Kapat

Squat hareketi bacak inceltir mi?

Squat yapmaya başladım incelsin istyorum biraz daha üst kısmım ama tam tersine kas yapararak kalınlaştırır mı diye korktum şimdi

0|0
13|26

En İyi Erkek Görüşü

• Öncelikle şunu hatırlatırım, squat "çömelme" demektir, ve bunu genellikle bu şekilde kullanırım ve tavsiye ederim...

Sana uzun uzun anlatırım burada çömelme nin neye yaradığını ama sorduğun soruya odaklı bir cevap veriyim...

Doğru yapılan (Full Squat) tam çömelme hareketlerin kralıdır, her kası çalıştırır en çokda bacak, kalça ve omuzu...

Bu hareket çalıştırdığın kasları (bacak kalça vs) sıkılaştırır ve ne durumda olursa ol, çömelme faydalıdır...

Yani sen ince bacaklıysan, daha güzel fit ve sıkı oturmuş bir bacak ve kalça sağlar..
    Yok sen kalın bacaklıysan, yine bacağındaki fazlalıkları götürüp onları kas yapar ve daha sıkı ve güzel görünmesini sağlar..

Dediğim gibi bu hareket doğru yapıldığında candır, bir tanedir, kraldır...

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Bacağını sıkılaştırıyor yani fazla yağ gidiyor inceliyor doğru şekilde belli bir süre düzenli uygulandığı takdirde

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 25

• MERHABA drunkclouds

İlk Görüşüm Sana Olsun. Kas Yapmak Basit Bişey Değildir Yani İnsanlar Salona Gidip Kilo Kilo Squat Kilo Kilo Leg Press Çalışıyorlar Ve Sen Kız Olarak Kas Yapman Biraz Sıkı Günde 300 Squat Atarak 3 Ayda İstediğin Parçalı Bacaklara Kavuşabilirsin :) :)

2|1
    0|0
  • Hareket eden her yer incelir bazı yerler hariç yarım saat bile çalışsan incelirsin ama yarım saatlik incelirsin. :D

0|0
    0|0
  • Inceltir.

0|0
    0|0
  • Fazlası kalçayı şuna çeviriyor
    i.radikal.com.tr/.../fft64_mf1234055.Jpeg

0|0
    0|0
  • Ağırlık olmadan çalışırsanız incelir elbette... Ayrıca Bisiklet çok daha faydalı olacaktır incelmeniz konusunda ;)

0|0
    0|0
  • Inceltir.

0|0
    0|0
  • İnce olur bacak dediğin :)

0|0
    0|0
  • yaaa yağlar erir merak etme yağlar kasa dönüşmez yediğiniz yiyecekten proteinler kasa dönüşür... güzel fit olursun inşallah devam et ama koşuyu filanda ihmal etme

0|0
    0|0
  • Hayır inceltmez.

0|0
    0|0
  • evet bacak ve kalça sıkılaşır

0|0
    0|0
  • ya canım kardeşim, tekrar sayısına göre değişir. ağır girer ve az tekrar yaparsan şişer kalınlaşır, çok tekrar yapıp hafif ağırlık girersen yağlar erir incelirsin 5 yıllık fitnessciyim

1|0
    0|0
  • squat ın amacı zaten yağ dokusunu kasa çevirmek. zayıf birisi salona gidiyosa önce yağlanıp biraz kilo alması gerekirki kas kütlesi oluşup sıkılaşsın...

0|0
    0|0
    • Yani gobegimi kasa cevirebilir miyim 😂😂

• göbeğini görmeden şu kadar sürede şunu yaparsan olur diyemem ama kısacası bir günde 100 mekik çekiyodum. (üzerine koşuyodum (2 saat kadar) liasnslı koşucuyum ) karın kası çabuk eriyebilir. gevşer sıkılaşır sürekli... sebebi şu midenin aşırı yemekten sonra karnı genişletmesi karın kaslarına tam bir bele oturduğumda bir tekli ekmek rahat yiyen birisiyim moralim düzgünse... buda demek oluyo zamanla kayıp olur sürekli mekik belli setlerle. bunuda sen bulacaksın. mekik çekmeye başka kaça kadar dayanabiliyosan o sayıyı aklında tut. atıyorum 25 yaptın 5 dk dinlen -5 yap yani 20 sonra 5 daha düşür dinlenip yorulmazsan arttırabilirsin... ama düşürmen daha iyi - karkşık yazdım kusura bakma unutmadan hızlıca yazdığım için bakmadan

• evet inceltir.

0|0
    0|0
  • Türlü türlü bacak programı var , inceltmek için farklı teknik yapıyorsun , daha fazla yükleme yapmak için farklı.

0|0
    0|0
  • çalışma şekline bağlı, ama genel olarak genişletir ve sıkılaştırır. Ağırlıksız ya da düşük ağırlıklarla fazla tekrar şeklinde çalışmalısın.

0|0
    0|0
  • inceltir yag tabakasını eritir öyle hemen roberto carlos gibi bacakların olmaz merak etme

0|0
    0|0
  • sıkılaştırır

0|0
    0|0
  • sıkılaştırırken inceltir herhalde

0|0
    0|0
  • Kiloluysa yag oranini. Dusur kardiyo yap squatta yap

0|0
    0|0
  • hayır inceltmez

0|0
    0|0
  • Yağları eritir sıkılaştırır

0|0
    0|0
  • zararı olmaz squatın herkesın ypması lazım

0|0
    0|0
  • kalınlastırı kesın bence

0|0
    0|0
  • kas yapar forma sokar

0|0
    0|0
  • Kalinlasir

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• Kas yapmak o kadar kolay değil ancak squati da düzenli yapmazsan bir işe yaramaz birkaç gün çektiğin ağrıyla kalırsın

0|0
    0|0
    • Ben yaptim 2. gun bacagim agridi hep yururken 2 gundur yapmıyorum birakmamaliydim galiba

• hayır kalça kaldırtır

0|0
    0|0
  • Şekillendirir :) kalınlaşması için baya emek vermen gerek, vücut geliştirir gibi çalışma sadece :)

0|0
    0|0
  • kilona ve daha çok yağ/kas oranına bağlı :)

0|0
    0|0
  • Hala bu sorular kaldı mı ya kas yapıyo o bide şekil veriyo pilates yap ebru şallı ama imkanın yoksa ip atla bol bol çok yardım ediyomuş inceltmeye

0|0
    0|0
  • Bacak inceltmiyor popoyu duzgunlestiriyor sekillendiriyor kas yapiyor

0|1
    0|0
  • basen erıtmede ve kaldırmada daha etkılı bıldıgım kadarıyla bı egıtımcıye sor

0|0
    0|0
  • İnceltir ama cok yapılırsa daha cok kas yapar ust kısımlar da bacak inceltmek icin daireler daha uygun

0|0
    0|0
  • Kas yapmak kolay değil canım

0|1
    0|0
  • inceltir, şimdiden yapmaya başla :)

0|0
    0|0
  • Üst bacağı kalınlaştırır ne inceltmesi :D

0|0
    0|0
  • Yag tamamen gitmeden kas olmaz