Bu Hayatın neresi Adaletli;

Tanrı yaşamı verdıyse neden ölümü verdi? Ölümü verdi neden adaletsizlik var diğeri 90 yaşına kadar yaşıyorsa o neden 40 yaşında öluyor. Adalet neresinde bu hayatın kaldı kı insanların her biri adaletsiz kişiliklerdeyken. Nıye varız bu hayatta ? İnsan oğlu akıllı varlıklarsa hepimiz mucizelere layık olmalıyız nedır bunun şifresi.. Yoksa hiç bir şey yok mu

0|0
4|12

En İyi Kız Görüşü

• adalet arayanların yeri değil dünya

3|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• tanrıların hepsi bir düzmeceden ibaret.. ilk olarak bu amaçla çıkmadığına eminim.. ilk tanrı figürleri kesinlikle bir açıklama getirmeye çalışan insanlar tarafından üretildi ancak daha sonra bazıları bu işin karlı olduğunu anlayıp sömürdüler.. buna örgütlü monoteistik yaklaşımlar diyoruz.. hayat sana adaletli davranmazsa hakkını söke söke almaya çalış zira 2. bir hayat yahut ölüm sonrası adalet hiçbir zaman kavuşulabilecek bişi değil...

1|2
    1|0
    • ;)

• neden üzülüyosun kendin için üzül canım sen kendin için

• bilakis dinler her türlü uygarlığın geri kalmasının 1 numaralı sebebidir.. sorgulama gözetmez bilakis bilmemekle öğrenmemekle araştırmamakla sorgulamamakla tatmin olmanı ister.. yalan yanlış dogmaları vardır saldırgan ve yıkıcıdır.. insanlık tarihindeki dinler insandaki kanser gibidir.. onu atlatan küllerinden doğmuş gibi olur atlatamayanlar ise sürünerek yok olurlar..

• Ölümden sonra yaşam yok.. Maddeden başka birşey değilsin.

Yaşadığın süre içerisindeyse ister hayatını anlamlaştırmak için çaba sarfedersin ister herşey allahtan deyip sorgusuz sualsiz yaşarsın...

1|0
    1|0
  • hacı hayat adıl degıl.Allah adıldır.baskasına 10 ozellık verıp sana 3 ozellık verıyorsa dıger 7 ozellıgı orda sana artı olarak yazacaktır.her ınsan yaratılıs bakımından farklı konulardan sınav edılır.guzel ve cırkın -iyi ve kotu-yeteneklı ve yeteneksız.bu kavramlar olmasaydı sence ınsanlar neye gore ımtıhan edılecekti

0|0
    0|0
    • İlla bir imtihan olmak zorunda mı.

• ewet olmak zorunda olmazsa cennet cehennem kavramı boşuna mı var iyi olan cennete gidecek kötü olan cehenneme

• Kusura bakma matrix degil burasi... mal bu... yaratanin takdiri... ve kuluyuz... ondan daha iyi bilemeyiz...

0|0
    0|0
  • İnsanlar tanrı katında bile eşit değildir.

0|0
    0|0
  • bu konular derin mevzular fazla soruşturman iyi değil ama sana şöyle söyleyebilirim herkes aynı şeyi yaşasaydı kader olmazdı değil mi bu kaderdir adaletsizlik değil kimisini rabbim 90 yıllık ömüre tabi tutmuştur kimisini 40 bu kaderdir bunu sadece allah bilir anlaştıkmı sorgulama fazla iyiliğin için

0|0
    0|0
    • ismin ne güzelim senin tanımak isterim seni aydınlatmak isterim çok severim böyle muhabbetleri:)

• Bütün ateizler toplanmış . Hadi git ilgini başka yerde çek biz inanıyoruz canım ..

0|1
    0|1
    • Ataist değil Deistim ben Allah inancım var. Cahillik basa bela

• Emınım kı her gun sende edıyorsundur

• Şükrediyorum emin ol . Başımdan geçenlere bile . Şükretmelisin . Daha beteri her zaman var çünkü .

• Sen kaç yaşındasın? Allah bızı bu fdunyaya ımtıhan için yolladı ıyı de kotude olanlar var yanlış yola sapanlar doğru yolda olanlar bunlar bu dunyadan bir gün göçüp gittiğimizde karşılıgınız alacağız her şeyın ;)

0|0
    0|0
    • 24. Ben Deistim. Allaha inanıyorum sadece.

• Ayrıca muslumanlarda bır kaç meshep var..

• Ordamısın ne nıye sustun sen oğrenmeye mı çalışıyorsun yoksa nıyetın farklı mı ? amaç ne ılk onu solesen bı

• sorduğun soruların hepsi imansız olduğunu gösteriyor.

0|0
    0|1
  • Kur -an-ı kerim oku bunu internette araşdırmana sormana gerek yok

0|0
    0|0
  • al aç kuranı oku istediğin bilgiler orda şimdi ben yazmaya kalksam roman olur ve inanmassında

0|0
    0|0
  • Şurası adaletli gibi.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• o adeletsziliğin birinci nedeni insan

0|1
    0|0
  • Adalet falan yok. İnanmıyorum sende görmüşsün zaten.

0|0
    0|0
  • Eğer ki yaratıcı var diyorsan sen aciz olduğunu bileceksin. Yok ben bunu kabullenmiyorum demiyorsan da ateist ol ya da günahkar ol. Iyarı olarak gelen kitaplara bak sen acizsin her şey sadece imtihan. Bunu kabullenemiyorsan sen bilirsin. tanrıcılığa inanmayıyorsan doğal seleksiyonum peki ne adaleti şimdi bu diye düşün.. Doğa ana neden neden diye sor. Allahın adaletinin tecellisi bu dünya değil.

1|0
    0|1
    • Allah ınancım var sadece Dünya yaşamı bana saçma gelıyor. Aklım var benım..

• Deist isen dikkat et. Lütfen bu inancını kaybetme. Sevgiler.

• Teşekkür ederim yorumunuz için.. sevgiler..

Yükleniyor...