Spor yapan (fitness) kızlara/erkeklere ne gözle bakarsınız, ne düşünürsünüz?

Ben de spor yapıyorum yıllardır şu zamana kadar kime söylediysem kızların fitness'a ihtiyacı yok gibi tepkiler aldım ya da oranı buranı göstermek için mi yapıyorsun diye. Bana saçma geliyor bu önyargılar. Peki sizde mi böyle düşünüyorsunuz?

0|2
89|208

En İyi Erkek Görüşü

• güzelim kıskananlar çatlasın diceksin ve önüne bakıcaksın... senden ala kız mı olur, kendine bakan, bakımlı, özgüvenli... yanına da anca senin gibi sporcu özgüvenli bir erkek yakışır

8|5
    5|10

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 207

• Bence her insan kendine bakmalı, spor yapmalı.
    Ben çevremden dolayı şanslıyım, 12-13 yaşında vücut geliştirmeye başlattılar beni. O zamandan beri spora hiç ara vermedim vermeyi de düşünmüyorum. Spor Yapan kız sayısı, son zamanlar da çok arttı. Artmaya da devam ediyor.
    "Oranı buranı göstermek için mi spor yapıyorsun" demek çok yanlış. Çok sığ bir bakış açısı.
    Spor yapan kişinin, duruşu, yürüyüşü bile bir farklı olur. Keşke herkes spor yapsa.

1|1
    0|1
  • Spor yapan insan 1 adım öndedir her zaman.

Ayrıca genelde insanlar kıskanıyor beni 😂 ve diğer Spor yapan insanları.

6|0
    1|6
  • ne güzel spor yapıyor derim :D önyargılar hep vardır takma bende yeni başladım ama kendim çalışıyorum altyapı var biraz çeki düzen vereyim dedim kendime :D kötü veya sapkınca birşey olduğunu düşünmüyorum :D

1|0
    0|0
  • "Spor yapan kız/erkek öndedir" ya da ne bileyim "spor yapan kız/erkek candır" gibi şeyleri saçma buluyorum.

Ama spor yapmak tabiki güzel bir şey.
    Sporu hep duş almaya/yıkanmaya benzetiyorum.
    Girmek istemezsin ama girince çıkamazsın.

Ben maalesef o alışkanlıktan vazgeçtim. Ve tekrar başlamak istiyorum.
    Ve yarın başlamayı umuyorum :))

2|0
    0|0
  • Kötü gözle.

2|0
    0|1
  • Olur mu öyle şey cinsiyet ayırt etmeksizin herkez spor yapmalı.

1|0
    0|0
  • Öyle özel bir düşüncem yok. Sosyal aktivite olarak yapıyo çoğu bence. Ve bencede gerek yok yapmalarına kızların. Popoyu sıkılaştırıp dikleştirsin yeter. :D

1|0
    0|0
  • Spor yapan kızlar candır.
    Aldırma sen onlara.. Sana bir fıkra anlatayım ;
    Sandalcının birinin ünü tüm İstanbul'a "Çapkın" diye yayılır..
    Eeee!.. Söylenti o ki, sandalına binen hiçbir kadının elinden
    kurtulma şansı yoktur.
    Bunu duyan zamanın biraz da feministi, dişli bir kadın:
    — Olur mu canım öyle şey. Ben bindiğim gibi inerim.
    O hırsla gider bulur sandalı ve biner:
    — Çek Göksu'ya!
    Çekmeye başlamış sandalcı, kürekleri..
    Kadın da sandalcıyı incelemeye almış tabii..
    Sandalcı kadına hiç bakmadan kürek çekerken, kendi kendine de mırıldanıyormuş..
    — Derler, derler, derler!
    Bir, üç, beş.. Kadın dayanamamış:
    — Ne derler be adam? Ne derler?
    Sandalcı kadına bakmış, bıyığını burmuş ve gülmüş:
    — Valla güzelim, sen bu kayığa bindin ya! Vermesen de, verdi derler!

0|0
    0|0
  • kızlara seksi gözle bakarım erkeklere bakmam

1|0
    0|0
  • İyi gözle bakarım. Hatta çok hoşuma gider spor yapıyor olması. Her insanın da yapması lazım bana göre. Ciddi manada spor yapıyorsa bu gerçekten bir yaşam tarzıdır. Bu da ancak kendini düşünen ve kendine bakan insanların yapacağı bir şey. O yüzden bir bayanın spor yapıyor olması onu bir adım öne taşır bana göre. Ayrıca hangi erkek sevdiğinin güzel bir fiziğe sahip olmasını istemezki? He gösteriş diyenlere gelince evet işin bir gösteriş boyutu var ama kusura bakmayın da insan yeni güzel bir kıyafet aldığında bile onu göstermek istiyor. Adam gidip yıllarca emek sarfedip o vücudu yaptıktan sonra neden sergilemek istemesin?

0|0
    0|0
  • onu diyen örümcek beyinli insanların amacı kilolu şişman çirkin bir kız olmanı istemelerinden ötürüdür çünkü kendileri öyledir ve senin onlardan üstün olmanı çekemezler. banada bir kaç mal insan kaslı erkekleri kötü kızlar sever yat kalk ayrıl olur göbekli erkelerle çıkanlar ise evlenilecek kızlardır demişlerdi ki ne alakaysa ben spor yapıyorum göbeğim yok yolda yürürken erkekler bile bakmakta hatta geçenlerde biri üzerimdekinin aynısına sahip olduğunu ama ona göbeğinden ötürü yakışmadığını söyledi. en azından sağlık için bunu yapmak lazım ben olumsuz eleştirenlere gerçekten sinir oluyorum.

0|0
    0|0
  • İbretlik gözlerle

0|0
    0|0
  • Sempatik

1|0
    0|0
  • Bende spor yapıyorum.
    İnsanlar spora çok önyargılı...
    Ama merak etme, zaman geçince kim haklı kim haksız ortaya çıkıyor

1|0
    0|0
  • sağlıklı yaşam için spor yapmak gerekir, ben yaparım, hareket çalışamasanız bile yürüyüş yapın, çok faydası var, vücudu genç tutar diri tutar, fit olursunuz,

az özen gösterin sayın abiler, kardeşler, yiyip yiyip yatmayın, sonra bir ton hastalık... uğraş dur.

0|0
    0|0
  • evet oramı buramı gösteriyorum desene onlara insanlar başkalarının işine burnunu sokmaya bayılıyor sağlıklı olmak güzel görünmek millete batıyor çıkaran yok. kızların ihtiyacı yok diyorlarmış onun için fok balığı gibi geziniyorlar etrafta, biliyorsun bizim milletin de hayvanlara karşı zaafı olduğu için ilgi gösteren çok oluyor

0|0
    0|0
  • Kız erkek farketmez herkesin spor ypmaya ihtiyacı vardır. Özelliklede kızların. Çünkü metabolizmaları erkeklere oranla daha yavaş çalıştığı için bel, basen ve göbekte yağlanma olayı daha fazla oluyor. Bir kız hayatını diyet yaparak geçirmek istemiyorsa düzenli spor yapmalı.

0|0
    0|0
  • Düzenli olarak spor yapıyorum, bence sağlıklı yaşamak için gerekli birşey.
    Sonuçta istemesen bile bir düzene giriyorsun.

1|0
    0|0
  • Ben sağlığımı düşünücem, kendimi fit ve zinde hissetmek maksatlı spor yapıcam. Bir lavuk, kendini bilmez çıkacak kendini pazarlama amacı yüzünden yapıyorsun bu sporu diyecek alnını karışlarım. Devam et kardeşim, spor sağlıktır. Sağlık hayat.

0|0
    0|0
  • Gömlek patlatmak içn yapıyoruz biz :))

0|0
    0|0
  • kimisi kaliteli kimisi kalitesiz. kişisine göre farklı düşünürüm

0|0
    0|0
  • İlgi alanım değil

0|0
    0|0
  • Kendi sağlığını önemseyen insan +1 dir gözümde

0|0
    0|0
  • Fitness olmasa da herkes bir sporla ugrasmali zaten. O kafasi cinsellikten baska bir seye calismayan kisilerin yorumu. Dikkate almamakta fayda var.

0|0
    0|0
  • Spor yapan kız candır. Ayrıca kızların fitness'a ihtiyacı olmaması gibi bir görüş saçmalıktan ibaret.
    Şu vücudu www.fanzorate.com/.../...ss_girls_013-682x1024.jpg isteyen bir kız fitness yapmadan kolay kolay sahip olamaz.
    Türkiye insanların görüşünün çoğu boş ve gereksiz. Spor yapmak iyidir. İnsanı sağlıklı ve zihinde tutar. Vücudumuzda ki zararlı toksinleri atmamızı kolaylaştırır. Ömrü uzatır kısaca.

0|0
    1|0
  • Kıskanıyorum oglum niye spor yapıp fit oluyorsunuzlan benim vaktim yok yapamıyorum siz niye yapıyorsunuz oglum six packler filan ne ayaksınızlan?

0|0
    0|0
  • spora her akşam hemen hemen giderim, ve spor yapan bayan arkadaşlarda var son derece normal hiç başka bir gözle bakmadım.

0|0
    0|0
  • Ne kadar da fitness yapan bir insan evladı.

2|0
    1|0
    • Bu espri bitmedi mi ya

• bir tanesi li bilmemne li espriden daha güzel.. Hem ne görüyorsun diye soruyorsun , aldığın cevabıda beğenmiyorsun? Spor yapan kız ve erkek gözümde spor yapan kız ve erkek olarak görürüm. Bende sporcuyum. Vücudun iyi diye herkesten ayrı bir çamur çıkabilir, bunu takmamak lazım.

• Şaşı bakarım.

0|0
    2|0
  • Erkekler Devam
    177

Kızlar Ne Diyor 88

• Ben spor yapan bayanları takdir ediyorum. Bence herkes yapmalı hem sağlık hem görüntü açısından.

4|0
    0|0
  • Basit birkaç sebep sıralayacağım:

Spor daha doğrusu hareket endorfin salgılatır, mutlu eder, depresyondan kurtarır.
    Metabolizmayı çalıştırır yiyeceklerin hazmı kolaylaşır böylece tuvalete çıkmakta problem yaşamazsın.
    Eklem ve kemik esnekliği artar, uzun sürede yaşam kaliten artar.
    Nefesin düzenli olur böylece organlarına düzgün oksijen gider.
    Zayıflarken yağlardan değil kaslardan gider, böylece daha sağlıklı güçlü kaslara sahip olur ve yaşlılıkta problem yaşamazsın.

Ben açıkçası düzenli sporun yaşam kalitemdeki etkisini gördüm, fazlam olmasa bile artık vazgeçmem. Oramı buramı açmak zorunda da değilim bol kıyafet giyebilirim sonuçta. Herkes tayt ve sütyenle spor yapmıyor!!!

0|1
    0|0
    • "Zayıflarken yağlardan değil kaslardan gider" derken neyi kastettin?
      Ağırlık çalışması falan denmemiş.

Zayıflarken yağlardan mı kastan mı gideceği yapılan spora ve beslenmeye bağlı. Sadece yağdan vermek çok zor. Çok az kişi başarıyor bunu. Genel konuşmak yanlış.

• @gallantt şunu da unutmamak lazım ki besin zincirinde ilk yıkım proteinden yani kasların ana maddesjnden başlamaz. Spor yaparken harcadığımız enerji tercihen yağlardan kullanılabilir ama doğru bir planla. Yine de evde oturup katı yerleşen yağlı şeyler yiyip popo büyütmekle mi yağ yakılır yoksa salonda düzgün şekilde besin alınıp mı? Düşünmek lazım :D

• Bende 12,8 kg yağ kaybetmiştim tanita ölçüm cihazına göre. Ama çok çok özen göstererek ve sporla yapmıştım bunu. Yavaş yavaş..

Ama etrafta kas kaybı yaşayıp kilo olarak düşen çok kişi var. Onu demek istedim.
      Tabi ki imkansız değil.
      Ama bir ayda 3 kg üstü verenlerin "çoğu" kas kaybı da yaşıyor.

Bu arada bol yağlı tüketip zayıflamakta mümkün :D Ketojen diyet var :)

Her neyse eğer kas olarak kilo almışsan helal olsuun :) Zor çünküü.

• Öyle söyleyen kişiler kıskançlıkların dan çatlayan kişiler hiç aldırma devam et hiç bırakma spor insanı her zaman dinç sağlıklı yaşamasını beslemesini sağlar dış görünüm açısından da çekici dir :))

1|0
    1|0
  • Hayır ben sporu millet baksın diye yapmıyorum ki ben sporu kendi sağlığım için yapıyorum açıkçası bu konuda kimsenin görüşlerinide dikkate almam...:)

0|1
    0|0
  • Kanka bende fitness gidicem de bişey sorcam yaa bu fitness ram olarak napiyo vücudu mu şekillendiriyoi zayıflatıyo mu

0|0
    0|0
  • Ben spor yapacak vakit pek bulamıyorum ama boş vakit filan olursa arada yaptığım doktorumun verdiği bir kaç spor var onları birde bazı squat filan yaparım birde yürüyüş yapıyorum arada yani o kadar bence vakti olan her insan yapmalı gercekten vucudunu daha dinç hissediyosun ama ben yemek yemeye bile vakit bulamayan biriyim :(

0|0
    0|0
  • Spor iyidir severim

1|0
    1|0
  • Ben o yorumu yapanlara katılıyorum. Cünkü bunu sağlıklı ve fit gözükmek için yapıyor olsaydın böyle bir durumun söz konusu olmadığının kendin farkına varırdın zaten.

Kendini burada belli etmek için neden soru soruyorsun ki

0|0
    1|0
    • Canım benim kendimi belli etmek gibi amacım olsa şu anda birsürü fotoğraf atmıştım heryere fitness yazıştım sürekli bundan bahsederdim senin şu an yaptığın tamaameeen çekememezlik.

• Günümüz kızları facebooka fotoğraf koymak için gidiyor spora öyle demeleri normal
    aslında sporun amacı vücudu düzene sokmak ve sağlığina katkıda bulunmak
    ama ışte günümüzde amacı dışına çıktı bu olay

0|0
    0|0
  • Bahsini ettigin tipler bir süre sonra kendileri giderler salonlara, o davula donmus gobekleri bir gunde eritmek isterler hani ;)) Geri kafalilarin agzindan cikabilecek laflar onlar; takma. Spora devam.

0|0
    0|0
  • Kılo fızık nasıl olursa olsun spor vucuda ohtıyacı olanı saglar bır kere kas grubın artıyor boylece öetabolızman hızlanıyor ideal bedenıne gelıyor formunu koruyorsun endorfın salgılıyor psıkolojık olarakta saglıklı bır bırey oluyorsun be dıs gorunusunede onem veren bırı olursun
    Benım ıcın hayatımda az veya cok hep olmasını ıstedıgom sey arkadaslarım ıcınde aynı sey gecerlı

0|0
    0|0
  • Yapıyorum arada spor.

0|0
    1|1
  • Spor salonundayken hiç sıkıntı yaşamadım bu konuda en azından erkeklerin çoğu fit zayıf kavramının farkındaydı. Çoğu kız arkadaşım sanki ihtiyacın var diyip göz devirdi fakat ben zayıf değil fit olmak istediğimden gidiyorum oraya istediklerini düşünebilirler.

0|0
    0|0
  • Ne var bende yapıyorum?

0|0
    0|0
  • Boşver sen onları, fitness. a devam, yaşasın sağlıklı yaşam ;)

0|0
    0|0
  • Bende yapmak istiyorum ama bir türlü başlayamıyorum neden anlamıyorum. Hem sağlığım için hem de kendime dikkat etmem gerekiyor ancak sanırım üşengeç olduğumdan başlayamadım. Fitness yapan kızlara hayranlık duyuyorum net. Sen nasıl başladın fitness a kendini nasıl hazırladın anlatabilir misin lütfen?

0|0
    0|0
    • Ya benim ilgim vardı zaten böyle fit kadınları görünce acayip özenirdim sağlık bakım vs çok önem veririm bir gün gittim başladım aşığım spora

• Güzel bişey tabi özellkle erkekler için daha gerekkli olduğunu düşünüyorum , pilatese ilgim var fakat şu sıralar hiç fırsat bulamıyorum yapmaya ama bayanlarında tabi ki sporla uğrşmasndan yanayım

0|0
    0|0
  • Off bu soruyu görmek istemiyorum artık spor yapmak gerek zaten

0|0
    0|0
  • ön yargıdan ziyade kilo fazlan yoksa bencede gereksiz bende yapıyorum 2 sene kadar ama kilo nedeninden dolayı bayanın kasa ihtiyacı yok en güzeli plates yapılabilir bende gerek görmezdim

0|0
    0|0
  • bakma sen onlara. Onların orası burası şişmiş sarkmış güzel olanlara kulp buluyolar

0|1
    0|0
  • Yıllarca karate yaptım. Sonra bıraktım pilates ve squatla devam ettim. Her sabah koşmaya çıkıyorum ayrıca :) her daim fit ve sıkı kızlar olarak kıskananlar çatlasın bizi :)

0|0
    0|0
  • ne alakası var biyerini göstermek için mi yapar insan sporu. sağlık için yapıyorum de sussunlar ki öyle de yani.

0|0
    0|0
  • sporu nasıl fitnessla sınırlandırıyorsunuz :D

0|0
    0|0
  • Bende kickboksla ilgileniyorum ve karsimdaki erkege soyledigimde bir an yuzu degisiyor 😁 bence guzel bir tepki

0|0
    0|0
  • Ay hangi gerizekalılar diyor onu. Herkesin spora ihtiyaci vardir.

1|1
    0|0
  • Kızların fitnesse ihtiyacı yok, o ne erkek gibi diyenlerin beyin ölümü gerçekleşmiş bence. yağ deposu olmak daha çok hoşlarına gidiyordur boşver aldırma

0|0
    0|0
  • bence onlar senin güzel vücudunu kıskanmış arkadaşım :Dvar öyleler.

0|0
    0|0
  • Squata basladim 😂 ama pek ilerleyemedik daha 😂

0|0
    0|0
  • Saçmalık. Fitness çok iyidir. Takma kimseyi

0|0
    0|0
  • Hayır tabii ki. Spor sağlık için çok önemlidir ve en önemlisi insaa kendini yenilenmiş hissettirir. Şahsen ben spor yaparken kendimi çok iyi hissediyorum. Hem de iyi vücut insanın özgüvenini arttırır.

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    58
Yükleniyor...