İzmir sizce nasıl bir şehir?

İzmirliler sizden özellikle cevap bekliyorum. Yakında ailemle İzmir'e gezi amaçlı geleceğim. Benim için İzmir Türkiye'nin en güzel şehridir ve bir sürü İzmir t-shirtlerim var, internetten sipariş ediyorum. İzmir'de tam olark neler yapabilirim? Nereleri gezebilirim? Cafe, restoran gibi yerler var mıdır? Özellikle Karşıyaka'yı çok methediyorlar güzel olduğunu duydum, Nergis, alaybey, çarşısı varmış :) Evet arkadaşlar anketime de katılırsanız sevinirim, herkese teşekkürler :)

• Çok güzel hatta harika, gelen hayran kalır (Bence)
    35% (61)38% (74)36% (135)Oy Ver
  • Güzel ama abartıldığı kadar değil
    48% (84)40% (79)44% (163)Oy Ver
  • İdare eder
    11% (19)14% (28)13% (47)Oy Ver
  • Hiç güzel yer değil beğenmiyorum.
    6% (11)8% (15)7% (26)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
ne güzel :) Bizim İnegöl'ümüz de harika :)

1|0
36|42

En İyi Kız Görüşü

• alaybeyde oturuyorum şahsen. nergis ve alaybeyde gezilecek pek yer yok. karşıyaka çarşısı iyidir. bostanlıda cafeler mekanlar var çok güzel. karşıyaka sahilde de var. ayrıca alsancakta kıbrıs şehitlerine de gitmelisin. meşhur kordon da kaçmaz tabii :) fırsatın olursa güzelyalı'daki mekanlar da iyidir

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 35

• Güzel ama abartıldığı kadar değil bence.

1|2
    1|2
  • bir izmirli olarak söylemek isterim ki, çok güzel bir şehir. Yaşamak kolaydır, bir istanbul veya Ankaraya göre. Hem büyük şehir hem daha yaşanası bir kent. Karşıyaka, çiğliye doğru çok gelişti. Renkli cıvıl cıvıldır Karşıyaka. Ksk lıyım ben de. İnsanı dürüst dobradır kandıramzsın asla, uyanıktır, Kadınlar özellikle :) Nergiz, Alaybey Zaten Karşıyakada. İncir altı eğlencelik. Alsancak, Kemeraltı gezmelik, alışveriş; restorantlar ve barlar açısından Kordon boyu, fuar Büyük bir Doğal yaşam Parkı var Sasalı da, Çiğliye bağlı. Hatay gelişmiş, Güzelbahçe sakin semttir. Çeşme, ılıca, Ve bir çok tatil beldesine de yakındır. .. Gez, gör yaşa derim... Türkiyenin incisi 1 Tanemizdir :)

1|0
    0|0
  • 1 ay önce sorulmuş bir soruymuş ama bir İzmirli olarak sorunu görünce dayanamadım :D Valla ben Karşıyakalıyım harika bir yer. Denizi falan çok güzeldir. Alsancağı da çok beğenirler. Oradaki mekanlar falan güzeldir. Sanırım sen gitmiş olmalısın İzmir'e, sorun 1 ay öncesinden. Sen nasıl buldun ?

0|1
    0|0
  • izmir fiziki olarak çok güzel bir şehir değil malesef. hızlı nufus artışı olduğu için gecekondusu vs çok. ama izmirde yaşamak çok farklı bişey. izmir benim turuncu şehrim. cıvıl cıvıl aşk şehri. insanları sıcacık ve rahat. iç anadoluda da yaşadım ben oraalrın insnaları çok soğuk katı tabuları olan insanlar. ama izmirde öyle değil . anlayışlı güler yüzlü insanlar. izmir 3milyon nüfuslu bir köy gibi olsada, diğer tüm şehirlere değişmem

1|1
    0|0
  • bir izmirli olarak soruna cevap vereyim:)izmir'de eğer izmir'e özel yerlere gitmek istersen kemeraltı var,kızlar ağası hanı(kahve içebilrisiniz kemeraltının içindedir)saat kulesi,asansör(izmirde en güzel manzaradır)alsancak'a gidebilirsiniz orada bir çok restaurant ve cafe vardır kordon'da oturup işte tercihe göre bira olur,çay olur için...gelelim ksk'ya ben bir TAM 35 olarak Karşıyaka'da pek bi yer bilmem.ama çarşısı iyidir,nergis'i sevmem ama görebilirsin.genel olarak Karşıyaka'yı görebilirsin:)ama İzmir'e gitmişken Alaçatı'yı da görün bence eski rum evleri vardır:)sorun olursa da cevap verebilirim:)

1|1
    0|0
    • insanlar istanbuldaki gibi kafaları öne egik hızlı hızlı yürümezler orda kimsenin acelesi yoktur insanlar sıcakatır merhabaşmak vardır bakkaldan bişey aldımı bozugum yok sonra getirirsin diyen cok esnaf vardır çekirdek kabuklarını yere attıgın için kordonda yaşlı bi teyzeden güler yüzle azar işitebilirsin ve daha birsürü şeydir izmir :)

• çekirdek değil çiğdem o çiğdem :)

• Ohh ohh çiğdem kumru boyoz bende isterim sizde İnegöle köfte yemeye gelin :)

• A dedim

0|1
    0|0
  • Karsiyakanin sahil kismi güzel üst taraflari bok oldu artik insanlar karisti, bostanli daha güzel zengin yeri. balcovami ve inciraltini tavsiye edebilirim. bornova'da güzel, İzmir Doğal Yaşam Parkına gidebilirsin Ciglide. Sonra Gaziemir Optimum alisvermerkezi. sonra tabiki Kemeraltina, Asansör'e vs. gezilecek yer cok.

0|0
    0|0
  • güzel bir şehir ben seviyorum.

0|1
    0|2
  • cok güzel bir sehir izmir

1|1
    0|0
  • Güzel ama öyle ahım şahım bir yer değil. Deniz de olmasa modern köy olmaktan farklı değil. Bir tek kordon var doğru dürüst. O da ne kadar ihtiyaç karşılar belli değil. İzmir de sadece şehir içinde bir şeyler yapman zor. Tek yer kordon var. Bornova da alış veriş merkezi, gaziemir de alış veriş merkezleri mevcut. Ama iyi bir yönü var ulaşım HİÇ BU KADAR KOLAY VE RAHAT OLAMAZ.

0|1
    2|2
  • a bence çok güzel

0|1
    0|0
  • izmir anlatılmaz yaşanır , İzmirli olmaktan gurur duyuyorum , burda yaşamak çok zevkli

1|1
    0|0
  • izmir candır4

0|0
    0|0
  • izmir dışında bir şehirde yaşayabileceğimi sanmıyorum türkiye sınırları içinde.

0|1
    0|0
  • valla ben izmire aşığım doğma büyümede buralıyım bence müükemmel ötesi bi yer... gezilecekte çok fazla yer var ve emin ol yerleşsen çabuk adapte olursun ve düzenini kurabilirsin.. annem hep derki izmirin havasını soluyan suyunu içen vazgeçemez :D:D

1|0
    0|0
    • Vay be ne güzelmiş, İzmire yerleşmeyi düşünüyorum bende İnegöllüyüm buraları da çok güzel her yer yemyeşil, mezitler bölgesi var eskişehir yolu üzerinde:)) ama İzmir.de ayrı bir güzel be:)

• İzmir... Kelimelere sığmayan şehir o deniz havası boyozu kumrusu... İzmire aşığım adeta :)

• yaaa evet aynen öyledir

• çok güzel izmir ya :)) canım şehrim

0|0
    0|0
  • Orada herkes çıplak geziyor buda bi gerçek.

0|0
    0|0

0|0
    0|0
  • Güzel, imkanım olsa orada yaşardım.

0|1
    0|0
  • GÜZEL ŞEHİR İNSANLARIDA SICAK KANLILAR İYİLER

0|1
    0|0
  • ben izmirdeyim ne çok abattılacak kadar iyi ne de yerin dibine sokulacak kadar kötü idare eder

0|1
    1|1

0|0
    0|0
  • Seni sevebilirdim istanbul izmir gibi şehir olmasaydı İZMİRE TAPILIR

0|0
    0|0
  • güzel bi şehir.

0|0
    0|0
  • insanları güzel daha ne olsun

0|0
    0|0
    • öyle yok birşey işde küçük hanım

izmirde oturan her insan namuzlu iyi niyetli olacak diye birşey yok

• yorumu iyi oku bakalım herkes namuslu çok iyimi yazmışım.İnsanları güzel ama cidden kökö ciddi ciddi izmir olupta kötü insanla karşılaşmadm

• çoooooooooook çoooooooook güzel değil :) kızlarıda güzel değil :D:D:D:D

0|0
    0|0
  • ben doğma büyüme izmirliyim. çok güzel bir şehir. alsancak, bornova, karşıyaka mutlaka gitmelisin

0|0
    0|0
  • coooooooookkkkkkkkkkkkk güüüüüüüüüüüüüüüzzzzzzzzzzzzzeeeeeeeeeeeeeeeellllllllllllll

0|0
    0|0
  • inegöldede yaşamışlığım var ;)

0|0
    0|1
  • Tabi İzmirlilere göre İzmir mükemmel bir yer bende Antalyada doğup büyüdüm banada Antalya mükemmel yaşanılası bir yer geliyor... Neyse bence güzel ama abartılcak kadar bir güzelliği yok

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    5

Erkekler Ne Diyor 42

• izmirde yasıyorum ve memnunum cok guzel her yerı ayrı guzel.. karsıyaka cok hareketlı restoran bar vs alsancak kordon kıbrıs sehıtlerı de oyle kopmak garantı. y

0|1
    0|0
  • İzmir Türkiye'nin en güzel,en modern,en çağdaş ve en yaşanılası şehridir.İzmir'li olduğum için ve burda yaşadığım için son derece mutlu ve memnunum

1|1
    0|0
  • izmir candır

0|1
    0|0
  • gavur izmir :)

3|3
    2|3
  • B dedim ... Yer cografi konum olarak we iklim olarak süper... Deniz var millet bilinçli ama... 95 senesinden beri burdayım pek bi fazla ilerleme yok bi ANKARA nın bi BURSA nın bi KAYSERİ nin bi ESKİŞEHİR in dfaha çok yer sayarım gerisinde yatırım yok... :(

0|0
    0|0
  • izmire tapılır.. türkiyenin en güzel şehri.. bir de şehir planlaması düzeltilse şu betonkent görüntüsü azıcık yeşilleşse var ya... offf...

0|0
    0|0
  • Valla Karşıyaka'da falan ortam süper.Ama arkadaş çevresi sağlam olması lazım.

1|1
    0|0
  • bursa derim tek geçerim tüm şehirleri geçti bursa

1|2
    0|1
  • İzmire ben şaşırıyorum insanlarına sanki Türkiyede degilde Almanyada yaşıyorlar nasıl bu kadar rahatlar halen çözemedim :) ama izmir şehrinden kaynaklanıyor heralde

0|0
    0|0
  • karşıyaka hariç heryeri güzel ;)

1|0
    1|1
  • tam bir batılı ve batıya özentili birde çok göçmen barındıran ama en önemlisi türkiyenin en güzel kızlarıyla meşhur bir şehirdir,izmir.

1|0
    0|0
  • A dedim. İzmiride çok severim,İnegölü de.Bu arada inşallah şampiyon olursunuz kardeş

1|0
    0|0
  • Mükemmel ötesi, harika, çok güzel :) Alsancak,Kemeraltı vs vs. tarihi bir asansör var bide oraya git. Göztepe tarafında kalıyordu galiba yanlış hatırlamıyorsam. :) Açıkçası şu İstanbuldan kaçıp İzmire mi taşınsam diye düşünüyorum değil hani.

1|0
    0|0
  • Türkiyeyin en iyi şehri ve Dünyada yaşanabilecek 6 şehir

0|1
    0|1

0|0
    0|0
  • yıllardır paslı çivi çakılmamış izmire her yer çukur içinde

0|0
    0|0
  • fazla kürt yoktur kardeşim on numara bir yerdir izmirli değilim ama izmirli arkadaşlarım söylüyor. fazla keko kürt yokmuş.

1|0
    1|0
    • oyle çok varki

• ya sen öyle san kürtlerle derdim yokur ama kekosu cok Izmirde. Cigli, Güzeltepe Narlidere, Narbel, vs. o otobüslere binmiyorum bile artik insani rahatsiz ediyorlar

• Bursa güzel değil mi kardeş?

0|1
    0|1
  • Harika bir şehir gezeceksin

0|1
    0|1
  • illa ki güzeldir ama abartacak bişi yok bence

0|0
    0|0
  • İzmir'li biri olarak İzmir ban göre 5 para etmez...

0|0
    0|0
  • ben aslen doğma büyüme bursalıyım.izmirede aşığım ama inegölü hayatta sevmem.kürtler mahfetti inegölü. kavga gürültüsü piskopatı eksik olmayan bi ilçe.

0|0
    0|0
  • Bende İzmiryimdir .Şİmdi İzmrii översem sonra göç başlıyor anadolunun nüfus ayarı ile oynamak istemiyorum.ŞAhsen İzmirin bir isnaubl olmasını hiç istemem.

0|0
    0|0
  • her sene giderim izmir e.oradaki halk da izmir milliyetçiliği diye bir şey var.yok izmirli böyledir biz hebeye höbele deriz izmir in şu tarafı çok güzeldir havası değişiktir falan filan sanki dünyanın en güzel yeri gereksiz insanlar.tamam sakinim.

0|0
    0|0
  • Güzeldir..

Kordon boyunda kahve içmenin tadı başkadır..

0|1
    0|1
  • İzmir'de yaşıyorum ama İzmir'e güzel diyenler, henüz İstanbul'u görmemiş kişilerdir kanımca...

1|0
    0|0
    • şahsen istanbul buram uram tarih kokuyor ama sahilden evlere doğru dönüp bakarsan üstüste koyun gibi çok boğucu bence sen izmiri benimseyememilsin

• izmirliyim kafam güzel şuan

1|0
    0|0
  • Sevgilim orda şimdi nasıl acaba.

0|0
    0|0
  • güzel şehir

0|0
    0|0
  • bilidigmiz şehir bi farkı yok yani

0|0
    0|0