öğrendiğiniz bir kol çene baskısında gereğinden 100Gram bile fazla baskı uygulamanız kol ve bilek takımını en az 3 parçaya ayırabilir.

Aikidoyu güçlendireceğim diyorsanız (önce 1 Dan almış olmanızı öneririm) Ninjitsu deneyebilirsiniz. ilk adımları silahsız savunma ve çevredeki objeleri savunma amaçlı kullanma, ileri denge sağlama teknikleri üzerinedir.

0|0
    0|0
    • 2. kyu aikidokayım evet biliyorum aikido için çok da yüksek bir seviye değil ama 2 senedir ikkyo, nikkiyo, iriminage çalışmaktan gına geldi aikidoya devam edip yine aikido takında mümkünse daha yoğun ve sert eğitim verilen başka bir dövüş sporuna başlamak istiyorum...Türkiye de Ninjutsu eğitimi veren bir yer biliyormusunuz?

• İstanbulda yaşıyorum anadolu yakası

• link okulun sahibi hoş bir tanıtım yapmış okul adresi sanırım sitesinde de mevcuttur

Kızlar Ne Diyor 2

• Okuyunca seri katil falan sandım varmı öyle spor:)

0|0
    0|0
  • aikido

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• yaptıkların sporda gelişemezsin ama ninjitsu wing chun ile birleştirir isen farkını görürsün

0|1
    0|0
    • Bunları araştır Ninjitsu Ercan Şatbar Wing Chun Prowes Cemil Uylukçu

• osmanlı tokadı en etkilisidir

0|0
    0|0
  • Kungfu,Teakwando,Aikido 3'lüsünü mükemmel öğrenirsen acak yapabilirsin.

0|0
    0|1
  • Ninjutsu diyosun sen!

0|0
    0|0
Yükleniyor...