İslam'a karşı olan tavır ve tutumlarınızın sebepleri nelerdir ?

Sevgili arkadaşlar sorum kaldırılabilir önemli değil. Ben burada herkesin karşılıklı saygı içerisinde, düzgün bir şekilde cevap vermesini istiyorum. Hakaret ve argo kelimeler içeren yorumları da şimdiden sahiplerine iade ediyorum. Dileğim böyle bir durumun yaşanmaması. Özgür platform, düşüncelerinizi dile getiriniz.

Güncellemeler:
Öncelikle düşüncelerini belirten arkadaşların hepsine teşekkür ediyorum zahmet edip yorum yaptıkları için. Ben hepsini seviyorum ve hepsine saygı duyuyorum aynı düşüncede olmasak bile. Burada yorumların ve cevapların artık kötüye doğru gittiğini, polemik oluşturacak niteliğe ulaştığını gördüm. O yüzden ben hiçbir şekilde bundan sonra buradaki yazışmalara müdahalede bulunmayacağım. İstediğim bu değildi. ''komünist'' nickli arkadaşa özellikle teşekkür ediyorum. İyi geceler.

0|0
8|12

En İyi Kız Görüşü

• Kudüs davasi bütün dünya Müslümanlarinin yani bütün bir Islam ümmetinin ortak davasidir. Bu kutsal sehirdeki mabedler de kiyamete kadar gelecek Müslüman nesillere emanet edilmistir. Bu emanetlere sahip çikma isinin tamamen Kudüslü Müslümanlara birakilmasi yanlistir. En azindan kamuoyu olusturmak ve siyonist isgalcilerin tutumlarina karsi tepkileri degisik platformlarda dile getirmek suretiyle bu mukaddes sehre karsi sorumlulugumuzu yerine getirmemiz gerekmektedir. Bugün siyonist isgal rejimi en çok Müslümanlarin sessizliklerinden ve Islam ülkelerinin disa bagimliligi ve zilleti benimsemis olmalarindan cesaret almaktadir. Israil isgal rejimi güçlü oldugu için degil dünya Müslümanlari kendi aralarinda bir güç birligine ulasamadigindan dolayi bu kadar cesaretli davranabilmektedir. Güç birligine ulasilabilmesi için ümmet bilincinin gelistirilmesi gerekir. Bu bilince kavusulmasinin temel sarti ise ümmetin ortak meselelerinin hep birlikte sahiplenilmesidir. Müslümanlarin günümüzdeki ortak meselelerinin basta gelenlerinden biri de Kudüs meselesidir.

1|2
    0|0
    • Müslümanların güç birliğine ulaşıp dışa bağımlılığı azaltması gerektiği fikrine katılıyorum. Teşekkür ederim :)

• asıl ben teşekkür ediyorum :)

Kızlar Ne Diyor 7

• Hazımsızlık olabilir mi? İnansa ölüm gerçeğini açıklaması güç.Yok oluş ve sonrasında yapılanların muhakemesi. En kolayı yoktan kabullenmeyip bunlarla muhatap olmaktan kaçış olabilir mi? Yüzleşmemek için gerçekle?

2|1
    0|2
    • Aynı zamanda soru içn teşekkülrer...Az önce benzer bir soruyuda ben sormuştum.

• Acayip kötü bir his zor bişey inanmak daha iyi..İyi geceler.

• bende çıkıyorum. İsterseniz daha sonra burdan sorbilirsiniz. Allah rahatlık versin.

• kendimi müslüman gören biriyim müslümanlığın şartlarına uyduğumu düşünmüyorum ama islam inancını benimsiyorum hür irademle

Hiç bir dini ritüele inanca konuya tavır almadım hep saygı duydum. Ancak şu varki çok önemli

Kendi dininden korkan kendi dinini konuşmaktan kendi dini hakkında yorum bile yapmaktan korkan kendi dinini aşağılıkmış gibi gören kadar çok insan varki bu neyin çabası arkadaşlar ya napıyosunuz siz dine küfrederek dini aşağılayak marjinal olmaya çalışmayın bu kepazeliktir..

1|2
    0|0
  • sorun mükemmel...

1|1
    0|0
  • Öyle dostane bir şekilde sormuşsun ki bu sorunun kaldırılmasını beklemeni mütevazilik olarak görüyorum.Burda kaç tane gerçek ateist var bilemiyorum:) Ama genellikle rahatsız oldukları komunistin de dediği gibi İslam'ın adını lekeleyen kötülükler.

1|3
    0|0
    • Teşekkür ederim sizler de çok mütevazisiniz :) Evet o arkadaşa ben de hak verdim. Adam haklı yani islam alkolü yasaklarken müslümanlar lıkır lıkır alkol alıyor. Tam müslüman dediğimiz insanlar da bildiklerini gayrimüslim kişilere anlatmıyor, kendisine emir verilen irşad görevini yapmıyor. O arkadaş haklı ancak bu mazeret olmamalı. Araştırmalı. Kaybedecek birşeyi yok. Teşekkür ederim hanımefendi :)

• Ona sor o herşeyi biliyordur eminim:) Ama bazı Müslümanlığı kılıf yapan insanların yaptıklarından midesi bulanmış demek ki..

• Evet belli zaten bunu kendisi de söyledi. Suç bizlerin, kabullenmemiz ve kendimize çeki-düzen vermemiz gerek. Bunun vebali bizim üzerimizde.

• savaş içinde olan müslüman kardeşlerime çok üzülüyorum:((((

1|0
    0|0
    • Haksız yere öldürülen tüm insanlara, haksız yere ezilen tüm insanlara ve müslümanlara üzülüyorum ben de.

• CANLIYAYIN arkadaş tamam yorumlara yazıyorsunda sen cevap yazmamışsın sana birsey diyemiyoruz proflin kapalı benim mesaj yerine ulaştı bizde biliyoruz kıyamette peygamber efendimizin bizi kurtaramayacağını...

• islam çok reröre.

0|0
    3|1
    • Ben yazacaktım la bunu.

• çok bilmişler sizi.

• size ne la. istediğimi derim.adamlara bak.

• islamı kendi davranışlarına yontuyolar mesela ben yaparım dine ne hayat benm hayatım deyip islamıı lekeliyolar ve milletin kanına giriyorlar onların islama bakışını değiştiriyorlar vs daha bir sürü şey keşke olmasa bize peygamberimizin ve allahın hediyesi ama yok olmak üzere gidişat bunu gösteriyor dinimize sahip çıkalım

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Şuan günümüz itibarı ile bakarsak olaya İslam Birliği gerçekleştirmemiz lazım.Ama bunu kaba kuvvele zorlayarak değil.Hoşgörü ve tevazu ile sağlamalıyız.Önce Knedi ülkemizden başlamamız lazım birliğimize .Önce Türk İslam Birliğini Kurup daha sonra Diğer Müslüman Ülkeler ile UluslaRası İslam Birliği kurmalıyız.Bir kenetlenme duygusu olmadan bu iş olmaz. Bizler Çnakkale Zaferindeki imanımız nasıl ise ozaman bugün de böyle olmalıyız.Bununla birlikte Müslüman topluluklar daha refah yaşam içine kavuşacaktır buna inanıyorum ama gel gelelimki insanlar artık iş,güç,şmhret,makam,mevkii,para ,karaiyer peşinde koşmakdan bu birliğin bilincinde değiller.Birçok insan sadece dünyalık için çalışıyor ikisini de eşit miktarda yapsak daha hoş olur.İdeal olan şey de budur zaten.İkisini de aksatmıcaksın ne dünyalığını ne ahiretliğini işte İslam dini bu kadar incelikde bir İlahi dindir.İslam dini sadece insanların dğruyu bulmasını ve rahat yaşamasını ister. Bunu da rehberler aracılığı ile Allah bize bildiriyor.Biz bir sınavdayız ve bu sınavda Allah bize kopyalar ,ipuöları bile vermiş nedir bunlar.Birincisi Akıl ve iradeyi vermiş,İkincisi Peygamber göndermiş ,bu da yetmemiş bir de O yüce İlahi kitap olan Kuran-ı Kerimi göndermiş .Yine yetmemiş 100 yılda bir salih alimler göndermiş bizlere .Bu alimlerin bilgilerinden faydalanlım diye.Şimdi yani önümüzde bu kadar bilgi kayağı ve emsaller varken bizler halen daha bazı şeyleri göremiyorsak şeytan ve nefsimize aldanıp sadece dünya hayatına dalmış gaflet içinde kalplerden nur'u yoksunlaştırarak yaşıyorsak yani bu benim içinde geçerli Allah bizleri cehennemin en dip köşesine gönderse sonsuz şekilde haklıdır.Ama Allah yine o kadar merhametli ve bağışlayıcı,kerem sahibidirki Bizlere bir tevbe kapısı açmış tevbe kapısı göstermiş .Bundan da faydalanırsak çok iyi olur diye düşünüyorum.Allah herkesin yar ve yardımcısı olsun

1|0
    0|0
  • 1) kavramlardan haberi yok insanlarin. misal arabistan iran gibi bazi ulke yonetimlarine seriat diyorlar. halbuki seriat devlet yonetimiyle ilgili bir kavram degil a dan z ye dinin kendisidir, musluman yasantinin tarifidir. ve o yonetimler islami filan da degildir.

2) turkiyeyi ozellikle 1930-1950 arasi dinden uzak birakilip korkutulmuslar. korkutma 2000lere kadar etkili bir sekilde devam etmis hatta. dunya halklari icin de benzer seyler gecerli

zaten insan bilmedigi seyden korkar, tanidigi seyi sever..

0|0
    0|0
    • Sonuç olarak nedeni bilmemek, uzak durmak, araştırmamak. Teşekkür ediyorum doğru tespitin için.

• İslam çağdaşlaşmanın modern ve gelişmiş bir toplum olmanın önünde büyük bir engeldir.Dikkat edecek olursak hiç bir islam ülkesi gelişmemiştir aksine bir kaos içerisindedir..Kiminle konuşsam tartışsam söylediği söz şu: ONLAR GERÇEK MÜSLÜMAN DEĞİL peki nerde bu gerçek müslüman ? Türkiye mi İran mı Irak mı yoksa Suriye mi ?

Şimdi herkes yorum yapacak islam şöyle güzel böyle güzel diye sorarım onlara kuranı hiç türkçeden okudunuz mu?İslam adı altında yapılan savaşlardan öldürülen insanlardan haberiniz var mı ? İslam hoşgörü dini diyorsunuz fakat islamı mantıklı bir şekilde eleştirenleri öldürüyorsunuz örneğin Turan Dursun..Son olarak şunu söyleyim hepiniz cehennemde yanmaktan korktuğunuz için iyilik yapmaya çalışıyorsunuz ve yine yanmaktan dolayı inanıyorsunuz. Sorgulamadan hiçbirşeyi kabul etmeyin açın türkçesinden okuyun.

SEN ONA İNANÇ DERSİN BİZ KORKU DERİZ -Henrik İbsen

0|0
    1|0
    • Ben seninle hiçbir şekilde polemiğe girmeyeceğim. Sana söyleyebileceğim tek şey Kur'an'ın türkçesinden anlamanın imkansızlığıdır. Örneğin; Gözlerimden alev fışkırıyor derken burda neyi kastettiğini ancak türkçeyi tam bilmekle öğrenilebilir. Kur'an da böyledir. Arapçayı tam bilmeden Kur'an'ı mealden anlamaya kalkmak hataya düşmektir. Tefsir oku sevgili arkadaşım.

• Yatıyordum yatmadan sizede cevap vereyim..Madem kuranı anlamak bukadar zor ozaman nasıl evrensel oluyor ve nasıl herkes bukadar anlaşılması zor bir kitaptan sorumlu kılınıyor ? Herneyse daha da uzar gider bu konu herkesin inancı kendine saygı duymak lazım..Eğer tartışmak istiyorsanız soru sormak istiyorsanız mesaj atın facebooktan tartışalım konuşalım.Burda bundan sonra yazmayacağım..İyi geceler.

• Ben sizi ekleyeceğim buradan ve sonra diğer sosyal ağlardan iletişim kurarız umarım haklısınız burdan uzun uzun anlatılmaz bunlar. Bu sorunuzun cevabı mevcut ancak yarın devam edelim. İyi geceler, teşekkürler.

• öyle bir sınavdayızki kitap açmak serbest varsa günahım Rabbimden af diliyorum benim bildiklerim alkol aldım sattım içirdim gıybettir hepsinden Rabbimden af diliyorum bişeyi yapmamdım ondan çok korkuyorum oda zina evlenen kadar yok

1|0
    0|0
    • Zina konusunda doğru yoldasın, af dileme konusunda da doğru yoldasın. Tevbe edenlerin tevbesini kabul eder rabbim, bu ayetlerle sabittir. Doğru yoldasın sevgili kardeşim, Allah hepimizi affetsin. Teşekkür ederim :)

• amin cümlemizin

• Aklın fazlası cehennemdir derler. İslamı bilmedikleri için veya ugrasmak istemedikleri için islamdan uzaklasmıyorlar. Tam tersine Kuranı ve diğer kitapları okuyup gerçekleri farkedip düşünebildikleri için ateist agnostik oluyor insanlar. Ve günümüzde bu tüm hızıyla devam ediyor. Ve ben şunu gördüm insanlarda ; Genelde ''müslümanım'' diyen insanlar nedense Kuran'dan başka bir kaynak okumaz. Neden ? İnsanlar dinini seçmiyor, din insanları seçiyor. Geçmişten günümüze kaç insan dinini değiştirmiştir ? Çok az.

Bu savaş hiçbir zaman bitmeyecek. Ateist- müslüman savaşı. Çünkü atesitlerin dini inançlara saygısı yok, müslümanların ise bulundukları karanlıktan çıkabilme ihitmali yok.

Biraz araştırma, biraz saygı dostlarım. Doğru yolu bulursunuz umarım. Çıkalım şu ortaçağ karanlıgından artık

0|0
    1|0
    • Ha ayrıca herkesin dini kendine değil midir ? Sen inanıyorsan o şekilde yaşarsın, inanmayanlar da o şekilde yaşar. Bu sitede gördügüm ''sanane dedirtesice'' cevaplardan bazıları ;

''Hepiniz cehenneme odun olacaksınız , Zina en büyük günahlardan hepiniz yanacaksınız , Evde köpek beslemk caiz değil ama kedi beslemek caiz ''

Bunları belirten insanları anlamıyorum ben. ''Hayırdır dostum sanane isteyen istedigini yapar'' dediginde ise alacagın cevap %99,9 ''Bunları ben demiyorm Kuran diyo

• İkimizde bu konuda hem fikiriz Kuran okunmalı. Ama ne şekilde ? İnsan araştırmacı ruhuyla okumalı Kuran'ı ve diğer kitapları İncil'i Tevrat'ı. Sen diyorsun ki adabınla okunursa kişi onu benimser. Bence her iki tarafta önyargıyla okuyor. Bir taraf hata arayarak, ateist olmak ugruna okuyor. Diğer taraf alıcılarını kapatıp okuyor, ben bu kitabı sorgulayamam mantıgınla okuyor.

• Haklısın kardeşim seni tebrik ediyorum bu sözlerinden dolayı, doğru tespit. Kendi adıma söyleyeyim Kur'an'ı okudum. Tevrat ve İncil'in ise tamamını okuyamadım ancak bir kısmını okudum. Önümde uzun zamanlar var yaşım daha 18 ve planlarımda daha fazla okuyup daha fazla araştırmak var. İkimizde bu konuda hemfikir isek aramızdaki bu düşünce farklılığı neden bunu sorgulamak lazım. Ya sen ya ben ya da ıkımızde de yanlışlık var. Doğru araştıralım kardeşim, teşekkür ederim :)

• Peygamberlerin zeki birer filozof oldugunu dusunuyorum :)

0|0
    0|0
    • Sorumu galiba yanlış anladınız. Ben islam'ı sordum siz peygamberler demişsiniz. Müslümanların tek bir peygamberi vardır. Kur'an da geçen peygamberleri kastediyorsanız da Peygamberlerin ve filozofların toplum üzerindeki etkilerine bakarak bu ayrımı yakalayabilirsiniz. Görüşünüze saygılıyım, teşekkür ederim.

• Senin dusuncelerini sorgulamadim,sanada beni sorgulama hakki vermedim ilk olarak.

2. Olarak tek bildigin filozof o degilse ki eger (sanmiyorum odur sadece)

Yazmadan once dusun,sevilen iyi ahlakli filozof olurmus de.efendi gibi cevap verme.

3. Olarak samimiyetsiz ozur dileme,sacma duruyor.peygamber misin beni islama davet etme gorevin olsun.

Tum bunlar olurken ozuru ben dilerim bir ustadin sozunu atladim:

CAHILLE TARTISIRKEN ONA VERDIGIN HER SOZ,ATESE ATILMIS ODUN GIBIDIR.

TOLSTOY.

Bye

• Dine davet görevi sadece peygamberlere verilmiş bir görev değildir. Samimiyetsiz özür dilediğim kanısına nerden vardın, nasıl böyle kesin konuşabiliyorsun onu da anlamış değilim. Sorgulamaktan kastım düşüncelerin hakkında oturup düşünmek. Yani bu adamın düşüncesi mantık mıdır tarzında kendime bir soru sormaktı. Bu konuda da önyargın sözkonusu. Uzatma canım benim ben peygamber değilim senin de söylediğin gibi, sabrın da sınırı var hadi edebimizle iyi geceler.

• en basiti islam adına onlarca kötülük yapılması

2|2
    0|0
    • sakat bi düşünce.

• Ölüm her an hepimiz için bize çok yakın. Geç kalmadan bir an önce harekete geçmeniz dileğiyle. Sahte müslümanlar ve müslüman yaşayışlar çoğalıyor ancak önemli olan tüm bu yanlışlıklar içinde doğruyu bulabilmek, doğruyu yaşayabilmek. Bu da bizim elimizde. Teşekkür ederim sevgili kardeşim yorumların için.

• ben de teşekkür ederim

• Ortadoğu'da ki tüm irticanın sebebi İslam belki daha medeni bir din olsaydı Ortadoğu kaynakları daha iyi kullanılır ve Süpergüç devletler çıkardı diye düşünüyorum...

0|1
    1|0
    • Müslümanların o güçleri kullanamaması bir eksiklik ve hatadır kabul ediyorum ancak müslümanların bunu kullanamaması islam'ın bunu emretmediği anlamına gelmez. Tefsir ilminde mevcuttur dünyadaki imkan ve rızıklardan faydalanın mealindeki ayetler. Biraz araştıralım sevgili kardeşim. Yorumun için teşekkürler. :)

• Sen kur'an'ın emirlerini yanlış algılamışsın. İslam dini bize her önüne gelenin kafasını kesmemizi emretmez. Ayrıca her yere de saldırılmaz. Ben sana yapman gerekeni söyliyeyim de konuşmamız burada son bulsun. Bulsun çünkü belirli kaidelere saplanıp kalmışsın bundan seni kurtarmam zor ve zaman alır. Tavsiyem odur ki oku ve araştır. Talibanın kafa kesmesine, dubai şeyhlerinin yıldızlı otel yapmasına bakma.Ayrıca meal'in yanında tefsir de oku ki anlayasın tam olarak.Karar senin, bildirmek görevim.

• bende zaten fazlasını söylemenizi beklemiyordum :)

• Sormayın şöyle soruları sonra milliyetçi muhafazakar damarımdan saniyede 8 metre küp kan geçiyor..

Burdaki sığırları salıver bunlar dışarda senin benim gibilere ağzını açamazlar bırak islama sallamayı..

1|0
    0|2
    • Sevgili kardeşim işte senin gibi düşünen insanlar sağolsun dini bu hale getirdiler, bu insanları bu hale getirdiler. Seni tenkit etmek istemiyorum yanlış anlama ancak bu düşünceden kurtulalım bir an önce. Bizim bu insanlarla konuşup onlara doğruyu, gerçek islamı anlatmamız gerek bu bizim görevimiz. Kur'an da bununla ilgili ayet bulunuyor. Bu insanları salıveremem ben, konuşmam lazım anlatmam lazım. Yorumun için teşekkürler.

• Bir Başrahip olarak sizin dininize saygım var. En azından kitabınız bizdeki incil gibi sonradan değiştirilmiş bir kutsal kitap değildir. Sonrası 5 vakit Allah'a dua edersiniz. Pazar ainiyle kendimizi kandırırız. İslama karşı tavra gelince...

Jerusalem bizimdi!

0|0
    1|0
    • Jerusalem hepimizin. İlla birine ait olmak zorunda değil. Gerçi sizin dininize göre orası sadece size ait olmalı ancak kan dökerek insanları oradan çıkarmaktansa o toprakların uluslararası bir statü kazanması, herkesin o topraklarda bulunan dini değerlere saygılı davranması daha makul. Benimde sizlere saygım var, teşekkür ederim.

• bizi hz.MUHAMMET değil ancak yüceler yücesi rabbimiz kurtarır .peygamberimizin bir sözü o mutlak günde(kıyamette)ben dahi sizi kurtaramam ancak allahtan şefeatimi ümmete sunarımm buyururlar

• Arkadaş tepki olarak yazmış onu galiba canlıyayın körüklemeye gerek yok.

• İslamı tam anlamıyla bilmedikleri için .

2|0
    0|2
  • Peygamberlerin dinleri kendi kafalarına göre yazıp çizdiklerine inanıyorum.

0|0
    1|0
    • Bu kanaate nerden vardığını sorabilir miyim sevgili dostum :)

• Araştırdığın konuyu, bildiğin konuyu güzelce dile getirmekte önemli. Ben bu konuda seni uyardım bana kızma çünkü sen müslümansın seni bu şekilde uyarabilirim, sana hatırlatabilirim :) Kalbini kırmış olmayayım feminum. İyi geceler. Polemiğe gerek yok sen de uyu artık sen doğru olanı anlatmaya çalıştın bu saate kadar.

• Kardeşim beni aydınlatırmısın peki, yanlış birşey söylediysem.

Yükleniyor...