Muhabbet kuşunun tırnağının kanaması

Annem tırnaklarını kesmiş hayvanın kanamış. Tek ayak üzerinde duruyor. Ne yapmam gerek ? Veteriner çok uzak. Acil bir şeyler yapmam gerek

0|0
10|4

En İyi Kız Görüşü

• biraz kanar iyileşir panik yapma ama birdaha kesme

0|0
    0|0
    • ben kesmedim ki annem kesmiş

• :( birsey olmaz korkma ama o zaten kendisi gagasıyla halleder şayet edemiyorsa veterinere götür bundan sonra

Kızlar Ne Diyor 9

• benimkinede öyle oldu ilacı var onu sıkıcaksın birkaç gune geçer

0|0
    0|0
  • hemen eczaneden bi Dermatol al yara tozudur o . onu dök kanayan yaraya ve bişeyle bastır kanaması duracak aynı şey benim kuşumun başınada geldi ve bununla durdurdum.

0|0
    0|0
  • kiyamaaam :( veterinere gotur bundan sonra.

0|0
    0|0
  • ya benimde muhabbet kuşum var tırnağını keserken biraz kanadı ama acısı varmış gibi davranmadı ve kanama hemen durdu sürekli bakıyorum hayvana iyi durumda gibi acısı varmısır acaba :/

0|0
    0|0
  • ya bizimki bayaa kanadı durmadı neyapmalıyım

0|0
    0|0
  • Okurken acı çektim gözlerimden yaş damladı. Sen ona hemen bepanten sür bi' an önce veterinere götür.

0|0
    0|0
  • ayağını sar kuşun :(

0|0
    0|0
  • kan kaybından olebilir hemen veterinere hemen..

0|0
    0|0
  • bak benim civcivim vardı bacağına kacaman tahta düşmüş parçalanmıştı netten bakmıştım en ve suyla hamur yap annene yaptır ya da o kısama alçı görevi yapması için sür güneşe koy kuşu o hamur donsun hemen

0|0
    0|0
    • suyla neyi hamur yapıcam. ekmek içini mi ?

• un ve suyu hamur kıvamına getir bacağına sür ince bir bez parçasıtla üstüne kapart ki bir yere sürüp hamuru düşürmesin güneşe koy hamur hemen kurusun sertleşsin un ve suyu karıştıracaksın

• bir de civcivim ölmüştü veterinere götür ya bak ölür falan

Erkekler Ne Diyor 4

• öncelikle mikrop kapmaması için yaralı tırnagı koruma altına almanı öneririm.

0|0
    0|0
    • benden kaçıyor , güvenini sarsmış annem. ölür mü acaba ?

• öleceğini zannetmiyorum.ama dediğim gibi mikrop kapmasını önlemek lazım yaranın.kuşa zarar vermek istemiyorsan kafesini bile temizlesen faydası dokunacaktır.

• kardeşim kötü olmuş ya keşke kesmeseydi ama tek önerim veteriner yoksa daha kötü olur inan bana.

0|0
    0|0
  • Benim kuşum dışı bende tırnağini keserken canını acıttım çığlık attı bsey olurmu

0|0
    0|0
  • Çok derinden kesmiş demek ki:S

0|0
    0|0
    • derinden kesmiş baya ya sinirlendim duvara vurdum yumruğumu :(

• Duvara yumruk atmaya gerek yok ama evde koca karı merhemi denilen merhemden varsa sür derim. Bir kaç gün kalsın bir de kafesinin içini temizle kanayan yere yem falan yapışmasın.

Yükleniyor...